Plintanti botokso mada: ar reikia riboti „grožio injekcijas“?

Po daugelio kosmetinės chirurgijos procedūrų, sintetiniam grožiui pavaldžios moterys panašėja į plastikinius manekenus, o kartais išpūstos, šimtais kartų koreguotos veido formos nė nebeprimena žmogaus atvaizdo. Įžymių žmonių tarpe, toleruojančių „amžino grožio“ procedūras – galybė. Tačiau botokso injekcijos jau ir „mirtingųjų“ tarpe tapo tokiu kasdieniu veiksmu kaip dantų valymas...

Dėl esamos situacijos Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos ministerija ypač susirūpino: kosmetinės chirurgijos veiksmų visiškai nekontroliuoja ir neriboja valstybės įstatymai. Tai reiškia, jog savo išvaizdą tobulinasi kas, kaip ir kada panorėjęs.

Kaip, kad žymioji Sarah Burge, namuose sau reguliariai besileidžianti botuliną ir dovanojanti septynmetei dukrai čekius, būsimai krūtų didinimo operacijai. Akivaizdu, grožio procedūros gali neigiamai paveikti ne tik sveikatą, bet ir psichiką. Nuo kosmetinės chirurgijos priklausoma Sarah yra puikus paaiškinimas, kodėl klesti šiuolaikinė grožio industrija. Vien Anglijoje ir tik iš parduodamo botokso kosmetikos pramonė jau 2010 – aisiais uždirbo 2,6 mlrd. svarų, o 2015 metais planuojamas pelnas siekia net 3,6 mlrd.

Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos ministerija, kasdien populiarėjačius nechirurginius grožio tobulinimo būdus siūlo apriboti tam tikrais įstatymais. COSMO įdomu, kuriuos siūlomus apribojimus palaikai, o kuriuos ne?


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis