Jei celiulitas ryškėja vis labiau, padėti gali kavos procedūros

Celiulitas – vienas didžiausių šių laikų moterų grožio priešų. Ir dėl jo atsiradimo nevertėtų kaltinti vien tik antsvorio, pasyvaus gyvenimo būdo bei prastos mitybos, juk celiulitą gydėsi netgi kai kurie „Victoria's Secret“ angelai – liesos, sveikai besimaitinančios ir sportuojančios moterys!

Kartais celiulitas – problema perduodama iš kartos į kartą. Jei žinai, kad celiulitą turėjo ne viena tavo šeimos kartų moteris, tuomet greičiausiai kaltinti gali genus. Tačiau tai nereiškia, jog viskas jau prarasta ir negali sulėtinti celiulito vystymosi proceso – sveikas gyvenimo būdas, sportas ir tam tikros pagalbinės priemonės padės ilgiau išlaikyti gražią odą.


Bene didžiausia problema ta, kad laikui bėgant celiulitas tik ryškėja. Taip nutinka dėl to, kad moters organizmas ima gaminti mažiau estrogenų, o pakitus hormonų pusiausvyrai susiduriama su kolageno trūkumo problema. Tuomet sulėtėja audinių atstatymo procesas ir medžiagų apykaita. Dėl šių pakitimų oda praranda elastingumą, stangrumą ir, galiausiai, pakinta poodinio riebalų sluoksnio pasiskirstymas, dėl kurio atsiranda celiulitas. Todėl šiuo atveju didžiausias pagalbininkas – sportas. Dėl sustangrėjusių raumenų oda įsitemps ir celiulitą pastebėti bus kur kas sudėtingiau. Tačiau nebūtina plušėti sporto salėje – jogos pratimai, skirti užpakaliuko ir šlaunų raumenims, tokie pat veiksmingi kaip ir mankšta, skatinanti raumenų augimą bei medžiagų cirkuliaciją. Taip pat reikėtų nepamiršti vandens.


Jei organizme pakanka skysčių – oda išlieka stangri ir elastinga. Todėl vandens vartojimas, daržovių bei vaisių, kuriuos sudaro 90 proc. vandens, valgymas padeda kovojant apelsinų žievelės „sindromo“ progresu.


Ar verta tikėti stebuklus darančiais kremais? Iš dalies – taip, tačiau turi žinoti, kad jų dėka celiulito požymiai nepašalinami visam laikui. Įrodyta tik tai, jog laikinai išlyginti celiulito sukurtus odos nelygumus galima kremais, kurių sudėtyje yra retinoidų. Šie sustorina odos viršutinį sluoksnį, todėl tam tikrą laiko tarpą celiulito žala užmaskuojama. Yra įrodymų, jog kremai su tokiomis stimuliuojančiomis medžiagomis kaip kofeinas, imbieras, juodoji ar žalioji arbata, greitina kraujotaką ir išskaido riebalines ląsteles.


Toms, kurios intensyviai rūpinasi savo odos grožiu, COSMO siūlo namuose išmėginti paprastą ir trumpą anticeliulitinį masažą bei kavos tirščių procedūras. Išbandyta, patikrinta ir veiksminga. Tik turėk omenyje, kad kova su celiulitu turi būti nuosekli. Kelių procedūrų tikrai neužteks.


Kodėl būtent kavos tirščiai? Organizme kofeinas aktyvuoja natūralų lipolizės procesą – riebalų skaidymą ir pašalinimą. Dėka šios unikalios kofeino savybės, vos vienas kavos įvyniojimų seansas gali paliekninti tavo kūną 2-3 centimetrais!


Negana to, kava veikia ne tik kūno riebalus, bet ir pačią odą: tonizuoja ir suteikia elastingumo. Tikriausiai pastebėjai, kad daugumos anticeliulitinių priemonių sudėtyje yra kofeino. Tačiau kremai ar geliai, parduodami kosmetikos parduotuvėse, savo sudėtyje turi daugybę kitų cheminių medžiagų, o pačio kofeino kiekis yra gerokai mažesnis, nei pasigaminus priemonę namuose, todėl naminiai kavos šveitikliai ir įvyniojimai yra kur kas efektyvesni.


Tavo anticeliulitinis grožio ritualas turėtų būti sudarytas iš trijų dalių – masažo, odos šveitimo ir įvyniojimų.


Pirmas žingsnis – teisingas probleminių vietų masažas


1. Sugniaužusi kumštį, krumpliais stipriai brauk per problemines odos vietas, iš apačios į viršų. Taip stimuliuojama kraujotaka, tad veiksmą (būtinai kryptimi iš apačios į viršų) atlik tol, kol oda paraus.

2. Sukryžiuok delnus, uždėdama vieną ranką ant kitos. Tuomet abu delnus priglausk prie odos ir, šiek tiek ją spausdama, sukamaisiais judesiais. Tai daryk ne tik pirštų galais, bet ir visu delnu.

3. Tuomet per odą brauk delnu išskėtusi pirštus ir pagnaibyk problemines vietas pirštais: suimk odą porą sekundžių palaikyk ir paleisk. Tačiau itin smarkiai odos spausti nereikėtų – priešingu atveju gali atsirasti mėlynės.

4. Masažą baik nuramindama odą švelniu glostymu, judesius atliekant iš apačios į viršų.


Antras žingsnis – odos šveitimas kavos šveitikliu


Sumaišyk du šaukštelius alyvuogių aliejaus su dviem šaukšteliais smulkiai maltos kavos grūdelių. Lengvais sukamaisiais judesiais nušveisk problemines vietas nuo apačios link viršaus ir nusiprausk po dušu.


Trečias žingsnis – kavos tirščių įvyniojimai


100 gramų maltos kavos užpilk karštu vandeniu, kad gautųsi tiršta masė. Palauk, kol tirščiai šiek tiek atvės ir ištepk jais problemines vietas. Tuomet viską standžiai apvyniok maistine plėvele ir tiesiog pagulėk valandą laiko apsiklojusi šiltu apklotu (šiluma padės kavai aktyviau veikti). Po to nusiprausk ir palepink odą kremu.

Nepamiršk, įvyniojimus reikia daryti kas 2-3 dienas, o vienas kursas susidaro iš 10 įvyniojimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis