Kaip pasirinkti tau labiausiai tinkančius papuošalus

Juvelyriniai dirbiniai nuo neatmenamų laikų buvo naudojami kaip tam tikro išskirtinio statuso, valdžios ir galios atributas. Egipte buvo tikima, kad juvelyrika gali padėti bendrauti su dievais ir siekti jų palankumo. O štai XIV Prancūzijoje kiekviena karaliui ir karalienei pristatoma aukštuomenės dama privalėjo segėti deimantų vėrinį.

Ir šiais laikais prabangūs papuošalai – ne tik neatsiejama stiliaus dalis, padedanti sukurti įvaizdžio vientisumą bei būdas pabrėžti savo individualumą, bet ir investicija. Juk garsiausių juvelyrikos namų dirbiniai nepavaldūs laikui.

Deimantais nusagstytos segės, žiedai, kaklo vėriniai – klasika, padedanti sukurti tobulą eleganciją. Tačiau tam, kad juvelyrinis dirbinys tau tobulai tiktų ir atsiskleistų visu savo grožiu, renkantis jį reikia laikytis tam tikrų taisyklių.

Šviesiaplaukėms moterims, kurios pagal išvaizdą priskiriamos „šiltajam“ tipui, labiausiai tinka auksiniai juvelyriniai dirbiniai. Rekomenduojamos švelnios spalvos: melsvai plieninė, rožinė, prigesinta žalia, melsva, purpurinė. Tamsiaplaukėms, „šaltojo“ tipo moterims patariama rinktis sidabrą. Rekomenduojamos sodrios spalvos: ryškiai raudona, žalia, vyšninė, mėlyna.

Renkantis papuošalo dydį, svarbiausia atsižvelgti į savo išvaizdą, kad bendras vaizdas atrodytų proporcingai. Nepamiršk, kad juvelyriniai dirbiniai yra stiliaus vientisumą ir harmoniją sukuriantis akcentas, o ne pagrindinė tavo įvaizdžio detalė. Pavyzdžiui, ant stambių pirštų dailiausiai atrodys platesnis žiedas, o ant smulkučių pirštų toks pats žiedas gali atrodyti per daug iššaukiančiai.

Žiedai

Įvaizdžio ekspertai pataria nenešioti dviejų žiedų ant vieno piršto, net jeigu vienas iš tų žiedų yra vestuvinis arba sužadėtuvių. Ploni žiedeliai su smulkiais brangiaisiais akmenimis labiausiai tinka bevardžiam pirštui, o žiedai su stambiais brangakmeniais gražiau atrodys ant vidurinio arba rodomojo piršto. Jeigu mėgsti nešioti kelis žiedus ant skirtingų pirštų, nepamiršk, kad ryškios spalvos nederinamos tarpusavyje. Jeigu vienas žiedas turi spalvingą akmenį, kiti žiedai turėtų būti inkrustuoti skaidriais akmenukais. Taip pat atkreipk dėmesį ir į savo manikiūrą: jei nagai nulakuoti ryškiai, rinkis smulkius, į akis nekrentančius žiedus. Jeigu manikiūras šviesus, pastelinis, tuomet rankų grožį paryškins žiedas su masyviu ryškiu akmeniu.

Apyrankės

Mėgstančioms apyrankes vertėtų žinoti, kad šis juvelyrinis dirbinys įprastai segimas ant dešinės rankos. Akmenukais inkrustuotos apyrankės turėtų būti prigludusios prie rankos, o vientisos žiedo formos – atvirkščiai, turėtų laisvai kaboti ant riešo. Renkantis apyrankę, taip pat būtina atsižvelgti į proporcijas. Jeigu tavo rankos trumpos, apyrankių apskritai venk arba rinkis tik labai smulkias. Jeigu rankos ilgos – gali puoštis įvairiomis apyrankėmis ir netgi segėti kelias vienu metu, tačiau ant tos pačios rankos. Apyrankės ant abiejų rankų atrodys neskoningai.

Auskarai

Rinktis auskarus patariama atsižvelgiant į savo veido formą. Jeigu tavo veidas yra griežtos, kampuotos formos, dailiausiai atrodys apvalūs auskarai. Ir atvirkščiai – jeigu veidas apvalus, rinkis kvadratinius auskarus. Toks kontrastas padės išryškinti gražiausius tavo veido bruožus. Moterims, kurių veido forma pailga ir siaura arba trikampė, atkurti proporcijas ir suteikti apimties padės ilgi ir platūs auskarai, kurie taip pat tiks ir turinčioms ilgą kaklą. O toms, kurios nori vizualiai pailginti kaklą, vertėtų atkreipti dėmesį į ilgus, tačiau siaurus auskarus.

Kaklo papuošalai

Dar vienas svarbus aksesuaras – kaklo papuošalai. Dažniausia moterų daroma klaida – netinkamai pasirinktas grandinėlės ar vėrinio ilgis. 40-50 cm ilgio grandinėlės laikomos standartinėmis ir tinka beveik prie visų suknelių su iškirpte. Jei nori pabrėžti krūtinę, gali rinktis 55-70 cm ilgio grandinėlę su pakabuku, tačiau turėk omenyje, kad grandinėlės apačia neturi liestis su iškirpte.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis