Klaidos, kenkiančios riebiai odai

Prižiūrėti riebią odą nėra taip jau sudėtinga, kaip kartais gali atrodyti. Tereikia žinoti keletą svarbių taisyklių!

Per uoliai valai
Veido odą visada reikia valyti, tačiau pernelyg intensyviai šveičiama ir prausiama (daugiau kaip 2–3 kartus per dieną) ji tik skatinama išskirti dar daugiau riebalų.

Per uoliai šveiti
Pakanka odą šveisti (priemonėmis be alkoholio) 1–2 kartus per savaitę. Priešingu atveju bus kaip ir pernelyg intensyviai valant: oda ims gaminti dar daugiau riebalų.

Grožio priemones perki chaotiškai
Jei kankina spuogai, turi peržiūrėti gražinimosi rutiną. Kad pajustum naujos priemonės poveikį, kartais gali prireikti net iki 6 savaičių, todėl apsišarvuok kantrybe, užuot terorizavusi veido poras vis kitokiomis priemonėmis.

Vengi aliejaus
Klysti manydama, kad aliejaus pagrindo priemonės odą dar labiau riebina. Atvirkščiai – aliejaus pagrindo valikliams būdinga natūralių antibakterinių savybių. Be to, jie puikiai subalansuoja sebumo gamybą, drauge ramindami ir puoselėdami odą.

Vengi drėkiklių
Lygiai taip pat kaip valikliai veikia ir drėkikliai, tik rinkis juos lengvos konsistencijos.

Vartoji per mažai riebalų rūgščių
Venk sočiųjų rūgščių pilno (t. y. kepto ir apdoroto) maisto, daugiau vartok Omega 3 riebalų rūgščių, kurių gausu riebiose žuvyse, sėklose ir riešutuose.

Nuolat naudoji ilgai laikančią pudrą
Spuogus ir riebų veido blizgesį slepi ilgai išliekančia kremine pudra ar maskuokliais? Deja, šios makiažo priemonės gali tik pabloginti situaciją. Leisk kas kelias dienas veido odai pailsėti – netepk jos jokia pudra. Ir niekada (girdi – niekada!!!) neik miegoti nenusivaliusi makiažo.

Rūkai ir deginiesi
Šie nesveiki įpročiai užkemša veido poras – laba diena, spuogai! Be to, karščio ir drėgmės veikiama oda atrodo riebesnė, nei yra iš tiesų.

Naudoji per daug pudros
Storas pudros (kalbame ir apie kompaktinę, ir apie birią) sluoksnis gal ir paslepia veido blizgesį, tačiau drauge užkemša ir poras. Verčiau naudok specialias servetėles riebalams sugerti. Dažydamasi pirmiausia padenk veidą makiažo pagrindu be aliejaus – šis vizažistų triukas taip pat padės prislopinti riebų blizgesį.

Daugiau apie tai, kaip išvengti spuogų, skaityk sausio numerio COSMO!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis