Didžiausios plaukų priežiūros klaidos

Kodėl plaukai išsausėjo, prarado natūralų blizgesį, ėmė slinkti ar sausėti, priežasčių gali būti daug. Tačiau kiekvienai merginai derėtų pasitikrinti, ar tokia plaukų būklė – ne dėl blogų priežiūros įpročių?

1. Dauguma moterų turi prastą įprotį šukuotis iš karto po galvos trinkimo, plaukų dar neišdžiovinus. Tai labai didelė klaida, kadangi šlapi plaukai pažeidžiami lengviausiai. Todėl plaukus šukuoti patartina tik tuomet, jei bent 80 proc. jų yra išdžiuvę. Nori duše išnarplioti susivėlusius plaukus? Tuomet, kondicionieriumi patepusi pirštus, jais švelniai išskirstyk susivėlusias vietas.

TAIP PAT SKAITYK: Kokius produktus valgyti, kad plaukai žvilgėtų ir būtų sveiki?

2. Kasdienis plaukų trinkimas – tai dar viena dažnai moterų tarpe pasitaikanti plaukų priežiūros klaida. Juk kasdien kruopščiai išskalauji plaukus ir galvos odą padengusį riebalinį sluoksnį, kuris atlieka tiek kondicionieriaus, tiek apsauginio skydo funkcijas. Kasdien neturėdami jokios apsaugos, plaukai yra veikiami išorinių veiksnių, todėl ima sausėti, skilinėti, tampa šiurkštūs, praranda natūralų blizgesį. Jei tavo plaukai kasdien susiriebaluoja taip smarkiai, kad į gatvę taip atrodydama išeiti tikrai negali, teks įsigyti nemažai papildomų plaukų priežiūros priemonių, pavyzdžiui: kokosų aliejų, drėkinančių ir maitinančių savybių turinčią kaukę, šampūno, skirto dažnam trinkimui,

3. Kai kurios moterys, norėdamos nepažeisti plaukų, po trinkimo nebenaudoja džiovintuvo ir ima sausinti plaukus rankšluosčiu. Šis būdas dažnai tampa dar viena plaukų priežiūros klaida, kai šlapi plaukai rankšluosčiu trinami manant, jog tai paspartins plaukų džiuvimo procesą. Deja, toks metodas plaukų taip greitai kaip norėtųsi plaukų neišdžiovins, o juos smarkiai pažeis.
Jei vis dėlto naudoji džiovintuvą, plaukus džiovinti turėtum laikydama priemonę ne mažesniu nuo plaukų nei 20 cm atstumu!

TAIP PAT SKAITYK: Šukuosenos, kurios labiausiai jaunina

4. Netinkamai pasirinktas šepetys taip pat gali sukelti nemažai bėdų. Todėl turėtum žinoti, kad apvalus šepetys skirtas tik galiukų sukimui ar tiesinimui, lenktas retadantis šepetys – šukuosenos formavimui ar susivėlusių vietų iššukavimui. Kasdieniam plaukų šukavimui rekomenduojama rinktis medinį ar natūralių šerių šepetį.

5. Neteisingai šukuojami plaukai taip pat gali prarasti sveiką grožį. Šią plaukų priežiūros klaidą dažniausiai daro ilgaplaukės, šukuojančios plaukus nuo šaknų link galiukų. Ilgus plaukus reikia šukuoti atvirkščiai: pradedant nuo plaukų galiukų ir baigiant šukuoti ties šaknimis. Ilgus plaukus imant šukuoti nuo šaknų, šie ima dažniau veltis bei greičiau riebaluotis.

6. Turbūt nereikia priminti, kad drėgnų plaukų taip pat negalima tiesinti ir garbanoti karštomis formavimo priemonėmis. Priešingu atveju nudeginsi plaukus, todėl šie atrodys nebegyvi, ims skilinėti, išsausės, praras blizgesį.

7. Jei nori užsiauginti ilgas kasas, tai dar nereiškia, kad gali praleisti reguliarius apsilankymus pas savo plaukų stilistą. Tam, kad plaukai augtų ir atrodytų sveiki, pašalinti negyvus plaukus ar jų dalį būtina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis