Ką daryti, jei plaukai šiaušiasi? Atsako V. Gigevič

Tavo plaukai išsipučia ir šiaušiasi? Įdomu, koks atspalvis paryškintų veido bruožus? O gal pakito plauko struktūra ir nežinai, kaip tai paaiškinti? Susitvarkyti su šiomis problemomis padės plaukų stilisto ir kirpimo meistro VALERIJ GIGEVIČ (kirpykla „UFF“) patarimai.

1. Kokias priemones naudoti ir kokias procedūras daryti, jei plaukai linkę šiauštis ir pūstis?

Svarbu kiekvieno plovimo metu plaukus skalauti specialiomis priemonėmis (balzamai, kondicionieriai), kad šukos be pasipriešinimo lengvai slystų plaukais ir nesužeistų raginio sluoksnio. Kartą per tris, keturis plovimus, vietoje balzamo ar kondicionieriaus (po plovimo) reikia naudoti plaukų kaukę: tam tinka tiek pirktos, tiek darytos namuose (pvz.: rudojo cukraus ar avokadų kaukė). Papildomai patartina atlikti galvos odos masažą, kuris skatina galvos odos kraujotaką, normalizuoja riebalinių liaukų išskyrimą, kurios ir atsakingos už plaukų maitinimą ir drėgmę. Naudokite aliejus plaukams arba nenuplaunamą kondicionierių. Jei plaukai itin šiaušiasi ir pučiasi, priemones galite naudoti po kiekvieno plovimo.

TAIP PAT SKAITYK: Grožio receptai, kuriuos lengva išbandyti namuose

2. Kaip atrasti plaukų spalvą ir atspalvį, kuris paryškintų veido spalvą? Mano veido oda labai šviesi, blyški, skruostai rausvi, paakiai visada kažkiek patamsėję. Ryški blondiniška spalva mane blankino, natūrali spalva, kaip daugumos lietuvių, ruda. Dabar patamsinau plaukus, bet veidas atrodo niūrus. Prašau patarkite!

Turint šviesią ir šiek tiek paraudusią veido odą tinka visi pelenų atspalviai, galima eksperimentuoti ir su visais kaštoniniais atspalviais – nuo paties šviesiausio iki tamsiausio. Reikėtų vengti vario ir medaus atspalvių, jie tik dar labiau paryškina odos rausvumą.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip teisingai riesti blakstienas?

3. Turiu tokią bėdą – situaciją. Nuo pat vaikystės mano plaukai buvo stori, pūsti, o galiausiai pradėjo ir labai gražiai garbanotis, tiesa, ne nuo šaknų, o šiek tiek žemiau. Tačiau, jau daugiau nei pusę metų, garbanų lyg nebuvę – plaukai beveik tiesūs, tačiau vis dar linkę šiek tiek šiauštis. Jei ryte, po džiovinimo, būna nors kiek pasipūtę, vakare jau visiškai prigludę ir lygūs: iš šalies atrodo, kad būčiau pasidarbavusi tiesinimo žnyplėmis. Apie jokias, net menkiausias garbanas, nei kalbos nėra. Kas galėjo lemti tokį plaukų struktūros pasikeitimą? Esu girdėjusi, kad taip nutinka po gimdymo (bet man tai neaktualu) ar tiesiog dėl hormonų. Tiesa, daugiau nei prieš metus pradėjau gerti kontraceptines tabletes. Ar tai gali būti susiję? Jei ne, tai kokios gali šio, bent jau man mistinio, dalyko priežastys?

Plaukų struktūros pakitimo priežastys dažnai yra nežinomos ir sunkiai nustatomos, tam gali turėti įtakos nemažai veiksnių: vienu iš jų gali būti ir vartojami vaistai, organizmo reakcija į juos. Kai matomi nežymūs plaukų būklės pokyčiai, dažniausiai situacija pagerėja nustojus vartoti vaistus. Apie kontraceptines tabletes: yra priimtina manyti, jog jos turi įtakos plaukų slinkimui, tad nežinia, ar šiuo atveju galima kaltinti būtent jas. Jei tikėtumėm plaukų ekspertais iš Indijos – plaukai turi savo raidos ciklą, besikeičiantį kas tris metus ir keturis mėnesius. Todėl po truputį kinta plauko struktūra, o kartais net ir forma.

Įtakos taip pat gali turėti šukuosenos ir natūralios plaukų formos keitimas chemiškai, termiškai, mechaniškai ir pan. Tokie dažnai pasikartojantys veiksmai gali pažeisti išorinį plaukų sluoksnį ir išprovokuoti vidinės plauko struktūros (plauko žievės) defektų atsiradimą.

4. Neseniai ėmiau plaukams daryti kaukę iš imbiero šaknų, kadangi labai riebaluojasi šaknys, o galvą turiu plauti kas trečią dieną. Kiek kartų į savaitę kaukę su imbieru šaknimis naudoti patartina?

Su bet kokiomis kaukėmis nevertėtų persistengti: pradedant naudoti kaukę, tai galima daryti kartą į savaitę, o pastebėjus teigiamus plaukų pokyčius, užtenka kaukę naudoti kartą į dvi savaites.

TAIP PAT SKAITYK: Susipink kaip Nicole Scherzinger (foto)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis