Ką turi žinoti prieš depiliaciją vašku?

Depiliacija – įprasta grožio procedūra, be kurios vasaros sezonu apsieina reta mergina. Regis, viskas paprasta – apsilankymas pas specialistą ir jau gali džiaugtis lygia gražia oda. Tačiau tam, kad plaukelių šalinimas vašku kuo mažiau sudirgintų odą, o rezultatas būtų geresnis, prieš apsilankymą grožio salone ar depiliacijos procedūrą namuose, turi prisiminti kelis paprastus, bet svarbius daylkus.

1. Bent 24 valandas prieš planuojamą depiliaciją nesidegink saulėje (soliariume taip pat). Oda po saulės vonių būna itin jautri, todėl ją gali smarkiai pažeisti, o ir depiliacija vašku bus kur kas skausmingesnė. Taip pat reikėtų atsisakyti ir apsilankymo pirtyje. Taigi, elementaru, kad jau pažeistos odos depiliuoti vašku taip pat negalima.

2. Keletą dienų prieš plaukelių šalinimo procedūrą nenaudok priemonių, kurių sudėtyje yra AHA, BHA rūgščių, kadangi tokios sudėties priemonės pašalina viršutinį odos sluoksnį.

3. Prieš pat depiliaciją nenaudok losijonų, kremų, dezodorantų ir odos priežiūros priemonių. Beje, prieš plaukelių šalinimą, žinoma, oda turi būti švari.

TAIP PAT SKAITYK: Ką daryti, kad plaukeliai lėčiau atauginėtų?

4. Jei iki šiol planuojamas depiliuoti vietas skutai peiliuku, tuomet leisk plaukeliams ataugti. Tik ilgesnis plaukas prie juostos prikibs tvirtai, todėl pasišalina kartu su folikulu.

5. Jei planuoji vykti prie jūros, tuomet depiliaciją reikėtų atlikti bent 2 – 3 dienas prieš apsilankymą paplūdimyje.

6. Keturias dienas prieš ir keturias dienas po menstruacijų ciklo depiliacija būna labiau skausminga, todėl šiomis dienomis plaukelių šalinti vašku nepatartina.

7. Jei depiliaciją vašku nusprendei pasidaryti namuose, tuomet nepamiršk, jog vašką tepti ir juostelę prispausti reikia plauko augimo kryptimi, o nuplėšti ją – priešinga plaukelių augimo krypčiai. Beje, jei nepavyko ištraukti visų plaukelių, antrą kartą tos pačios vietos depiliuoti vašku nerekomenduojama – oda bus sudirgusi ir skausminga.

TAIP PAT SKAITYK: Koks rankų depiliacijos būdas geresnis? Atsako Med. kosmetologė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis