Plaukų stilistas: kaip atgaivinti plaukus po peroksido?

Kokios šukuosenos tinka apvaliaveidėms? Ką daryti, jei plaukai greta šaknų nuolatos riebūs, o galiukai – išsausėję? Ir kaip atgaivinti plaukus, nualintus peroksido? Į šiuos COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų stilistas Martynas Šalkauskas (stiliaus studija „Trixy“).

1. Koks plaukų kirpimas labiausiai tiktų, jei mano veidas apvalus?

Jei veido forma apvali labiausiai tiktų:

* Ilgesni plaukai;
* Kirpimai su šoniniu skyrimu;
* Kirpčiai irgi geriausiai atrodys kirpti ar sušukuoti vienos pusės kryptimi;
* Išpūsti plaukai viršugalvyje prailgins veido formą;
* Taip pat tiks iškarpyti plaukai.

Reikėtų vengti:

* Plaukų surišimo į uodegėlę, kasos, nes plaukai atidengs veidą ir išryškins veido apvalumą.
* Taip pat reikėtų vengti plaukų skyrimo per vidurį.

2. Mano plaukai greta šaknų visuomet riebūs, o galiukai sausi. Naudoju balzamus, drėkinančias kaukes, kokoso aliejų, geriu daug vandens, bet niekas nesikeičia. Ką daryti?

Plaukams, kaip ir visam žmogaus organizmui, reikia gauti tinkamas maisto medžiagas, kad šie neprarastų blizgesio, spindesio, nesiriebaluotų, butu gražūs ir sveiki. Paminėta problema gali būti pirmas požymis, kad jūsų organizmui trūksta vitamino B. Tokiu atveju patartina valgyti riešutus, ankštines ir lapines daržoves, daugiau pieno produktų. Tačiau, gali būti, kad naudojate netinkamas plaukų priežiūros priemones. Naudojant kondicionierius, stenkitės jo netepti ant šaknų, nes būtent tai skatina plauko susiriebalavimą.
Jeigu naudojate vienos firmos produkcija, staigus priemonių pakeitimas irgi gali sukelti riebalavimąsi ar netgi pleiskanų atsiradimą. Todėl keisti plaukų priežiūros priemones reikėtų palaipsniui.

Jei plaukai linkę riebaluotis, pabandykite naudoti šampūną, kuris yra skirtas būtent šios problemos sprendimui.

3. Kaip atgaivinti plaukus po peroksido?

Peroksido nualintus plaukus atgaivinti galite naudodama drėkinančias priemones: specialius šampūnus, kondicionierius, kaukes, purškiamus fluidus, aliejukus. Peroksido pažeistas plaukas yra sausas, todėl jam reikia suteikti drėgmės. Tokiais atvejais visuomet rekomenduoju naudoti kokoso aliejų.

Naudokite plaukų kaukę, ir, ją užtepusi, ant plaukų užvyniokite rankšluostį – šilumoje plaukai kaukę įsisavins geriau. Kaukę reikėtų nuplauti ne anksčiau nei po 10 minučių. Jei išskalautus plaukus norite džiovinti džiovintuvu, būtina naudoti produktus, apsaugančius plauką nuo karščio ir dar didesnio išsausėjimo.

Atminkite, kad plauko struktūrą atstatyti galite tik reguliariai naudodama maitinančias ir drėkinančias priemones.

Į COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų stilistas
Martynas Šalkauskas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis