Makiažo taisyklės, kurias verta įsidėmėti 2015 metais

Kovo 23 dieną duris atveria nauja makiažo studija Kaune “Beauty make up studio”. Vilniuje jau trejus metus sėkmingai veikianti grožio mokykla pristato savo dėstytojos, vizažistų olimpinių žaidynių „Nevskije berega“ („Hевские берега“) pirmųjų vietų laimėtojos, Anos Valytės patarimus norinčioms pavasarį atrodyti madingai, subtiliai ir šiuolaikiškai.

2015 metai į makiažo pasaulį atneš truputi daugiau natūralumo ir švelnumo. Pavasario makiaže dažniausiai akcentuojama vos vos saulės pabučiuota oda, lengvu blizgesiu dengtos lūpos ir pastelinių spalvų akys, tačiau šiais metais vedantieji dizaineriai pateikė ir daug drąsesnių pasiūlymų.

1. Akių pravedimas
Klasika tapęs juodas akių pravedimas pastebimas daugelio dizainerių šou. Ne vienas siūlė ne klasikinį juodą, o pastelinių spalvų lainerius: žydrą, žalsvą. Be to, galima pastebėti, kad linija ne visada tvarkingai nubrėžta, todėl gali nebijoti, jeigu akių pravedimas gausis ne idealiai lygus. Kai kurie dizaineriai vietoj akių pravedimo klijavo įvairių medžiagų gabaliukus. Taigi eksperimentams vietos palikta daugiau negu pakankamai.

2. Šešėliai
Šį sezoną į madą grįžta itin ryškios, grynos spalvos, šiek tiek primenančios 90-uosius. Naudojama viena spalva ant viso judančio voko, tačiau lyginant su 90-ųjų mada, ji nėra tepama iki antakio. Dominuos visi violetinės ir plytų raudonio atspalviai. Šios spalvos itin palankios merginoms, turinčioms žalsvas akis.

3. Antakiai
Antakiai yra vienas iš svarbiausių mūsų veido akcentų. Gerai sutvarkyti antakiai yra tobulo makiažo pagrindas. Svarbu nepersistengti juos „piešiant“ ir pešiojant. Platūs ir natūraliai auginti antakiai – štai kas bus madinga šį pavasarį. Antakiai neturi būti tamsesni nei plaukų šaknys. Aukščiausia antakio vieta turėtų būti tamsiausia, o priekis ir pabaiga šviesesni. Priešingu atveju gauname permanentinio makiažo efektą, kuris atrodo nenatūraliai. Kasdienai galima naudoti spalvotus antakių gelius, kurie suteiks spalvos ir suguldys plaukelius, bet nesukurs dirbtinio efekto. Vyraujanti mada – stipriai į viršų sušukuoti antakiai.

4. Veidas
Bendra tendencija – natūralumas, gaiva. Šviesi ir natūrali oda grįžta į madą. Veidas turi išlikti gyvas, neapkrautas makiažo priemonėmis. Balta, šviesi oda tampa vis madingesnė. Per daug dirbtinio įdegio arba bronzinės pudros, kai visas kūnas yra baltas, atrodo neskoningai.

Dienai geriausiai tinka BB, CC, bei drėkinamieji kremai su spalva. Bet kokia tankesnės konsistencijos pudra turėtų būti palikta vakarui arba fotosesijai, tačiau padėta į stalčių dienos metu. Svarbu sulyginti veido odos spalvą jos neperkraunant ir išlaikant natūralią odos drėgmę bei spindesį.

Į madą grįžta natūralumas, taigi ir veido modeliavimas turėtų atrodyti natūraliai. Po truputi iš mados traukiasi stiprus Kim Kardashian tipo veido modeliavimas. Ši tendencija atėjo iš profesionalių grimerinių ir puikiai atrodo nuotraukose, tačiau gyvai, deja, tinka tik rytietėms, kurių oda yra pakankamai stora ir toks makiažo kiekis jos neapsunkina. Vienu iš tokio veido modeliavimo guru laikomas Samer Khouzami – makiažo virtuozas iš Jungtinių Arabų Emiratų. Deja, lietuvaitės su tokiu makiažo sluoksniu dienos ar net vakaro metu atrodo itin nenatūraliai.

Pasirenkant modeliavimo priemonę reikia atsižvelgti į dvi taisykles: spalvą ir tekstūrą. Tinkama spalva veido modeliavimui yra pilkai ruda, tokia, kokios spalvos yra natūralus šešėlis. Bronzantai ar degto molio produktai nėra tinkamos veido modeliavimo priemonės, kadangi turi per daug oranžinio atspalvio ir švytėjimo. Modeliavimo priemonė privalo būti matinė. Bet koks blizgesys ar perlamutrinis žvilgesys sutrukdys gauti norimą efektą.

5. Lūpos
Kalbant apie lūpas, galime matyti du pagrindinius siūlomus spalvinius sprendimus: nude ir vyno. Dažant lūpas giliais vyno atspalviais vengiama bet kokio griežtumo, dirbtinio lūpų didinimo pieštuku, o į rankinę įsimetusi permatomą arba kreminio atspalvio lūpų blizgesį niekada neprašausi pro šalį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis