Įdomūs faktai, kurių galbūt nežinojai apie blakstienas

Kiekvieną dieną dažome blakstienas, kad jos atrodytų tankesnės, ilgesnės ryškesnės... Bet ar kada nors pagalvojai, kam tos blakstienos iš tiesų reikalingos, kaip jos atsinaujina ir per kiek laiko atauga? Tikimės, kad sužinosi kažką naujo!

Blakstienos pamažu keičiasi, kaip ir visi audiniai žmogaus organizme: senos miršta, o jų vietoje pasirodo naujos. Vidutiniškai kiekvieną dieną iškrenta nuo vienos iki dešimties blakstienų, o pati blakstiena gyvena maždaug 3 mėnesius. Sudėjus per visą žmogaus gyvenimą iškritusias blakstienas jų ilgis būtų daugiau nei 30 metrų.

Nors atrodo, kad blakstienos auga vienoje linijoje, iš tiesų yra kitaip: viršutiniame akies voke yra 5-6 blakstienų linijos, apatiniame maždaug 3-5.

Vidutiniškai žmogus turi 250 viršutinių blakstienų ir 50-10 apatinių. Blakstienos yra sudarytos iš 97% keratino ir 3% vandens. Beje, tai yra storiausi ir tvirčiausi plaukai ant mūsų kūno.

Kai kurių karščiavimą ir skausmą mažinančių vaistų (pavyzdžiui ibuprofenas, paracetamolis, aspirinas) vartojimas gali sulėtinti blakstienų ir plaukų augimą.

Istorikai tvirtina, kad dažyti blakstienas pirmieji įsigudrino senovės egiptiečiai. Tušų tais laikais nebuvo, taigi blakstienas jie dažė anglimi. O pirmasis tušas buvo išrastas 1917 metais.

Jei gali paskatinti plaukų augimą, gali turėti ilgesnes ir blakstienas. Tam yra specialių priemonių, bet iš liaudiškų būdų bene patikimiausias – kasdienis tepimas ricinų aliejumi.

Už blakstienų spalvą atsakingas melanino pigmentas. Kuo organizme mažiau melanino, tuo šviesesnę odą, plaukus ir blakstienas turėsi. Tačiau hormoninis fonas organizme gali keistis, taigi ir plaukai ar blakstienos gali pašviesėti ar patamsėti keliais tonais.

Pirmasis spalvotas tušas pasirodė 1960 metais. Tai buvo tikra revoliucija grožio pasaulyje! Didžiausias netikėtumas buvo tai, kad spalvotus tušus tuo pačiu metu pristatė dvi kompanijos. Informacijos nutekėjimas? Matyt.

Ji netyčia nusideginai blakstienas (ar kaip kitaip jų netekai), per daug nesikrimsk, nes jos tikrai ataugs. Tiesa, reikės palaukti 3-5 mėnesius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis