Ką daryti, jeigu plaukai lėtai auga

Iš įvairių garsių plaukų stilistų ir mokslininkų surinkome faktus, kas labiausiai žaloja tavo plaukus. Įvertink, kiek streso sukeli saviškiams, ir sužinok, kaip tos žalos išvengti.

ŽALOS LYGIS: AUKŠTAS

Jei tu dažnai riši plaukus į uodegą...
„Gumytės spaudžiami plaukai gali įtrūkti, o tada jie silpnėja, kol galiausiai ima lūžinėti“, – įspėja plaukų priežiūros priemonių gigantės TRESSEMME vyresnysis mokslininkas Alfonso Valecillos.
Išeitis: naudok minkšto audinio plaukų kaspinus arba gumytes. Pasistenk kaitalioti uodegos vietą – jei vieną dieną riši ją aukštai, kitą rišk žemai: šitaip nealinsi vienos ir tos pačios plaukų vietos.

Jei tu nekenti kepurių...
Ultravioletiniai spinduliai neigiamai veikia ne tik odą. „Saulė oksiduoja plaukus, dėl to jie silpnėja ir šiurkštėja. Plaukai greičiau lūžta, skyla jų galiukai“, – teigia mokslų daktarė Jeni Thomas, vyriausioji „Pantene“ laboratorijos specialistė.
Išeitis: deja, tokiu atveju tau ne itin pagelbės net UV spindulius blokuojanti priemonė, nes iš tiesų ji veiksminga tik visiškai ja padengus kiekvieną plauką. Ar turi tam tiek laiko? Tad paklausyk Jen Thomas patarimo: prisidenk galvą. Jei nenori kepurės, rinkis dailų šaliką ar skarelę – ką nors, kas fiziškai blokuotų spindulius.

Jei tu itin pamėgai sausąjį šampūną...
Pernelyg dažnai naudojant sausąjį šampūną ant galvos odos ima kauptis jo nuosėdos. Nesistebėk, jei atsiras ne tik pleiskanų, bet ir pradės kankinti niežulys. „O kasydamasi gali pažeisti plaukus“, – įspėja medicinos mokslų daktarė dermatologė Francesca Fusco.
Išeitis: „Per savaitę tik vieną kartą galvą trink ne įprastu skystu, o sausu šampūnu“, – pataria F. Fusco. Jei negali taip elgtis, ieškok sausojo šampūno be talko.

ŽALOS LYGIS: AUKŠTESNIS

Jei tu dažnai plaukioji...
Daug kam patinka, kaip atrodo plaukai išsimaudžius sūriame jūros vandenyje. Jie kiek susitaršę, krinta bangomis. Tačiau šis grožis – jiems tikra pražūtis. „Druskos kristalai ardo mikroskopines plauko baltymų jungtis“, – aiškina J. Thomas (dėl specialių sūrių purškiklių plaukams labai nesisielok – juose druskos koncentracija nėra tokia aukšta). Lygiai taip pat plaukų struktūrą veikia baseino vandenyje randamas varis ir chloras – nuo jų plaukai tampa blankūs ir šiurkštūs.
Išeitis: sudrėkink plaukus vandeniu iš čiaupo ar, dar geriau, drėkinamąja kauke ir tik tada šok į bangas. „Kai plaukai yra jau permirkę, kur kas mažiau šansų, kad jie dar sugebės absorbuoti ir druską ar chlorą“, – sako J. Thomas. Visada vos išlipusi iš jūros ar baseino iš karto perskalauk plaukus švariu gėlu vandeniu.

Jei tu neramiai miegi...
„Mokslinių tyrimų duomenimis, nuolat aštuonias valandas į pagalvę trinami plaukai šiurkštėja, šiaušiasi ir silpnėja“, – teigia J. Thomas. Dar labiau plaukai žalojami, jei miegoti eini tinkamai jų neišdžiovinusi. Mat tada jie praranda savybę atsitiesti ir gali lūžti.
Išeitis: trintį sumažinsi vietoj medvilninio pagalvės užvalkalo naudodama užvalkalą iš šilko ar satino (švelniu paviršiumi plaukai kur kas lengviau slysta). Plaukus suimk į laisvą kuodą ar kasą. Ir neik miegoti šlapia galva!

Jei tu naudoji stiliavimo priemones su alkoholiu...
„Tai – pagrindinė medžiaga, kurios savo klientams liepiu atsisakyti: jis visiškai išsunkia iš plaukų drėgmę“, – įspėja garsenybių plaukų stilistė Jen Atkins. Deja, alkoholio yra daugumoje priemonių, skirtų plaukų apimčiai didinti ar šukuosenai fiksuoti.
Išeitis: ištirk priemonės sudėtį. Arba jei nori naudoti priemonę su alkoholiu, prieš tai sudrėkink plaukus specialia drėkinamąja priemone, naudojama prieš trinkimą šampūnu.

ŽALOS LYGIS: EKSTREMALUS

Jei tu nenaudoji kondicionieriaus...
Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad apie 40 proc. moterų daro šią klaidą. O juk šampūnas pašalina ne tik nešvarumus, bet ir natūralius riebalus. Kondicionierius atkuria šią prarastą drėgmę, todėl plaukus lengviau iššukuoti, jie ir atrodo geriau.
Išeitis: jei bijai, kad sunkūs kondicionieriai nusvarins plaukus, naudokis tuo, kuris pritaikytas tavo tipo plaukams, ir tepk juo tik plaukų dalį nuo ausų iki galiukų. Čia auga seniausi ir labiausiai pažeidžiami plaukai.

Jei tu veli plaukus...
Vadinasi, drauge nutarkuoji ir apsauginį jų sluoksnį. Tačiau baisiausia, ką gali padaryti, – tai velti dar drėgnus plaukus: taip jie žalojami dar baisiau nei miegant šlapia galva.
Išeitis: užuot vėlusi plaukus, naudok tekstūros suteikiančią priemonę. O suveltus plaukus šukuok specialiu tam skirtu šepečiu lanksčiais, minkštais šereliais (pavyzdžiui, „Tangle Teezer“). Plaukus pradėk šukuoti iš apačios ir kilk aukštyn.

Trys netikėti plaukų priešai
Metaliniai akinių rėmeliai
Jei juos nešioji vietoje lankelio, metalinės tarpnosio detalės gal pažeisti viršugalvio plaukus.
Gelinis nagų lakas
Jei tu vis mėgsti pirštais perbraukti plaukus, o lakas jau senas ir pakilęs nuo nagų plokštelių, jis gali plaukus užkabinti ir išpešti.
Rankinės
Jei rankinę nuolat nešioji ant peties ir ją taisai iš po jos rankenos nepatraukusi plaukų, jie silpnėja.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis