Svarbiausios taisyklės dažant plaukus namuose

Nors patikėti savo grožį visuomet rekomenduojama specialistams, tačiau plaukus nusidažyti gali ir namuose: žinoma, nesėkmės rizika visuomet egzistuoja, ypač tuomet, jei nesilaikysi plaukų dažų pakuotėje nurodytų instrukcijų ar atspalvį pasirinksi neapgalvojusi. Tačiau kas nerizikuoja, tas dažnai nieko nepeša! Jei apsisprendei išmėginti dažymą namuose, tuomet tau pravers COSMO parengta plaukų dažymo atmintinė.

* Jei namuose dažysi plaukus pirmą kartą, tuomet turi žinoti, jog dažyti būtina sausus plaukus: galbūt dažus paskirstyti nebus taip lengva, tačiau plaukas tinkamai pasisavins dažus.

* Bent dieną prieš dažymo procesą nereikėtų plauti plaukų – riebalinis plauko sluoksnis atlieka apsauginę funkciją, todėl dažai mažiau pažeidžia plauką. Beje, kelias dienas prieš dažymą rekomenduojama pasidaryti maitinančią kaukę.

TAIP PAT SKAITYK: Kokio ilgio plaukai tinka pagal veido formą? Atsako V. Gigevič

* Jei negali paprašyti draugės pagalbos ir dažysi plaukus pati, tuomet bus sunkiau neištepti veido odos. O, kaip žinia, nuplauti į odą įsigėrusius dažus sudėtinga. Taigi, tam, kad netektų kelias dienas vaikščioti dėmėta kakta ar ausimis, prieš dažymo procesą ištepk odą greta plaukų augimo linijos, kaklo sritį ir šiek tiek ausis vazelinu arba riebiu kremu. Kitas būdas: prieš dažymą indelyje sumaišyk toniką su citrinų sultimis, ir šiuo mišiniu pavalyk išteptą odą.

* Bijai, kad plaukų spalva po dažymo gali neatitikti nurodyto tono ant dažų pakuotės? Tuomet atskirk mažą sruogelę, nudažyk ją, palauk 2/3 dažų instrukcijoje nurodyto laiko, tuomet sruogelę išplauk, išdžiovink ir pridėk prie šviesaus audinio. Taip apsidrausi nuo galimų netikėtumų: puikiai matysi, ar spalva tokia, kokios nori, ir galėsi įvertinti jos intensyvumą.

* Dažus maišyk keramikiniame ar kitokiame dubenyje, bet tik ne metaliniame. Nepamiršk, kad trumpiems plaukams gali pakakti vienos pakuotės dažų, tačiau ilgaplaukėms reikėtų turėti dvi.

TAIP PAT SKAITYK: Vasaros tendencijos: madingi plaukų aksesuarai (galerija)

* Plaukus dažyk gerai apšviestoje vietoje ir nepamiršk uždengti aplink esančius daiktus, kadangi plaukų dažai linkę įsigerti į daugelį paviršių. Tuomet pečius apsisiausk tamsiu rankšluosčiu ir šukų smailiu galu suskirstyk plaukus į keturias dalis: padaryk sklastymą per vidurį galvos, ir kiekvieną pusę atskirk į dvi dalis.  Jas pritvirtink smeigtukais, kad netrukdytų dažant pirmąjį plaukų ketvirtadalį.

* Dažymą specialiu (maždaug 5 cm pločio) šepetėliu pradėk nuo smilkinių, viršugalvio, kaktos srityje augančių plaukų. Proceso metu plaukus reguliariai pašukuok plastmasinėmis retomis šukomis, kad dažai pasiskirstytų tolygiai. Nepradėk dažymo nuo galiukų – šie dažų spalvą pasisavina greičiau. O laiką skaičiuoti pradėk tik baigusi dažyti visus plaukus. Ir jokiu būdu išdažytais plaukais nebūk ilgiau, nei nurodoma instrukcijoje!

* Po dažymo kelias dienas venk plaukų trinkimo karštu vandeniu (geriausia po išskalavimo bent dieną/ dvi plaukų iš viso neplauti) bei karšų plaukų modeliavimo priemonių – tuomet spalva laikysis kur kas ilgiau.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis