Plaukų stilistas: ką daryti, kad nesklinėtų plaukų galiukai?

Kokių priemonių imtis, kad nebeskilinėtų plaukų galiukai? Kaip išvengti erzinančio plaukų elektrinimosi? Ką susitvarkyti su besiveliančiais garbanotais plaukais? Į šiuos COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų stilistas Martynas Šalkauskas (stiliaus studija „Trixy“).

TAIP PAT SKAITYK: Kaip formuoti plaukus, kad jų apimtis padidėtų? (foto)

1. Ką daryti, kad plaukai nesielektrintų?

Įsigykite masažinį šepetį ar medines šukas – jos padės sumažinti elektrinimąsi. Taip pat patarčiau kuo rečiau džiovinti plaukus džiovintuvu, nes plaukai išsausėja ir ima dar labiau elektrintis. Jei vis dėlto be džiovintuvo apsieiti negalite, naudokite apsaugines priemones nuo karščio, kurios turi antistatinį poveikį.

Taip pat patarčiau reguliariai naudoti plaukams skirtus aliejus, naudoti drėkinančias kaukes, plaukų blizgiklį, kuris veikia kaip antistatikas. Nors patarimai atrodo paprasti, tačiau jais pasinaudodama tikrai išvengsite plaukų elektrinimosi.

2. Kas skatina plaukų augimą ir kas mažina galiukų skilinėjimą? Naudoju įvairius nerafinuotus aliejus, maitinantį plaukų šampūną, kaukę, kerpuosi kas du mėnesius, tačiau plaukai auga labai lėtai, o galiukai skilinėja. Ką daryti?

Jei norite, kad plaukai augtų greičiau, naudokite tas plaukų priežiūros priemones, kurios būtų prisotintos augalų kamieninėmis ląstelėmis, keratinu. Žinoma, galite atkreipti dėmesį ir į mėnulio fazes: manoma, kad plaukus geriausia kirpti trečią jaunaties dieną, o delčios metu plaukų kirpimo geriau neplanuoti . Tačiau tai – tik prietarai.

Tam, kad plaukų galiukai nebeskilinėtų, reguliariai plaukus tepkite specialiais aliejais, naudokite šepetį su natūraliais šereliais, medines šukas, priežiūros priemones su alyvuogių, alavijų, kokoso aliejais. Stenkitės nenaudoti plaukų tiesinimo žnyplių, jei neturite plaukus nuo karščio ir kitų išorinių veiksnių apsaugančių, plaukus tausojančių produktų. Tačiau tokias plaukų priežiūros priemones rekomenduočiau įsigyti kiekvienai moteriai – juk net plaukų džiovinimas sausina ir gali pažeisti plauką.

TAIP PAT SKAITYK: Šukuosenų tendencijos iš Londono, diktuojamos profesionalų (galerija)

3. Kaip tinkamai prižiūrėti garbanotus plaukus? Kokias priemones naudoti, kad jie taptų „paklusnūs“? Jie labai veliasi ir šiaušiasi.

Mano patarimas paprastas: garbanotus plaukus tinkamai prižiūrėsite tuomet, jei naudosite priemones, skirtas garbanotiems plaukams – tai patartų turbūt kiekvienas plaukų specialistas. Garbanotiems plaukams taip pat naudingas argano aliejus. Be to, naudojant aliejus ar džiovinant plaukus difuzoriumi išvengsite plaukų vėlimosi plaukai velsis mažiau. Nepamirškite naudoti plaukus drėkinančias priemones.

Beje, plaukus šukuokite, kai jie šlapi ir tik tuomet juos formuokite toliau. Nepamirškite, kad šukuoti šlapius plaukus reikia atsargiau, kad jų nepažeistumėte: ilgi plaukai šukuojami nuo galiukų, palaipsniui kylant į viršų, kol pasiekiamos šaknys. Jei pradėsite iš karto nuo šaknų, plaukai velsis, pešis ir bus pažeisti.

Į COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų stilistas
Martynas Šalkauskas. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis