Koks rankų depiliacijos būdas geresnis? Atsako Med. kosmetologė

Ką daryti, kad rankų plaukeliai ataugtų ne taip greitai? Kokiais būdais kovoti su plaukelių įaugimu, jei šiuos skuti peiliukais? Ar įmanoma išnaikinti pigmentines dėmes, susidariusias po podepiliacinio plaukelių įaugimo? Į COSMO skaitytojų klausimus atsako Med. kosmetologė Laura Sereičikienė.

1. Depiliuoju rankas, nes plaukeliai buvo tamsūs ir jų buvo tikrai daug, jaučiausi kaip beždžionė. Anksčiau naudojau depiliacinį kremą, o dabar – vienkartinį skustuvą, bet plaukeliai atauga labai greitai: 3 dienos ir šie jau matosi. Nenoriu kad žmonės pastebėtų, jog depiliuoju rankas. Ką daryti?

Skutimas ir kremai nepaliečia plaukelio šaknies (svogūnėlio), todel greit ir atauga. O depiliuodama jūs išraunate plauką su svogunėliu, todėl plaukas neatauga taip greitai. Nemanau, kad depiliuojant rankas ar kitas kūno vietas reikėtų gėdytis: šiais laikais dauguma žmonių depiliuojasi – vyrai šiuo klausimu taip pat neatsilieka nuo moterų. Svarbiausia, kad jūs jaustumėtės gerai, o ne kažkas kitas. Patarčiau depiliuoti vašku – tuomet plaukas po kurio laiko būna silpnesnis ir mažiau pastebimas ataugimo fazėje.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip depiliuoti bikini zoną? Atsako Med. kosmetologė

2. Ką daryti, kad po blauzdų depiliacijos vašku ar skutimosi peiliukais neįaugtų plaukeliai?

Tai vienintelis depiliacijos minusas. Kad plaukeliai neįaugtų į odą, prieš atlikdama depiliacijos procedūrą, nušveisk odą šveitikliu. Kartais ir tai nepadeda, tuomet siūlau apsilankyti pas kosmetologą, kad pašalintų įaugusius plaukelius. Pačiai geriau to nedaryti, nes galite sukelti uždegimą ar infekciją (atsiranda pūlinukų). Yra įvairių serumų, mažinančių plaukelių įaugimą ir lėtinančių jų augimą, nors mano praktikos metu pasitaikė mažai klienčių, kurioms būtų šios priemonės pagelbėję. Aš patarčiau naudoti pilingą prieš depiliacijos procedūrą ir tuo metu, kai matote, kad plaukeliai pradeda ataugti. Pilingai nušveičią negyvą, sausą viršutinį odos sluoksnį ir taip padeda plaukeliui išaugti. Po visko patepkite odą drėkinančia, minkštinančia priemone.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip pasidaryti veido valymą namuose? Atsako kosmetologė L. Sereičikienė

3. Artėja bikinio sezonas, o pas mane ant šlaunų gausybė randelių (tamsių dėmių), kurios atsirado dėl plaukelių įaugimo po depiliacijos. Gal galite pasiūlyti efektyvią priemonę jų naikinimui?

Jei po ankstesnių depiliacijų jau yra atsiradę tamsios (pigmentinės) dėmės, reikės laiko, kad jos išnyktų. Kažkokių specialių priemonių nėra, nebent imtis procedūrų ar naudoti priemones su AHA rūgštimis, kurios blukina pigmentaciją.
Pigmentacijos priežastis – netaisyklinga plauko augimo kryptis kuri atsiranda po trumpalaikių plaukų šalinimo procedurų. Plaukelius šalinant lazeriu, panaikinamos dėmėlės ir jas sukėlusi priežastis, papildomai stimuliuojama kolageno sintezė, išnyksta dėmelės, oda tampa lygi.


Į COSMO skaitytojų klausimus atsako Med. Kosmetologė Laura Sereičikienė.

Nori užduoti savo klausimą kosmetologei? Tai gali padaryti užpildydama formą ČIA. Dėl privačių konsultacijų kreiptis telefonu: 861630178

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis