Stereotipų vergai: ką gali pasakyti sijono ilgis?

Vakar viena kolegė atžygiavo į darbą pasipuošusi trumpučiu sijonėliu. Simpatiška, jauna, o jau kojų gražumas! Atrodytų, tegul tik džiaugiasi ir rodo, kol gali, bet nusimetusi paltuką ji tik timptelėjo sijoną žemyn ir puolė klausinėti „Ei, panos, ne per trumpas? Tikrai? Neatrodau kaip...“ Na, trumpas, bet ar tai blogai?

O tada ir susimąstėme: kodėl mūsų visuomenėje sijono ilgis tapo kažkokiu dorovės matuokliu. Ilgi tik davatkėlėms, trumpi – naktinėms plaštakėms. O jeigu tos žavios ir prie nuobodaus vieno stiliaus neprisirišusios merginos drabužinėje – kalnas įvairiausio ilgio sijonų? Kas ji: šiandien – drovuolė, rytoj – paleistuvė?

Nejaugi dar iki šiol moterys vertinamos pagal drabužį? Štai viena būsima grafikos dizainerė net negalėjo pagalvoti, kokį visuotinį rezonansą sukels jos nuotrauka pavadinimu „Nuosprendis“ (originalią nuotrauką gali pamatyti čia), kurią ji publikavo viename universiteto rengiamame projekte. Jos pateikiamas vaizdas rodo sijono ilgio ir stereotipinio vertinimo santykį.

Įprasta žinutė – viso labo viena nuotrauka su dešimčia žodžių ant jos sukėlė tikrą audrą internetiniame tinkle. Pranešimas sulaukė 270 tūkstančių komentarų ir plačiai išplito tinkle. Daugybė moterų kritikavo būdą klijuoti moterims etiketes, priklausomai nuo jų aprangos stiliaus. Bet dar daugiau buvo tokių, kurie tvirtino, kad moters sijono ilgis – jos seksualinės tapatybės atspindys. Na ir kas, kad galbūt esi išsilavinusi, protinga ir jau ne vienerius metus glaudiesi prie to paties mylimo vyro. Užsidėsi trumpą sijonuką ir su tavim jau viskas aišku!

Na, mes su tuo niekaip negalime sutikti. O kokia tavo nuomonė?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis