Maisto produktai, iš kurių gamindama veido kaukes rizikuoji sugadinti odą

Aklai tikėti namuose gamintų grožio priemonių veiksmingumu nereikėtų. Nežinodama, kaip oda reaguos į vienus ar kitus produktus, gali tik pabloginti jos būklę. Šie 4 maisto produktai - didžiausi odos priešai.

CINAMONAS

Prieš kurį laiką internetą sudrebino vienos video tinklaraštininkės pasiūlyta veido kaukė, pasigaminta iš medaus ir cinamono. Daugybė merginų, išbandžiusių šią "pasigamink pati" tipo kaukę, pasigailėjo - jos nusidegino odą. Cinamonas pakeičia natūralų odos pH rodiklį ir sutrikdo apsauginį jos barjerą. Ši tampa itin jautri, dirgli, ją peršti.

ALKOHOLIS

Internete greičiausiai rasi patarimų, kad alkoholiu galima reguliuoti odos sebumo perteklių. Jeigu susiduri su riebios odos problema, jokiu būdu nevilgyk vatos diskelių alkoholyje ir nevalyk jais veido. Alkoholis pašalina svarbius odos lipidus, baltymus ir riebalus, kurie apsaugo odą nuo išorinių veiksnių. Alkoholiu ištrinta oda praranda apsaugines funkcijas - nė nepastebėsi, kai prasidės uždegiminiai procesai.

MAJONEZAS

Veikiausiai ne kartą teko skaityti apie natūralias veido kaukes, kurias siūloma gaminti iš majonezo ir kitų ingredientų. Būk atsargi, nes tepti majonezą ant veido - didelė klaida. Majonezas yra riebus žalių kiaušinių ir aliejaus mišinys, jis užkimš odos poras, atsiras inkštirų. Taip pat gali prasidėti uždegiminiai procesai, o tada spuogų neišvengsi. Jei ketini odą tepti naminiu majonezu, irgi nieko gero. Namie gamindama majonezą greičiausiai į jį dėsi pirktinius žalius kiaušinius, apie jų žalą skaityk žemiau.

ŽALI KIAUŠINIAI

Veidą neretai siūloma tepti kiaušinio baltymų kauke, neva ši padės sutraukti poras. Deja, didesnė galimybė ne padailinti veidą, o užsikrėsti salmonelėmis, kurių gali būti žaliuose kiaušiniuose. Salmonelių bakterijos sukelia salmoneliozę - plonosios žarnos uždegimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis