Plaukų kondicionierius ir balzamas: kada kurį naudoti

Kam reikalingas plaukų kondicionierius ar balzamas – žino tikrai kiekviena, o štai kuo šios priemonės skiriasi, retai susimąstome.

Kad išsiplovus galvą šampūnų, plaukus būtina palepinti kondicionieriumi, abejonių nekyla, nes būtent jis atstato galvos odos pH, suteikia plaukams blizgesio, palengvina plaukų iššukavimą. Kondicionierius, padengdamas plauką plona plėvele, atstato kutikulos struktūrą ir plaukams grąžina šilko švelnumą.

Jeigu ant etiketės nurodytas tik „kondicionierius“, vadinasi ši priemonė padeda plaukams greičiau išdžiūti ir palengvina jų iššukavimą (dėl sudėtyje esančių medžiagų, sumažinančių plaukų elektrinimąsi).

Jeigu ant etiketės nurodyta „balzamas–kondicionierius“, vadinasi šios priemonės sudėtyje yra drėkinantys ir maitinantys komponentai, kurie dėl juose esančios citrinų, acto ar pieno rūgšties suteikia plaukams žvilgesio ir atstato pažeistą plauko struktūrą.

Šiuolaikinėje kosmetikoje bet kurio kondicionieriaus sudėtyje yra visos plaukų priežiūrai svarbios medžiagos, todėl didelio skirtumo tarp balzamo ir kondicionieriaus kaip ir nėra. Tačiau „balzamą–kondicionierių“ visada reikia nuskalauti (jis yra kremo tekstūros ir šiek tiek „sunkokas“), o kondicionieriaus galima ir nenuplauti - jis ant plaukų paskirstomas kaip putos arba užpurškiamas.

Kosmetika du viename: efektyvi ar ne

Kitas daugumai merginų svarbus klausimas – kosmetika du viename. Kam pirkti šampūną ir kondicionierių, jeigu galima sutaupyti ir įsigyti priemonę, kurioje yra ir to, ir ano?

Šampūnas „du viename“ patogus situacijose, kai galvos plovimui nėra tinkamų sąlygų. Namų sąlygomis patariama šampūną ir kondicionierių naudoti atskirai, nes šios priemonės pagamintos skirtingų medžiagų pagrindu (šarminių ir rūgščių) ir atlieka skirtingas funkcijas.

Greitasis kondicionierius paprastas ir patogus naudojimui, taupantis laiką. Užtepti jį galima tiek ant sausų, tiek ant šlapių plaukų, nuplauti nereikia. Tačiau kiekvienai dienai pakeisti juo įprastą balzamą–kondicionierių stilistai nepataria. Jis gali būti kaip papildoma priemonė, atliekanti drėkinimo arba apsauginę funkciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis