Kada nereikia naudoti plaukų kondicionieriaus? Atsako plaukų stilistas

Kaip savo plaukams galima pakenkti pasirinkus neprofesionalų plaukų stilistą? Kada kondicionierius nėra būtina plaukų priežiūros priemonė? Ką daryti, jei plaukai dėl nuolatinio šviesinimo dažais veliasi? Į šiuos COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų stilistas Martynas Šalkauskas.

Prieš plaukų trinkimą visuomet plaukus lepinu kokosų ir jojobos aliejų kauke. Ar po to, plaukus išskalavus, reikia naudoti kondicionierių, balzamą?

Pirmas patarimas – aliejus naudoti po plaukų trinkimo, nes, kitu atveju, su šampūnu aliejai bus išskalauti ir plaukai negaus naudos. Kondicionierių, balzamą reikia naudoti kiekvieną kartą plaunant plaukus išskyrus atvejus, kai tepate plaukus aliejais. Beje, svarbu nepamiršti kosmetikos produktų, apsaugančių nuo karščio!

Mano plaukai labai išsausėję dėl šviesinimo dažais. Jie nuolatos išsipūtę, šiaušiasi, veliasi, kad ir kokias priemones naudočiau. Kaip galima juos greitai ar efektyviai „išgydyti“?

Reikėtų naudoti priemones, kurios suteiks drėgmės. Tai gali būti priemonės, kurių sudėtyje yra argano aliejaus, kokosų aliejaus, naudoti drėkinančius šampūnus, kaukes. Kaukes reikia naudoti porą kartų per savaitę. Beje, būtinai įsigykite plaukus nuo karščio apsaugančių produktų. Taip pat patarčiau kas kartą, po plaukų džiovinimo, lašelį plaukų aliejaus patrinti tarp rankų ir jomis perbraukti per plaukus.

Kodėl svarbu pasirinkti profesionalų plaukų stilistą?

Šiais laikais yra labai daug grožio salonų, kirpyklų, grožio studijų. Todėl moteris turi galimybę išsirinkti kirpėją pagal tai, kiek ji gali ir nori sumokėti už jų teikiamas paslaugas.

Tačiau renkantis plaukų stilistą ypač svarbu žinoti tai, ko tikitės iš kirpėjo. Mat ne visi profesionalūs stilistai investuoja daug laiko ir pastangų į savo profesinę patirtį: lanko seminarus, mokymus, vyksta į stažuotes užsienyje, daug lėšų skiria kokybiškiems darbo įrankiams.

Dažnai sutaupyti pinigų norinčios moterys renkasi neprofesionalius kirpėjus, todėl kartais tenka nusivilti rezultatais, nes šie kirpėjai – stilistai naudoja nekokybiškus dažus, prastas plaukų modeliavimo, priežiūros priemones. Neprofesionalūs stilistai gali nemokėti parinkti tinkamos plaukų spalvos, ar neapkirpti jūsų taip, kaip norėjote. Dar vienas labai svarbus akcentas – tai bendravimas su klientu. Neretai kirpėjai galvoja, kad viską supranta iš pusės žodžio, tačiau tai, jog reikia įsiklausyti ir suprasti kliento norus ir tik tada patarti, pasiūlyti, supranta ne kiekvienas. Stilistas taip pat privalo patarti, kaip reikia tinkamai prižiūrėti plaukus kasdien.

Būtina prisiminti: jei moters plaukai yra itin pažeisti dėl netinkamos priežiūros, dažymo namuose, padėti gali tik plaukų stilistas profesionalas.

Į COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų stilistas
Martynas Šalkauskas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis