4 pamatinės veido odos priežiūros taisyklės

Tam, kad galėtum džiaugtis elastinga, švelnia ir, svarbiausia, sveika veido oda, privalai tinkamai ją prižiūrėti. O šiam procesui reikalingos keturios pagrindinės sąvokos: valymas, drėkinimas, maitinimas ir apsauga.

Veido odos valymas

Žinant, kad mus supanti aplinka (ypač vasaros sezonu) yra itin užteršta, nenuostabu, jog veido oda tampa kaprizinga: atsiranda dėmelės, riebumas, spuogai ar išsausėjimas, iki šiol nematyti dariniai. Veido odos valymas – vienas svarbiausių kasdienių įpročių, galinčių palengvinti tavo odos gyvenimą.
Jei veidą prausi muilu – šiukštu, to nebedaryk! Odos riebalavimasis signalizuoja ne tai, kad reikia ją sausinti – atvirkščiai: tokiu būdu oda pati kovoja su sausėjimu. Muilas nepadės nuplauti odos blizgesio, tik paskatins jį susidaryti.
Kokiomis priemonėmis patartina valyti veido odą? Rekomenduojama rinktis tuos gelius, pienelius, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties arba veidą plauti kambario temperatūros vandeniu.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip pasidaryti veido valymą namuose? Atsako kosmetologė L. Sereičikienė

Svarbu nepažeisti odos, o tai nutikti gali tiesiog valant makiažą. Todėl vatos tamponėlius kas kartą gerai sudrėkink valomąja priemone tam, kad vatos plaušeliai sugultų ir nedraskytų odos paviršiaus.
Beje, visos žinome pagrindinę veido odos priežiūros taisyklę, tačiau ne kiekviena ir ne visuomet ja naudojamės: kuo mažiau liesk veido odą ir, valydama makiažą, jokiu būdu jos netrink!
Nepamiršk ir odos pilingo, kurį riekėtų daryti ne rečiau nei vieną – du kartus per savaitę. Šiuo metu ypač populiari procedūra – veido odos valymas priemonėmis su vaisių rūgštimis. Tačiau, prieš naudodama valomuosius produktus su šia sudėtine dalimi, būtinai pasikonsultuok su kosmetologe.
Beje, patartina rinktis kosmetikos produktus, kurių sudėtyje nėra spirito.

Drėkinimas

Veido odos drėkinimas – taip pat svarbus veiksmas, kuris turi būti atliekamas reguliariai, netgi ir tuomet, jei tavo veido oda riebi. Todėl odos priežiūros priemones rinkis vandens pagrindu ir prisotintas hialurono rūgštimi, kuri taip pat drėkina odą.
Kitas, papildomas būdas – reguliarus veido odos purškimas terminiu arba mineralizuotu vandeniu.
Nepamiršk, kad drėkinti odą būtina ne tik iš išorės, bet ir vidaus: dėl šios priežasties per dieną išgeriamo vandens norma įgauna dar didesnę reikšmę.

TAIP PAT SKAITYK: 10 moters grožio klaidų pagal vyrus

Maitinimas

Odos maitinimui geriausia naudoti kremus bei kitus odos priežiūros produktus, kurių sudėtyje esti alavijų ekstraktas, vaisių rūgštys, dumbliai, eteriniai aliejai ar kolagenas. Matinamąjį kremą vasaros metu naudok prieš eidama miegoti.
Laisvalaikiu namuose pasigamink maitinančias kaukes iš daržovių ir vaisių, kuriuose gausu vitaminų (ypač vitamino C ir E).

Apsauga

Vasaros sezonas – tai metas, kai veido oda reikalauja ypatingos priežiūros ne tik dėl didesnės pakitimų ar netgi infekcijų tikimybės, bet ir dėl aktyvių saulės spindulių poveikio. Kremai, emulsijos, pudros ir kitos kasdien naudojamos priemonės turi būti su apsauginiu SPF filtru. Šis skydas tavo odai reikalingas ne tik ilgai būnant saulėje: saulė pakenkti gali netgi ir trumpos kelionės į darbą metu. Intensyviai kasdieninei apsaugai rekomenduojama naudoti dieninį kremą ar skystą pudrą su SPF 15. Keliaujant į paplūdimį rinkis tas apsaugos priemones, kurios pažymėtos SPF 30 ar SPF 50 ženklu.

TAIP PAT SKAITYK: Koks rankų depiliacijos būdas geresnis? Atsako Med. kosmetologė

Akiniai nuo saulės taip pat atlieka veido odos prižiūrėtojo rolę. Mimikos – raukšlių atsiradimo faktorius. Taigi, dėvėdama akinius nuo saulės sumažini mimikų skaičių, o tuo pačiu ir raukšlių atsiradimo tikimybę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis