5 efektyvūs būdai kaip atsikratyti pleiskanų (1)

Jei pleiskanos gadina tau gyvenimą, gali nubėgti iki vaistinės ir įsigyti specialių pleiskanų naikinimui skirtų priemonių, o gali išbandyti ir patikrintus liaudiškus receptus. Mes dalinėms 5 būdais ir laukiame tavo patarimų: gal esi bandžiusi ką nors kito, kas tau padėjo?

Pleiskanos būna skirtingos

Jeigu išsiplovus galvą odą niežti ir ant pečių krenta smulkios baltos odos atplaišėlės, vadinasi susidūrei su sausomis pleiskanomis. Tai – negyvos ląstelės, dažniausiai atsirandančios dėl išsausėjusios odos. Kuomet riebalinės liaukos išskiria per mažai riebalų, didelis ląstelių kiekis pradeda kauptis paviršiuje, o po to tiesiog atsilukštena. Tokiu atveju problema tampa ne tik pleiskanos, bet ir greičiau blunkantys bei šakotis pradėję plaukai. Sausų pleiskanų atveju dažnai padeda paprasčiausias odos drėkinimas bei skysčių balanso atstatymas organizme.

Jeigu išsiplovus galvą pastebi retas ir stambias odos atplaišėles, vadinasi susidūrei su riebiomis pleiskanomis. Šios pleiskanos sunkiau pastebimos, nes dažniausiai sukimba tarpusavyje ir prilimpa prie galvos odos, todėl ant pečių „balto sniegelio“ beveik nematyti. Vis dėlto riebios pleiskanos tavo plaukams kenkia labiau, nei sausos: galvos odoje kaupiasi riebalinis sluoksnis, prasideda odos uždegimai, žūsta plaukų svogūnėliai ir galiausiai plaukai pradeda slinkti.

Tais atvejais, kai pleiskanos atsiranda kartu su niežuliu ir odos paraudimu, tai jau – dermatologinio susirgimo požymis, todėl gydytis namuose nereikėtų. Kreipkis į dermatologą, kuris išrašys specialių gydomųjų preparatų.

Naminiai receptai pleiskanų naikinimui

1. Į indelį įmušk du didelius kiaušinius, įpilk du šaukštus vandens ir viską gerai išmaišyk. Plaukus sudrėkink ir šaknis ištepk gautu mišiniu. Švelniai pirštų pagalvėlėmis pamasažuok galvą ir palik kaukę 10-15 minučių.
2. Saujelę susmulkintų šviežių arba džiovintų dilgėlių užpilk 0,5 l verdančio vandens, palaikyk 7–10 valandų ir nukošk. Kiekvieną dieną praskalauk plaukus šiuo dilgėlių nuoviru (nepamiršk įtrinti į šaknis) ir jau po kelių dienų galvos oda taps drėgnesnė ir pleiskanos išnyks.
3. Nulupk keturias citrinas ir jų žieveles 1 litre vandens pavirk maždaug 15 minučių. Citrinų nuoviru reguliariai skalauk plaukus ir pleiskanos paliks tave labai ilgam laikui. Kitas variantas - porą šaukštų citrinos sulčių įtrinti į galvos odą, o tuomet nuskalauti.
4. Nusipirk rūgpienio ir tirštai ištepk juo plaukus nuo šaknų iki pat galiukų. Švelniai pamasažuok galvos odą pirštų galiukais. Kaukę palik maždaug 30 minučių, o tuomet nuplauk ją vandens ir garstyčių tirpalu: 1 šaukštas garstyčių 1 litrui vandens.
5. Šiltas alyvuogių arba linų sėmenų aliejus taip pat gali tave išgelbėti nuo pleiskanų. Šiek tiek pašildyk aliejų ir įtrink juo galvos odą prieš eidama miegoti. Visą naktį oda bus drėkinama ir maitinama. Be abejonės, ryte plaukus reikėtų išsiplauti. Procedūrą atlikinėk savaitę laiko.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis