Penki mitai ir netikėtos tiesos apie grožį

Nors ir kaip nenorėtume sprogdinti tavo muilo burbulų, kai kurios grožio tiesos – tušti plepalai. Pasikonsultavęs su profesionalais, COSMO aiškina, kur tiesa, o kur – iš piršto laužta.

Prie lūpų balzamo priprantama. MELAS!
Balzamas akimirksniu atgaivina sausas lūpas. Jei šios nuolat džiūva, atrodytų, yra labai lengva prie ji įprasti. Beje, tepaliukuose, kuriais medikai rekomenduoja gydyti peršalus išbertas lūpas, yra niežulį slopinančio fenolio, kuris irgi gali džiovinti lūpas ir skatinti griebtis drėkinamojo balzamo. Bet, žinovų teigimu, šioje pramonėje nėra komponentų, kurie sukurtų cheminę priklausomybę nuo jos.
Patarimas: nors daugelis nemedicininių balzamų puikiai švelnina lūpas, tik tie, kuriuose yra saulės filtrų, neleidžia joms išdžiūti, senėti bei saugo nuo ultravioletinių spindulių.

Citrina ir ramunėlės natūraliai šviesina plaukus. TIESA!
Citrinai būdingos balinamosios savybės, o ramunėlės švelniai balina jau šviesius plaukus.
Patarimas: nešlakstyk citrinos sulčių ant sruogų – išspausk jų į dubenėlį ir suvilgyk atskirus plaukų plotelius dantų šepetėliu. Citrinos poveikis bus stipresnis, jei ištepusi plaukus pusvalandį pabūsi saulės atokaitoje. Jei įsigeisi pašviesinti sruogas ramunėlėmis, irgi atlik panašią procedūrą dubenėlyje užplikiusi penkis ramunėlių arbatos pakelius. Bet turėk omenyje, jog parduotuvėje pirktos specialios priemonės sruogelėms šviesinti daug veiksmingesnės ir ne taip džiovina plaukus.

Nuo šokolado daugėja spuogų. MELAS!
Puiki naujiena: gali kirsti šokolado, kiek telpa, nebijodama, kad apniksi spuogais (deja, apie kilogramus to pasakyti negalima). Tyrimai reabilituoja šokoladą – šis produktas nėra spuogų priežastis.
Patarimas: šokoladas išteisintas, bet vis dėlto esama produktų, kurie iš tikrųjų gali pagadinti vaizdą. Pavyzdžiui, patariama vengti aštrių patiekalų: nuo jų nosį ir skruostus gali išmušti baisus raudonis. Apie alkoholio neigiamą poveikį grožiui, tu, be abejo, ir taip žinai.

Agurkas mažina akių vokų patinimą. TIESA!
Šalti bei drėgni agurko griežinėliai sutraukia kraujagysles, tačiau ne prasčiau patinusius vokus veiktų ir iš šaldytuvo ištrauktas saliamis. Bet kurie šalti, drėgni produktai mažina tinimą, tiesiog dėl gaivaus aromato agurkas yra patrauklesnis gaiviklis nei dauguma kitų alternatyvių produktų.
Patarimas: maloniausi – ploni, vėsūs griežinėliai (stori palyginti lengvai nuslenka). Jei akių vokų kremą laikysi šaldytuve, juo pasitepusi pajusi panašų poveikį.

100 šepečio brūkštelėjimų kasdien ir plaukai bus sveiki. MELAS!
Jei lyg kokia apsėstoji darbuosies šepečiu, plaukai sveikesni nebus. Šepetys stimuliuoja galvos odą ir skatina skirtis riebalus, dėl kurių plaukai labiau blizga, bet tikrai nereikia juo braukyti šimtą kartų.
Patarimas: kelių energingų brūkštelėjimų visiškai pakanka, kad plaukai taptų sveiki bei elastingi. Jei tavieji garbanoti ir linkę veltis, perbrauk šepečiu prieš lįsdama į dušą. Geriausi šepečiai – iš šerno šerių bei nailono (natūralūs šeriai plaukus minkština bei žvilgina, o sintetiniai – geriausiai iššukuoja veltinį).

Truputis dantų pastos džiovina spuogą. TIESA!
Garuojant dantų pastoje esančiam vandeniui spuogas džiūva. Antra vertus, dantų pasta gali suerzinti aplink esančią odą, tad nenustebk, jei atsiras raudona dėmė, ims skaudėti, oda įtrūks.
Patarimas: specialios priemonės nuo spuogų daug geresnis pasirinkimas.

Šampūno poveikis silpnėja, kai plaukai prie jo įpranta. MELAS!
Trenkant galvą kai kuriais šampūnais lieka šiuose esančių drėkinamųjų medžiagų nuosėdų – dėl to net švarūs, ką tik išplauti plaukai atrodo lyg riebaluoti. Ir kaip tik todėl gali pamanyti, jog ilgainiui nuolat naudojamo šampūno poveikis silpnėja.
Patarimas: kaskart ištrinkusi plaukus šampūnu, o paskui sudrėkinusi balzamu gerai išskalauk. Deja, daugelis moterų tai daro ne taip kruopščiai, kaip derėtų. Jei skalavimas nepadeda, naudok specialias priemones plaukų priežiūros priemonių likučiams pašalinti.

Nuo streso išberia. TIESA!
Tyrimų duomenimis, dėl streso gali padaugėti neuropeptidų, reguliuojančių riebalų gamybą, kiekį, o tai skatina bėrimą.
Patarimas: jei tik gali, stenkis likti rami ir šaltakraujiška. Kai pajunti, jog garo katilas tuoj sprogs, prisiversk pasportuoti. Visos neigiamos emocijos kaip mat pasišalins.

Aliejus su vitaminu E blukina randus. MELAS!
Tai mitas, kurį grožio specialistams tenka dažnai nuvainikuoti. Nėra įrodymų, kad vitaminas E dildo randus. Be to, būk atsargi: 30 procentų žmonių alergiški šiam vitaminui.
Patarimas: ilgainiui randas tampa ne toks pastebimas, nes jį lygina odos enzimai. Specialistai rekomenduoja naudoti specialius beveik nematomus silikono pleistrus, kurių veikiami randai plokštėja, minkštėja, darosi blyškesni.

Šlapimas švelnina ir skaistina veido odą. TIESA!
Nori tikėk, nori – ne, bet šlapimas padeda kovoti su spuogais bei neleidžia odai sausėti. Kai kuriuose losjonuose yra jo sudedamosios dalies šlapalo, tačiau nenuogąstauk: grožio priemonių kūrėjai naudoja laboratorijose sukurtą, o ne natūralų šlapalą.
Patarimas: norėdama paskaistinti odą naudok specialias priemones su benzolio peroksidu, salicilio rūgštimi bei vitamino A dariniais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis