Plaukų priežiūros specialistė: kaip pagreitinti plaukų augimą?

Ilgi, gražūs plaukai – tikras turtas. Kaip tokius užsiauginti, ką daryti, kad plaukai nesipūstų ir kaip prižiūrėti garbanotus plaukus? Į COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų priežiūros specialistė Renata Navickė.

Ką daryti, kad plaukai greičiau augtų?

Nemažai plaukų priežiūros produktų gamintojų turi sukūrę ampules su serumu, kuris paskatina plaukų augimą. Dažniausiai jos būna nuo plaukų slinkimo. Mūsų galvos odos paviršiuje yra daug taip vadinamų miegančių plaukų, kurie pradeda augti paveikti įvairių faktorių. Ampulėse esantis serumas turi medžiagų, kurios kaip tik pažadina šiuos plaukus. Mokslininkai nustatė, kad ampulės nuo plaukų slinkimo skatina plaukus augti greičiau.

Tačiau šių ampulių nereiktų naudoti, jei plaukai neslenka, o tik norisi, kad greičiau augtų. Serume yra hormonų ir stiprių cheminių medžiagų. Jas galima lyginti su vaistais, kurių taip pat negalima vartoti nesergant. Jei nori ilgų gražių plaukų, verčiau prižiūrėk plaukų galus. Jei jie nesišakos, netriuš, plaukai atrodys ilgesni.

Nereiktų numoti ranka į natūralias priemones, kaip įvairūs aliejai, masažai, kaukės. Masažai paskatins kraujotaką, aliejus ar kaukė, sudrėkins odą, pamaitins plaukus. Tačiau visos natūralios priemonės veikia lėtai ir jas naudoti reikia reguliariai. Po vieno ar trijų masažų ir kaukių nieko nebus. Rezultato teks laukti ne savaitę, o mėnesį ir daugiau. Tad jei norisi greito efekto, geriau rinktis kosmetikos kompanijų sukurtus produktus. Pasirinkus tinkamą šampūną, kondicionierių ir galbūt serumą – rezultatas jau bus matomas po savaitės.

Universalios formulės ir receptų, kaip kovoti su slenkančiais plaukais ir besišakojančiais plaukų galiukais, nėra. Internete galima rasti daugiau nei 300 receptų – jų tiek daug, nes vienos priemonės, kuri padėtų, visiems nėra. Reikia atkreipti dėmesį ir į plaukų struktūrą, ir kaip su plaukais buvo elgiamasi. Todėl geriausia susirasti patikimą plaukų priežiūros specialistą ar kirpėją, kuris galėtų patarti individualiai.

Ką daryti, kad plaukai nesipūstų?

Reikia rinktis plaukų priežiūros priemones, kuriose yra „antifriz“ sistema. Ji skirta tam, kad plaukai nesipūstų, nesišiauštų. Nemažai plaukų produktų linijų turi tokias priemones. Tačiau jei plaukas pučiasi, šiaušiasi, tapo šiurkštus, tai ženklas, kad kažko jam trūksta. Ko konkrečiai, geriausiai nustatys tavo kirpėjas.

Kokias priemones reikėtų naudoti garbanotiems plaukams, kad jie nesusigulėtu ir visada išliktu garbanoti?

Garbanoti ar tiesūs plaukai bus gražūs, jei juos prižiūrėsi su jiems skirtais produktais. Todėl garbanotiems reikia naudoti šampūnus, kondicionierius, kaukes, kurie skirti garbanotiems plaukams. Kitas aspektas – garbanoti plaukai iš prigimties yra sausi. Todėl reiktų dažnai palepinti plaukams skirtais aliejais. Tada mažiau velsis, ne taip lūžinės plaukų galiukai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis