Makiažas tipiškai lietuvaitei: prieš ir po (foto)

Puikiai žinome mitą, kad Lietuvoje gyvena mėlynakės blondinės. Tačiau realybėje daugelis mūsų pilkos: plaukų atspalviai turi pilkšvo tono, akių rainelėse įsipynusi pilka, o po žiemos atrodo net oda papilkėjusi. Vizažistė Agnė Straigytė pataria, kaip atsikratyti pilkos pelytės įvaizdžio pasirinkus tinkamą makiažą.

Dieninis makiažas

Pirmoji svarbi taisyklė – veido oda turi būti švari ir sudrėkinta. Taip makiažas atrodys gaiviau ir išliks ilgiau.

Veidą padenk plonu sluoksniu makiažo pagrindu. Jei liko neužmaskuotų odos trūkumų, denk antrą sluoksnį, tačiau tik ten, kur būtina. Jei nenori atrodyti kaip su kaukę, makiažo pagrindu padenk kaklą ir ausis. Švelniai papudruok biria pudra. Jei oda sausa, užteks padengti tik vadinamąją T zoną: kaktą, nosį ir smakrą.

Maža gudrybė, kaip išsirinkti tinkamiausios spalvos makiažo pagrindą: šiek tiek užsitepk ant žandikaulio linijos. Idealiausia, jei spalva sutampa su veido ir kaklo. Jei esi labai išblyškusi, gali rinkti vienu pustoniu tamsesnę.

Antakius reikia tik šiek tiek paryškinti – suteikti formą ir užpildyti tuščias vietas. Tai gali atlikti su akių vokų šešėliais ar antakių pieštuku. Pastarąjį patariama rinktis tik toks, kurių ranka jau įgudusi. Antakiai jokiu būdu negali būti juodi ar griežtos kampuotos formos. Geriausiai spalvą pasirinkti pagal plaukų spalvą. Jei jie tamsūs – antakiai turėtų būti vienu tonu šviesesni. Jei labai šviesūs plaukai – vienu tonu tamsesni. Šieno spalvos plaukų savininkėms antakius tinka ryškinti šalto atspalvio šviesiai rudais šešėliais.

Pilkai žalioms akims tiks pilkų tonų ir rausvi šešėliai. Rausva spalva išryškins akių žalią atspalvį, o švelni pilka akies rainelei suteiks aiškumo. Tačiau su pilkos spalvos akių šešėliais reiktų elgtis labai atsargiai – rinkti šviesius naudoti kaip akcentą ir maišyti su šiltomis rusvomis spalvomis. Blakstienas tiks dažyti juodu arba rudu tušu.

Jei akys gana ryškios, lūpoms užteks švelnaus blizgio. Geriausia jei jis vos vienu ar dviem tonais paryškintų natūralią lūpų spalvą.

Be makiažo ir dieninis makiažas
Be makiažo ir dieninis makiažas
M.Jurkutės nuotr.

Vakarinis makiažas

Jei iš darbo skubi į vakarėlį ar prabangų priėmimą, dieninį makiažą gali greitai pakoreguoti vos keliomis priemonėmis.

Net jei dieniniam makiažui akys atrodė ryškios, vakariniam jas reikėtų dar labiau akcentuoti pasitelkiant akių kontūro pieštuką ir priklijuojant kelias dirbtines blakstienas išoriniuose akių kampuose. Tačiau yra ir kitas variantas – akis palik ramybėje, o lūpas ryškink.

Švelnių bruožų, pavasario tipo merginoms reiktų vengti nenatūralių ir akį rėžiančių lūpų dažų spalvų. Vietoj raudonų matinių lūpų dažų labiau tiktų šilto atspalvio raudonas lūpų blizgis.

Vakariniam makiažui jau galima naudoti ir skaistalus. Jei nežinai kurioje vietoje, nusišypsok – skaistalus reiktų saikingai tepti ant iškilusių skruostų „obuoliukų“.

Dieninis makiažas ir vakarinis makiažas
Dieninis makiažas ir vakarinis makiažas
M.Jurkutės nuotr.

Vizažistė Agnė Straigytė
agnute25@gmail.com
8 658 13089

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis