Gražaus įdegio kaina – ankstyvos raukšlės? Atsako med. kosmetologė

Siekdamos atrodyti gražiai dabar, dažnai nepagalvojame, kad, greičiausiai, ateityje reikės už tai „sumokėti“. Saulės šviesa ir šiluma yra būtina vitamino D gamybai mūsų organizme, tačiau nepamirškime ir jos sukeliamos žalos: paraudusi, jautri, skausminga, pūslėta ar besilupanti oda.

Paskutiniu metu į med. kosmetologę Laurą Sereičikienę kreipiasi jaunos merginos, kurios skundžiasi nudegimais nuo saulės, tiesioginių spindulių sukeltomis pigmentinėmis dėmėmis, atsiradusiomis naujomis raukšlėmis. Ar tik nepersistengi besidegindama saulėje ir tu?

Aktyvi saulė grėsminga visiems nevienodai. Odos reakciją į saulės šviesą ir šilumą taip pat lemia genai. Baltos odos ir šviesaus gymio žmonės turi vengti ilgiau būti saulėje. Vieno žmogaus oda itin jautriai reaguoja į spinduliuotę, o kito - beveik visai nereaguoja, to pakeisti neįmanoma.

TAIP PAT SKAITYK: Patarimai, kaip greičiau ir tolygiau įdegti

Ilgiau pabuvus saulėje išryškėja odos pigmentinės dėmės, gali keistis ir didėti apgamai, atsirasti naujų. Kiekvienas turėtume pajusti, kiek galime mėgautis saulės spinduliais, svarbiausia neprarasti sveiko proto. Informacijos tikrai apstu.

Viena skaudžiausių per ilgo deginimosi pasekmių, apie kurią daugelis moterų susimąsto per vėlai, tai pernelyg anksti susenusi ir susiraukšlėjusi oda. Po vasaros pastebime, kad raukšlelių padaugėja, o tos, kurios jau buvo išryškėja, pagilėja, oda netenka elastingumo, ima greičiau senti. Odos jaunystės sugrąžinti natūraliai neįmanoma. Per tam tikrą laiką sukaupta saulės spindulių dozė yra viena pagrindinių melanomos vystymosi ar kitų rūšių odos vėžio atsiradimo priežastis. Galimas ir fototoksinis bei fotoalerginis saulės poveikis.

TAIP PAT SKAITYK: 4 pamatinės veido odos priežiūros taisyklės

Siekiant apsisaugoti nuo neigiamo saulės poveikio, svarbu atminti keletą dalykų:

* Ypač svarbu deginimosi laikas ir saikas: apie vidurdienį bei dar kelias valandas po jo saulė būna pati kaitriausia, šiuo laikotarpiu patartina jos vengti;
* Tinkama apranga: odą geriausiai apsaugo šviesūs drabužiai iš natūralaus pluošto audinių, taip pat dėvėkite galvos apdangalus bei akinius nuo saulės;
* Pakankamas skysčių kiekis: vanduo, natūralios sultys, žalia arbata;
* Apsauginė kosmetika: kuo produktų sudėtyje didesnis SPF, tuo ilgiau galima būti saulėje.

Nepamirškite pasirūpinti oda ir po saulės vonių. Ją reikia drėkinti iš vidaus ir iš išorės: vartokite daug skysčių ir tepkite veido bei kūno odą specialiomis priemonėmis, kurios atgaivina, drėkina , mažina paraudimą, sudirgimą: reguliariai naudokite drėkinamąsias kaukes, kurios padės sugrąžinti odos vandens ir lipidų pusiausvyrą ir purškiamą vandenį.


Į COSMO skaitytojų klausimus atsako Med. Kosmetologė Laura Sereičikienė.

Nori užduoti savo klausimą kosmetologei? Tai gali padaryti užpildydama formą ČIA. Dėl privačių konsultacijų kreiptis telefonu: 861630178

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis