Tylus grožio priešas – servetėlės makiažui valyti

Puikiai žinai – makiažą prieš miegą nusivalyti būtina. Tad kas vakarą imi servetėlę makiažui valyti ir brauki per veidą. Patogu ir paprasta – jokių vatos tamponėlių, losjono buteliukų ar prausiklių. Tačiau šis tavo įprotis kenkia odai, perspėja dermatologai. Servetėlės ne tik iki galo nenuvalo makiažo likučių, bet gali paskatinti kitas odos problemas.

Išsausėjusi oda

Įsivaizduok jei veidą išmuiluotum ir nenuplautum vandeniu. Jau po minutės atsiras tempimo jausmas ir niežulys. Toks pat efektas, jei makiažą nusivalysi tam skirta servetėle ir nenusiprausi vandeniu. Net jei pakuotės užrašas rėkia apie prabangias ir naudingas veikliąsias medžiagas, veidą būtina nuprausti vandeniu. Kitaip veidas pasidengs plėvele ir joks serumas ar kremas negalės jos nei sudrėkinti, nei  pamaitinti. Taip pat daugelio servetėlių makiažui valyti sudėtyje yra alkoholio. Jis palengvina nuvalyti dažus, tačiau itin sausina odą. Jei tavo oda ir taip sausa, geriau rinkis makiažo valymo priemones be alkoholio.

Užkritę akių vokai

Šios servetėlės yra prisotintos losjonu makiažui valyti, tačiau jo kiekis dažnai būna nedidelis. Tikriausiai pastebėjai, valant blakstienų tušą ir storesnį sluoksnį akių šešėlių, servetėlę makiažui valyti tenka net patrinti. Joje esančio losjono paprasčiausiai neužtenka ištirpdyti sudžiuvusiems dažams. Stipriai trinant ploną ir jautrią akių zoną, ši yra žalojama. Oda po truputį išsitampo, raukšlėjasi, o rezultatas – užkritę akių vokai anksčiau laiko. Geriau akių makiažą valyk tradiciškai. Sudrėkink vatos tamponėlius losjonu akių makiažui valyti ir uždėk ant užmerktų akių. Kelias minutes luktelk ir švelniai nuvalyk.

Spuogai

Jei tavo oda riebi ir linkusi į aknę, servetėlių makiažui valyti naudoti išvis nepatartina. Riebus losjonas gali užkimšti poras. Taip pat didelė tikimybė servetėle pernešti bakterijas nuo jau iškilusio spuogo ant sveikos veido odos. Todėl geriausia makiažą nusiplauti putojančiu prausikliu.

Alerginė reakcija

Servetėlių makiažui valyti pakuotė nėra sandari, ją atidarai ir uždarai ne vieną kartą. Todėl gamintojai, norėdami apsaugoti nuo bakterijų veisimosi, jų sudėti papildo įvairiais konservantais. Vienas jų itin pavojingas jautriai odai – Methylisothiazolinone (dažnai žymimas sutrumpintai MI). Jis dažnai sukelia įvairias alergines reakcijas, dirgina odą. Todėl visada stenkis peržvelgti sudėtį ir rinktis produktus be šio konservanto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis