Atsargiai! 6 kenksmingi kosmetikos priemonių komponentai

Daugelis sakytų, jog šiais laikais beveik nėra produktų, kurie vienaip ar kitaip nekenktų mūsų sveikatai ir grožiui. Tačiau, pripratusios tikrinti perkamų kosmetikos priemonių sudėtį, galime išvengti didesnės žalos. Patikrink savo grožio krepšelio turinį – ar priemonių sudėtyje tikrai nėra kenksmingų komponentų?

TAIP PAT SKAITYK: Grožio receptai, kuriuos lengva išbandyti namuose

1. FTALATAI. Šią medžiagą dažnai galima aptikti dezodorantuose, plaukų priežiūros priemonėse, taip pat lūpų dažuose ir ypač nagų lako sudėtyje. Europoje jau uždrausta kosmetikos gamyboje naudoti ftalatus, kadangi jie laikomi kancerogenine medžiaga. Tačiau, pirkdama nagų laką internetu, būk atidi ir patikrink jo sudėtį. Ftalatai gali iššaukti alerginius bėrimus, sukelti egzemą.

2. PARABENAI (Metyl, Butyl, Propyl, Isobutyl). Ši sudedamoji dalis pasižymi tuo, kad padeda prailginti produkto galiojimo laiką. Dėl šios priežasties įvairių rūšių parabenus galima aptikti daugelyje kosmetikos priemonių. Parabenai – tai konservantai, neigiamai veikiantys imuninę ir galintys sutrikdyti endokrininę sistemą. O faktas, kad ši medžiaga prasiskverbia pro visus odos sluoksnius ir kaupiasi audiniuose, ypač svarbus toms moterims, kurios planuoja šeimos pagausėjimą: ilgainiui organizme susikaupę parabenai persiduoda vaisiui.

3. PHENOXYETHANOL. Tai konservantas, galintis sukelti navikų atsiradimą, neigiamai paveikti smegenis bei vaisingumą. Ši medžiaga dažniausiai aptinkama kremuose, todėl produktų, turinčių šią sudedamąją dalį, naudoti naudoti. žinoma, nerekomenduojama.

4. PROPILENO GLIKOLIS (Propylene Glycol). Ši medžiaga dažniausiai – sintetiniai naftos chemijos mišiniai, naudojami kremų ir tonikų gamybos procesuose. Nors elementas produktuose naudojamas kaip drėkiklis, tačiau, iš tiesų, tai – laikinas poveikis. Propileno glikolis turi kur kas daugiau kenksmingų savybių: sausina odą, pašalina iš jos skysčius bei naudingas medžiagas, gali sutrikdyti inkstų ir kepenų darbą, sukelti šių organų ligas.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip panaikinti veido odos blizgesį?


5. MINERALINIS ALIEJUS (Mineral Oil).
Nors pavadinimas „į akis nekrentantis“, tačiau viskas nėra taip gražu, kaip atrodo. Mineralinis aliejus – tai naftos chemijos atliekos. Ši medžiaga, patekusi ant odos, neleidžia jai kvėpuoti, gali sukelti bėrimus, spuogų atsiradimą, iššaukti alergines reakcijas, netgi epilepsiją. Šią sudedamąją dalį sudaro kancerogeninės medžiagos.

6. SINTETINIAI KVAPAI (Synthetic Fragrances). Jei tavo oda itin jautri ar esi alergiška, produktą, prisodrintą sintetinių kvapų, tučtuojau dėk atgal į lentyną! Produkto etiketėje sintetinių kvapų sudėtis nebūna detalizuojama (pažymima kaip aromatai – ang. k.: fragrance), todėl  rekomenduojama pirkti nebent tas priemones, kurių sudėtyje pažymėta, jog kvapai – augalinės kilmės. Sintetiniai kvapai gali ne tik sukelti galvos skausmus, kosulį, bet ir odos problemas (padidėjusią pigmentaciją, bėrimus, niežulį).

Iškyla klausimas, kodėl šie ingredientai naudojami kosmetikos gamyboje, jei iš tiesų yra kenksmingi? Šių priemonių ilgalaikis poveikis, deja, nėra ištirtas, o į produktų sudėtį įeina tik maža šių komponentų koncetracija. Dėl šių priežasčių mišinys pripažįstamas kaip saugus naudoti.
Kadangi moterų kosmetinėje ar vonios lentynoje dažniausiai galima rasti daugiau nei 5 pakuotes kasdien naudojamų skirtingų grožio priežiūros priemonių, akivaizdu, jog kenksmingos medžiagos į odą bei organizmą patenka kur kas didesniais kiekiais, o kai kurie toksinai kaupiasi mūsų viduje metų metus. Žvilgtelėjimas į produkto etiketę nesugaiš daug brangaus laiko (ypač dabar, kai žinai, kokių sudėties elementų turėtum vengti), o tokiu būdu gali apsaugoti save nuo netikėtų sveikatos bei grožio problemų bei ligų.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis