3 plaukų džiovinimo klaidos (kaip jų išvengti)

Kiekviena turime savo plaukų trinkimo ir džiovinimo ritualą: vienos plaukus plauna dažniau, kitos rečiau, naudodamos skirtingą šampūno kiekį ir džiovinimo būdą. Tačiau, nežinodamos, dažnai darome kone didžiausias plaukų priežiūros klaidas. Kokios jos ir kaip jų išvengti?

1. Nepersistenk naudodama šampūną. Dauguma moterų plaukų trinkimo metu naudoja iš tiesų per daug šampūno, norėdamos, kad šis imtų putoti labiau ir manydamos, kad šitaip plaukus išskalaus kur kas geriau. Tačiau, tiesa ta, jog daugumos šampūnų koncentracija yra tokia, jog trinkimo metu pakanka iš produkto buteliuko išspausti monetos dydžio šampūno kiekį. Ir visai nesvarbu – tavo plaukai trumpi ar ilgi.

Jei vakar plovei plaukus, o šiandien sportavai ir po treniruotės norėtum juos vėl išskalauti, tuomet rekomenduojama šampūno visai atsisakyti. Plaukus išskalauk karštu vandeniu, o, galiausiai, pirštais ištepk šukas mažu kondicionieriaus kiekiu, perbrauk kelis kartus jomis per plaukus ir vėl išskalauk.

Beje, nepamiršk, jog plaukų priežiūros specialistai nerekomenduoja plaukus trinkti itin dažnai, tad kasdienio plaukų skalavimo šampūnu derėtų atsisakyti. O tarp trinkimų plaukams turėtum duoti bent 1 – 2 „poilsio“ dienas.

2. Plaukų džiovinimo pradžioje nenaudok apvalaus šepečio. Jei džiovindama plaukus juos formuoji apvaliu šepečiu, tai turėtum daryti ne tuomet, kai plaukai dar visiškai šlapi, o tik tada, kai apytiksliai 85% plaukų jau yra sausi. Apvalus šepetys yra skirtas plaukų formavimui pačiame stilizavimo pabaigoje: kai nori plaukus nuo šaknų šiek tiek pakelti, suteikti jiems apimties.

3. Po džiovinimo džiovintuvu leisk plaukams atvėsti. Baigus džiovinti plaukus, šie kurį laiką išlieka karšti. Tai dažna priežastis, dėl kurios pakinta plauko struktūra: atsiranda plaukų sausumo, galiukų skilinėjimo problemos. Todėl, baigus džiovinimą, atvėsink juos šalta oro srove – naudodama džiovintuvo „cool“ rėžimą.

4. Geriausia, leisk plaukams išdžiūti savaime. Tačiau, net ir nenaudodama džiovintuvo, gali pažeisti plauką, kaip antai gręždama ar trindama šlapius plaukus. Išsitrinkusi plaukus, pirmiausiai juos lengvai nuspausk rankšluosčiu arba įsuk į rankšluostį ir luktelėk, kol šis sugers vandens perteklių. Tuomet retomis medinėmis arba kaulinėmis šukomis išskirstyk plaukus į 4 – 6 dalis. Taip jie išdžius kur kas greičiau. Plaukų suskirstymas pagelbės ir naudojant džiovintuvą. Ypač svarbu prisiminti, jog intensyvus šlapių/ drėgnų plaukų šukavimas tankiomis šukomis – greičiausiais būdas jiems pakenkti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis