Kokias šukas pasirinkti pagal savo plaukų tipą

Kad plaukai būtų gražūs, šukomis juos reikia perbraukti 100 kartų. Ar pameni tokius patarimus? Paistalai! Ne perbraukymų skaičius, o tinkamai parinktos šukos ir kitos plaukų priežiūros priemonės nulemia plaukų grožį. Šį kartą – konkrečiai apie šukas. Kokios tiktų pagal tavo plaukų tipą?

Tankiems plaukams

Jeigu tavo plaukai tankūs, labiausiai tau tiks plokščios formos plaukų šepetys. Pravartu turėti ir klasikinį šepetį, kuris labai tinka kruopščiam plaukų iššukavimui prieš miegą. Šepečiai būna iš natūralių, sintetinių ir mišrių šerių. Geriausia rinktis natūralių šerių, nes jų sudėtis atitinka plaukų sudėtį. Jeigu plaukai labai tankūs, gali pabandyti šepetį su mišriais įvairaus ilgio šeriais.

Ploniems plaukams

Ploni plaukai bus dėkingi už medines retų dantukų šukas arba labai minkštą šepetį.

Medinės šukos tinka kasdieniam šukavimui: plaukai netraumuojami ir neįsielektrina. Jos labai tinka įvairių kaukių ir kitų plaukus formuojančių priemonių paskirstymui, nes medis, kontaktuodamas su įvairiais cheminiais junginiais, nesukelia reakcijos. Beržinės šukos padeda pašalinti pleiskanas, sustiprina kaukių poveikį plaukams; ąžuolinės plaukus ir galvos odą veikia raminančiai; kadagio šukos ilgam išlaiko savo aromatą ir nuima stresą.

Minkštas šepetys gerai masažuoja galvą, todėl suintensyvėja kraujotaka, pagerėja šaknų mityba, plaukai tampa švelnūs.

Garbanotiems plaukams

Garbanotus plaukus šukuoti geriausia ne šepečiu, o šukomis iš natūralios medžiagos ir plačiais dantukais. Šukos padės išsaugoti šukuosenos formą, nes jos nesusmulkina garbanų ir apsaugo jas nuo susivėlimo. Garbanėles suformuoti galima mažo diametro, trumpų šerelių šepečiu.

Ilgų plaukų priežiūrai reikia ne tik daugiau laiko ir noro, bet ir įvairių kaukių ir specialių šukų. Masažuojantis natūralių šerių šepetys padės ilgus plaukus išelektrinti. Tankiems ilgiems plaukams labiau tiks šepetys su mišriais šeriais.

Trumpiems plaukams

Medinės, retų dantukų šukos puikiai tiks trumpų plaukų šukavimui ir formavimui. Trumpų plaukų šukuosenos dažniausiai būna griežto stiliaus, o su medinėmis šukomis patogu daryti sklastymus ir jomis ant plaukų paskirstyti įvairias kosmetines plaukų priežiūros priemones.

Plaukų džiovinimui fenu ir šukuosenos formavimui naudojamos specialios šukos ir šepečiai. Apvalus šepetys su natūraliais arba plastikiniais šeriais idealiai tiks plaukų džiovinimui džiovintuvu. Apvalios formos šepetys su metaliniais šereliais nerekomenduojamas, nes dažnai suvelia ir rauna plaukus.

Gražiai suformuoti atskiras garbanėles patogiausia plonomis šukomis su dantukais, panašiais į šakutę. O štai dideliu plokščiu šepečiu labai patogu keletą minučių kasdien masažuoti plaukus. Tai pagerina galvos odos kraujotaką, skatina plaukų augimą ir suteikia jiems žvilgesio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis