7 didžiausios plaukų ir odos priežiūros klaidos

Rūpiniesi savo oda ir plaukais, bet norimų rezultatų taip ir nesulauki? Gali būti, kad paprasčiausiai darai kelias esmines klaidas.

Nenaudok vieno ir to paties kremo veidui, paakiams ir kaklui. Kaklo ir paakių oda labai plona ir sausa, nes šiose srityse labai mažai riebalinių liaukų. Jeigu tavo oda riebi arba mišri, tuomet jai skirtas kremas neturės pakankamai maistinių medžiagų, reikalingų kaklo sričiai. Tą patį kremą visoms sritims gali naudoti tik tuomet, jei tavo oda yra sausa. Dar vienas pastebėjimas – jeigu oda labai išsausėjusi ir netgi šerpetoja, vien kremo gali nepakakti: įsigyk ir serumą. Kremas maitina tik paviršinius odos sluoksnius, o serumas įsigeria į gilesnius. Tam, kad priemonės geriau įsigertų, tepk jas ant šiek tiek drėgnos odos.

Atprask spaudinėti spuogelius. Jeigu iškilusio spuogelio neliesi, jis savaime išnyks maždaug per savaitę laiko, tuo tarpu jį išspaudus uždegimas gali tave kankinti visą mėnesį, be to, aplink išspaustą spuogelį atsiras dar ne vienas. Užburtas ratas! Jei vis dėlto niežti rankas, tuomet bent jau dezinfekuok išspaustą spuogelį vandenilio peroksidu arba antibakteriniu toniku. Jei tave kamuoja pūlingi spuogai, tuomet atsisakyk veido šveitimo procedūrų, nes taip tik dar labiau pažeisi odą ir problema padidės. Kasdieniam spuoguotos odos valymui naudok medetkų nuovirą: jis puikiai dezinfekuoja ir džiovina.

Nenaudok tų pačių priemonių ilgą laiką. Ši taisyklė galioja kalbant tiek apie odos, tiek apie plaukų priežiūros priemones. Net jeigu kremas ar šampūnas tau tinka idealiai, kas kažkiek laiko patartina priemones pakeisti, o vėliau ir vėl sugrįžti prie tų pačių. Paprasčiausiai oda ir plaukai laikui bėgant pripranta prie kosmetikos ingredientų, o tuomet prasčiau juos įsisavina. Be to, vertėtų atsižvelgti ir į metų laikus: pavyzdžiui, rudenį ir žiemą viršutinis apsauginis odos sluoksnis ne taip greitai atsinaujina, kaip vasarą, todėl reikia rinktis intensyviau odą maitinančias priemones.

Netrink odos nusipraususi. Labai prastas įprotis, kurio turi kuo greičiau atsikratyti, jeigu nenori turėti susenusios odos anksčiau laiko. Oda, kaip ir išplauti plaukai, turi būti švelniai nusausinama, o ne trinama. Kalbant apie veido odą, būtų puiku, jeigu ji apskritai nudžiūtų natūraliai. Kaip jau rašėme prieš tai, ant šiek tiek drėgnos odos tepami kremai kur kas geriau įsigeria, nei tepami ant sausos odos.

Nesimaudyk ilgiau nei 15 minučių. Pagulėti vonioje – malonumas, bet tavo odai tai tikrai ne šventė, ypatingai jeigu esi karšto vandens mėgėja. Pernelyg ilgai būnant vandenyje oda praranda savo apsauginį sluoksnį ir išsausėja. Kiekvieną dieną prauskis po dušu, o vonia lepinkis tik 1-2 kartus per savaitę.

Nepilk šampūno tiesiai iš buteliuko. Sudrėkink rankas ir tarp delnų patrink nedidelį kiekį šampūno, kad jis šiek tiek suputotų, ir tik tuomet tepk jį ant šlapių plaukų. Ir pamiršk taisyklę plauti galvą du kartus. Kokybiškas šampūnas plaukus išplauna ir per vieną kartą, o pernelyg intensyvus plovimas tik paskatins riebalinių liaukų veiklą, todėl plaukai greičiau susiriebaluos. Nuplauti šampūną reikia šiltu, bet jokiu būdu ne karštu vandeniu. Dar vienas labai svarbus dalykas – naudoti tik švarų, būtent plaukams skirtą rankšluostį, o ne tą, kuriuo ką tik nusivalei kūną.

Išmok teisingai džiovinti plaukus. Dauguma merginų plaukus džiovina tiesiog sukaliodamos džiovintuvą aplink galvą. Blogai! Reikėtų džiovintuvo galą nukreipti žemyn ir nuo plaukų šaknų judėti iki galiukų. Taip priplosi plaukų kutikules, ir jie bus lygūs bei spindės. Sukaliodama džiovintuvą aplink galvą, atvirkščiai, tik dar stipriau pašiauši žvynelius, todėl plaukai velsis ir negražiai stirksos.

Atsakyk į žemiau esančius klausimus ir laimėk 3 mėnesių COSMOPOLITAN žurnalo prenumeratą!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis