Odos priežiūros klaidos, dėl kurių ji žiemą sausta, šerpetoja, skilinėja lūpų kampučiai

Naudoji įprastą dušo želę

Paprastoje dušo želėje yra daug putojimą skatinančių ir kitų cheminių medžiagų. Po maudynių duše, oda greitai išsausėja, dažnai pradeda šerpetoti blauzdos, čiurnos. Kad po dušo oda taip greitai neišsaustų, šaltuoju metų laiku naudok ne paprastą prausimosi želę, o dušo aliejų. Jis naudojamas kaip ir kiti prausikliai, tačiau po maudynių oda išlieka sudrėkinta ir minkšta kur kas ilgiau.

Karštas vanduo

Karštas dušas arba vonia labai sausina odą, patariama praustis po vėsesniu, drungu. Žiemą reikėtų vengti karštų maudynių, ypač jei išsimaudžiusi ketini eiti į lauką. Beje, karštas vanduo sausina ne tik odą, bet ir plaukus.

Pamiršti odos šveitimą

Žiemą reikėtų nepamiršti atnaujinti odos - reguliariai šveisti ir veidą, ir kūną. Veido šveitimui naudok specialų, būtent veido odai skirtą šveitiklį su smulkesniais grūdeliais. Kūnui tiktų stambesnių ambrazyvinių dalelių šveitikliai, praturtinti aliejais. Kad kūno šveitimas būtų efektyvesnis, įsigyk dušo šepetį su šereliais arba masažine galvute. Trindama odą tokiu šepečiu paspartinsi kraujotaką, todėl oda atsinaujins greičiau.

Renkiesi drėkinantį veido kremą

Žiemos rytais, prieš eidama į lauką, jokiu būdu netepk veido lengvu drėkinančiu kremu. Šis neapsaugos odos nuo atšiauraus oro ir veikiausiai nušalsi veidą: oda paraus, perštės, šerpetos, suskilinės. Rinkis kremą, kuris be drėkinimo dar ir maitintų odą, būtų tirštesnis. Prieš įsigydama veido kremą, pasitark su konsultantu, ar šis kremas tinka žiemą einant į lauką.

Apleidi vitaminus

Skilinėjantys lūpų kampučiai ir panosė išduoda, kad organizmui trūksta vitamino B. Į valgiaraštį reikėtų įtraukti žuvų (lašišos, upėtakio, skumbrės), pieno produktų, avokadų, ankštinių daržovių (pupelių, žirnių, lęšių).

Jei išsausėjo lūpų kampučiai, jų gydymui naudok ne paprastą kremą, o riebesnį tepalą. Toks tiks ir panosei ar nušalusiems skruostams. Reguliariai tepk lūpas ir vazelinu, būdama lauke, niekada nelaižyk lūpų, net jei jos ir išsauso, drėkink tik vazelinu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis