Med. kosmetologė: kuo valyti spuoguotą odą?

Ar būtina atlikti mechaninį veido valymą, jei yra inkštirų? O ar problematiškai odai valyti tinka kosmetikos pramonėje populiarėjantis micelinis vanduo? Galiausiai, kuo naudingos ir kuo skiriasi sudėtingai besivadinančios veido procedūros? Į COSMO skaitytojų klausimus išsamiai atsako med. kosmetologė Laura Sereičikienė.

TAIP PAT SKAITYK: Med. kosmetologė: kaip atjauninti odą?

1. Ar problematišką, spuoguotą odą tinka valyti su miceliniu vandeniu?

Micelle (micelė) – mikroskopinė molekulės dalis. Tai dispersinis micelinis tirpalas, vanduo su, jei taip galima sakyti, pakibusiomis riebiųjų rūgščių micelėmis, kurios, prisilietusios prie odos, pritraukia nešvarumus kaip magnetas, nepažeisdamos epiderminio sluoksnio. Micelinis vanduo, kurį pradeda siūlyti vis daugiau kosmetikos gamintojų, turi unikalią savybę pakeisti valomuosius kremus, tonikus ir pienelius. Šio produkto pranašumas tas, kad veido odos valymui (makiažui, nešvarumams) pakanka tik jo vieno. Spuoguotai odai jis tinka, tik reikia žinoti, kad micelinis vanduo spuogų negydo – tai ne vaistas. Turite naudoti ir priemones, kurias skyrė kosmetologas ar dermatologas.

2. Mano oda nėra labai problematiška, spuogeliai nekankina, tačiau turiu inkštirų, kurių negaliu atskiratyti nei prausiklių, nei kaukių pagalba. Norėjau paklausti, ar verta daryti mechaninį odos valymą pas kosmetologę tik dėl inkštiriukų? Ir kaip dažnai man tai reiks kartoti, kad būtų pasiektas geras rezultatas?

Juodųjų inkštirų gali būti ir riebioje, ir sausoje odoje. Juoda inkštiro viršūnėlė – tai ne tik nešvarumai, tai daugiausia oksiduota epidermio ląstelių raginė medžiaga. Inkštirų atsiranda ir nuo netinkamų kosmetinių priemonių. Dažniausiai tokie inkštirai atsiranda veido, kaktos, nosies ir smakro srityje, tačiau jų gali būti ir ne tokiose atvirose kūno vietose – ant krūtinės ir nugaros. Kad išvengtumėte spuogų, reikia nuolatos tinkamai prižiūrėti savo odą: laikytis higienos, reguliariai apsilankyti kosmetologo kabinete.

Vis dėlto nerekomenduočiau inkštirų ar spuogų šalinti namuose, nes galima pažeisti odą, o tuomet randai liks visam gyvenimui. Patartina pasidaryti veido valymą pas profesionalų kosmetologą: poros išsivalys, estetinis vaizdas taip pat bus gražesnis. Tačiau tai dar nereiškia, kad poros daugiau neužsikimš ir inkštiriukų nebebus. Veido valymas reikalingas tuomet, kai matote, kad oda užsiteršė.

Tai, kiek kartų reikia atlikti šią procedūrą, priklauso nuo individualaus atvejo: vieniems veido valymą daryti tenka kartą per mėnesį, kitiems kartą per tris mėnesius ir pan. Nereikia tikėtis, kad apsilankius pas kosmetologą vieną ar du kartus veido valymo daugiau nebereiks. Esame gyvos butybės, tad permainos mūsų organizme, odoje vyksta kas valandą, dieną ir priklauso nuo mūsų amžiaus, vidinių sveikatos problemų, gyvenimo būdo, higienos ir pan.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip panaikinti dėmeles, likusias po spuogelių

3. Po hialurono rūgšties injekcijų liko žymės patinusių juostų pavidalu. Nuo procedūrų atlikimo praėjo 4–5 mėnesiai. Ar žymės kada nors išnyks?

Laikui bėgant, hialurono rūgštį organizmas natūraliai suskaido iki neutralių medžiagų – anglies dvideginio ir vandens. Kontraindikacijų po hialurono rūgšties būna, tačiau tai labai retais atvejais (red. past.: kontraindikacija – aplinkybė, dėl kurios nebegalima naudoti gydymo metodo). Pati tokio atvejo dar nesu mačiusi, todėl patarčiau kreiptis pas specialistą, kuris Jums atliko procedūrą.

Galimas hialurono rūgšties injekcijų šalutinis poveikis:

 * uždegiminės reakcijos (paraudimas, edema), kurios gali būti susijusios su niežėjimu ir skausmu po injekcijos bei tęstis savaitę;
* sukietėjimai, gumbeliai injekcijos vietoje;
* odos nekrozė (ląstelių mirimas) odos injekcijos vietoje;
* odos spalvos pakitimas injekcijos vietoje.

4. Kuo skiriasi biorevitalizacija nuo mezoterapijos? Kuri procedūra naudingesnė?

Biorevitalizacija – tai nechirurginis odos atgaivinimas biologiniu būdu, gyvybės grąžinimas jūsų odai.
Mezoterpija tai mikroinjekcijos, kurių pagalba į paviršinius ir vidurinius odos sluoksnius yra įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos. Tokiu būdu oda efektyviai atjauninama, sprendžiamos įvairios jos problemos, gydomos ligos.Šios metodikos estetinėje dermatologijoje sprendžia įvairias odos problemas.

Biorevitalizacija ir mezoterapija skiriasi:

* procedūrų kiekiu – biorevitalizacijos atliekamos 3–4 procedūros, mezoterapijos nuo 6 iki 10 procedūrų;
* procedūros efektingumu. Po biorevitalizacijos procedūrų efektas matomas iš karto. Po mezoterapijos procedūrų efektas matomas atlikus keletą procedūrų;
* preparato sudėtimi. Mezoterapijai, priklausomai nuo odos problemos, naudojami įvairių medžiagų kokteiliai, biorevitalizacijos metu suleidžiama gryna hialurono rūgštis.

Kuri procedūra naudingesnė priklausys nuo to, kokią problemą norite spręsti. Aš dažniausiai klientėms rekomenduoju biorevitalizaciją.


Į COSMO skaitytojų klausimus atsako Med. Kosmetologė Laura Sereičikienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis