Kaip teisingai plauti plaukus, kad jie būtų purūs ir žvilgėtų

Atrodo, kas čia tėra išsiplauti galvą: keli lašai šampūno, šiek tiek patrynei plaukus, nuskalavai ir baigta! Iš tiesų, nieko labai sudėtingo, bet vis tiek darome klaidas.

Prancūzų kompanijos „Leonor Greyl“ tarptautinių mokymų vadovė Sylvia Gonzales siūlo atkreipti dėmesį į penkias pagrindines plaukų trinkimo taisykles. Laikykis jų ir tavo plaukai bus purūs bei žvilgūs!

* Daugiau šampūno anaiptol nereiškia, kad plaukai bus geriau išplauti. Vidutinio ilgio plaukams pilnai pakanka vieno šaukštelio! Esminė taisyklė – šampūno reikia šaknims, o ne galiukams, todėl netepk šampūno per visą plaukų ilgį, o tik lengvais sukamaisiais judesiais įmasažuok jį į galvos odą. Šampūnas galiukus tik apsunkins ir plaukai nebus purūs. Nepagailėk laiko ir šiai procedūrai skirk 3-5 minutes. Lengvas galvos masažas pagerins kraujotaką, todėl plaukai pasisavins daugiau jiems būtinų medžiagų ir bus sveikesni.

* Visos žinome, kad galvos trinkimui geriausiai tinka šiltas, tačiau jokiu būdu ne karštas vanduo. O štai nuskalauk šampūną kuo vėsesniu vandeniu. Taip plaukai labiau žvilgės!

* Jei naudoji kokybišką šampūną, tau tikrai nereikia plaukų plauti kelis kartus. Pilnai pakaks vieno karto. Jei plaukus trinksi kelis kartus, jie apsunks ir nebus tokie purūs.

* Labai didelė klaida, kurią daro dauguma merginų – plaukų šiaušimas. Sylvia Gonzales primena – šampūną reikia įtrinti švelniais sukamaisiais judesiais, pačiais pirštų galiukais, o balzamą ar kaukes tepti švelniai glostant nuo viršaus link apačios. Jokio trynimo neturi būti ir sausinant plaukus. Trindama tu gal ir greičiau pašalini drėgmę, bet siaubingai žaloji savo plaukus. Rankšluosčiu švelniai spustelėk plaukus ir taip nusausinsi drėgmės perteklių nepažeisdama plaukų.

* Jei šampūno reikia tik šaknims, tuomet plaukų kaukei galioja priešinga taisyklė. Jei plaukų kaukę tepsi nuo pat šaknų, plaukai atrodys tarsi susiriebalavę. Šaknys ir taip pakankamai pamaitinamos, todėl papildomos pagalbos joms nereikia. Kaukę visuomet tepk ant drėgnų plaukų, palauk 5-10 minučių, tuomet plaukus šiek tiek sudrėkink, iššukuok retomis šukomis ir viską gerai nuskalauk.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis