Įdomūs ir naudingi faktai apie tavo plaukus

Ar žinai, kad ant galvos auga 100 000 plaukelių, o pirmas šampūnas pasirodė tik 1952 metais? Sužinok daugiau apie tai, kokias paslaptis saugo tavo plaukai.

Tyrimai parodė, kad vyrams plaukai auga greičiau nei dailiosios lyties atstovėms. Be to, vyrų plaukas storesnis nei moters.

Sparčiausiai plaukai auga nuo 16 iki 24 metų.

Nors vyrauja nuomonė, kad plaukų kirpimas skatina jų augimą, iš tiesų kirpimas nedaro jokios įtakos nei plaukų augimui, nei plauko tekstūrai.

Vidutiniškai kiekviena plaukų sruoga auga 5,5 metų. Vienas plaukelis yra 0,02 – 0,04 mm storio, todėl 1 mm storio sruogą gali sudaryti nuo 20 iki 50 plaukelių.

Ant galvos vidutiniškai auga 100 000 plaukų. Raudonplaukių rodiklis kiek mažesnis – 80 000, o blondinių priešingai – 120 000.

Plaukai pasižymi tam tikru stiprumu, vienas plaukas išlaiko iki 100 g svorį. O visas plaukų kuokštas gali išlaikyti iki 12 tonų svorį.

Plaukai saugo informaciją apie tai, ką galima rasti kraujyje (mineralines medžiagas, narkotikus ir kt.).

Kasdien augimo procese dalyvauja 90 proc. plaukų, o 10 proc. tuo metu „ilsisi“. Plaukai per dieną paauga 0,3 – 0,5 mm, tai maždaug 1 – 1,5 сm per mėnesį, o per metus – nuo 12 iki 15 cm. Azijiečių plaukai auga šiek tiek greičiau ir jų elastingumas didžiausias iš visų, o štai afrikiečių plaukai yra kur kas trapesni nei mūsų ir auga lėčiau.

100 plaukelių išslinkimas per dieną laikomas norma. Vaikai netenka 90 plaukų per dieną, o garbaus amžiaus žmonės – iki 120-ies.
Su amžiumi susiję plaukų pokyčiai priklauso nuo žmogaus rasės. Pavyzdžiui,lotynų amerikiečiai žilti pradeda 34-rių metų, kai tuo tarpu azijiečiai ir afrikiečiai – 47. Tačiau pagal statistiką, azijiečiai mažiau linkę plikti, lyginant su afrikiečiais ir europiečiais.

Skydliaukės veiklos sutrikimas ir geležies trūkumas yra pagrindinės plaukų slinkimo priežastys. Pašalinus šias problemas, plaukų augimas atsinaujina. Laikinas plaukų slinkimas gali būti išprovokuotas hormonų veiklos sutrikimu arba laikantis ekstremalių dietų.

Neteisinga nuomonė, kad plikimas paveldimas tik iš motinos pusės. Tai gali būti perduota kiekvieno iš tėvų.

Plaukų slinkimas po gimdymo – natūralus procesas. Moters organizmas nėštumo laikotarpiu pagamina didesnį kiekį moteriško hormono – estrogeno, kuris skatina plauko folikulo augimą. Po gimdymo hormonų balansas atsistato ir folikulas staigiai pereina į apmirimo fazę, todėl per pirmus 2 – 3 mėnesius po vaikelio gimimo, vienu metu pastebimas gausus plaukų slinkimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis