Kaip panaikinti veido odos blizgesį?

Jei veido oda ėmė blizgėti karštą vasaros dieną, daugumai merginų pirmoji šovusi mintis greičiausiai bus „tai nuo prakaito“. Gali būti, tačiau odos riebalavimasis 9 iš 10 atvejų susijęs su intensyvia odos riebalinių liaukų veikla. Tad COSMO dalinasi patarimais, kaip ją kontroliuoti ir kaip panaikinti veido blizgesį greituoju būdu.

„Greitoji pagalba“

1. Laikinai pašalinti ant veido odos susidariusį riebalų perteklių gali įsigijusi specialias jį sugeriančias servetėles. Šių servetėlių pakuotė labai kompaktiška, telpanti net ir į mažą delninukę, todėl servetėles visuomet gali turėti su savimi.
Servetėlę tereikia priglausti/ prispausti riebaluotose veido odos zonose (ant kaktos, nosies, smakro, aplink akis) ir šios kaipmat sugeria riebalų perteklių.

2. Riebalus kontroliuojantis skystis – ilgesnį poveikį turinti priemonė. Šis produktas sulaiko riebalų prasiskverbimą neužkimšdamas porų, todėl oda išlieka sveika ir matinė.

3. Panašų poveikį, kaip riebalus kontroliuojantis skystis, turi ir matinį atspalvį odai suteikiantis kremas. Ši priemonė sugeria riebalų perteklių ir tokiu būdu neleidžia odai blizgėti. Beje, šį kremą gali naudoti kelis kartus per dieną, net ir tuo atveju, jei oda ištepta makiažo pagrindu!

TAIP PAT SKAITYK: Gražaus įdegio kaina – ankstyvos raukšlės? Atsako med. kosmetologė

Reguliari priežiūra

* Priemonės, išvardintos aukščiau, padės riebalų perteklių ant odos sumažinti tik laikinai. Tam, kad oda būtų sveika, o riebalinių liaukų veikla sureguliuota, skirti dėmesį veido odos priežiūrai reikia kasdien. Pradedant nuo to, kad veidą reikia valyti tiek iš ryto, tiek vakare. Jokiu būdu odos neplauk ir nevalyk priemonėmis, turinčiomis šarminių medžiagų (pavyzdžiui, muilu). Tokie produktai tik dar labiau išsausins odą ir taip paskatins riebalų išsiskyrimą.

* Oda dažnai riebaluojasi dėl to, kad gauna per mažai drėgmės – tie iš vidaus, tiek iš išorės. Todėl  kasdien privalai ne tik išgerti bent 2 litrus vandens, bet ir naudoti drėkinančias priemones, reguliariai veidą purkšti dulksna. Beje, kremus, serumus ir kitas odos priežiūros priemones vasaros metu rinktis lengvos konsistencijos.

* Prieš naudodama pudrą, veido odą ištepk specialiu makiažo pagrindu, suteiksiančiu veidui matinį atspalvį. Šis produktas būna dviejų rūšių: spalvotas (žalias, rausvas) arba skaidrus. Jei oda yra paraudusi, išberta ar dėmėta, rinkis spalvotą makiažo pagrindą – jis užmaskuos odos pakitimus. Beje, norėdama subalansuoti riebalinių liaukučių veiklą turėtum rinktis mineraliniu pagrindu pagamintas kosmetikos priemones.

TAIP PAT SKAITYK: Grožio receptai, kuriuos lengva išbandyti namuose

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis