Kaip išnaikinti spuogų paliktas dėmes? Atsako kosmetologė

Kaip išnaikinti dėmes, atsiradusias po jaunatvinių spuogų, acne ar prasirgus vėjaraupiais? Į COSMO skaitytojų klausimus atsako Med. kosmetologė Laura Sereičikienė.

1. Ar įmanoma panaikinti po spuogų likusias dėmeles?

Remdamasi savo praktika, galiu pasakyti, kad visiškai išnaikinti dėmes yra sunku, bet jas išblukinti įmanoma ir tam yra keletas būdų:
* Cheminis odos šveitimas – atliekamas kaip pagalbinė procedūra kai kurioms jaunatvinių spuogų formoms gydyti ir po spuogų likusių randelių naikinimui bei likusių dėmelių šviesinimui.
* Lazeris šiuo metu yra veiksmingiausias dėmelių (pigmentacijos) šalinimo būdas.

2. Man 20 metų ir jau savaitę sergu vėjaraupiais, o šiandien pamačiau, kad po jų lieka rausvos dėmės. Ką daryti? Ar tai praeis?

Vėjaraupiai – tai infekcinė virusinė liga, kuria dažniausiai sergama vaikystėje. Suaugusiems žmonėms ši liga pavojingesnė savo sunkesne eiga ar komplikacijų tikimybe.
Praėjus savaitei po vėjaraupių ankstoka kažką prognozuoti. Reikia laiko ir patarčiau dar kurį laiką vengti tiesioginių saulės spindulių.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip pasidaryti veido valymą namuose? Atsako kosmetologė L. Sereičikienė

Visiškai jokios žymės ant ligonio kūno nelieka tik po kelių mėnesių, kai išnyksta po šašelio likusios dėmelės. Kai kuriais atvejais, jei žmogus draskėsi ir į žaizdeles pateko nešvarumų, o spuogeliai tuo metu supūliavo, persirgus vėjaraupiais ant odos gali visam laikui likti randeliai.

3. Kokias procedūras atlieka kosmetologas, esant trečio laipsnio acne?

Kosmetologas gali tik šalinti ar kiek įmanoma mažinti išorinę pasėkmę, kad ateityje išvengti randų ir pigmentinių dėmių. Tokiu atveju kosmetologas turėtų bendradarbiauti su gyd. dermatologu, kadangi gydymas turi būti kompleksinis. Kosmetologas šiuo atveju yra kaip papildomas specialistas, bet ne gydytojas.

TAIP PAT SKAITYK: 4 pamatinės veido odos priežiūros taisyklės


Į COSMO skaitytojų klausimus atsako Med. Kosmetologė Laura Sereičikienė.

Nori užduoti savo klausimą kosmetologei? Tai gali padaryti užpildydama formą ČIA. Dėl privačių konsultacijų kreiptis telefonu: 861630178

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis