Kaip teisingai atlikti veido valymą

Visos puikiai žinome esmines veido valymo taisykles, tik kažkodėl retai kada tai darome tikrai teisingai. O juk užtruksi vos kelias minutes!

Veidą liesk tik švariomis rankomis
Pradėdamos veido valymo procedūrą, dauguma merginų daro vieną didelę klaidą – nenusiplauna rankų. Ir be reikalo, nes mikrobai ir bakterijos spėja nusėsti ant veido ir tampa aknės atsiradimo priežastimi. Įprask pirmiausia nusiplauti rankas, o tik tada imtis veido odos valymo procedūros.

Nuvalyk makiažą prieš plaunant veidą
„O kam, juk vieną ir kitą galima atlikti tuo pačiu metu“, – sakys dauguma merginų. Tušą ir šešėlius būtinai reikia nuvalyti specialiu kosmetiniu pieneliu ir tik tada akis nuplauti vandeniu. Kuo mažiau trinsi ir tampysi odą aplink akis, tuo bus geriau. Po trisdešimties oda tau už tai padėkos.

Prausk šiltu, bet ne karštu vandeniu
Apsiprausimas karštu vandeniu gali būti labai malonus tau, bet labai kenksmingas tavo odai: aukšta vandens temperatūra labai greitai ištirpdo nešvarumus, veidas nusivalo, tačiau tuojau pat pradeda riebaluotis. Norėdama užkirsti kelią riebalų gamybai, iš pradžių nusiprausk šiltu vandeniu, o po to nuskalauk vėsesniu. Poros susitrauks ir oda atrodys gaivesnė.

Odą valyk dviem etapais
Šio metodo esmė ta, kad pirmiausia makiažas nuo veido nuvalomas specialiu aliejuku arba minkšta emulsija, o tuomet visi kiti nešvarumai nuvalomi geliu arba prausimosi pieneliu. Galbūt tai pareikalaus iš tavęs daugiau laiko, tačiau rezultatas to tikrai vertas.

Atsisakyk odos valymo sulfatais
Jei sulfatai, esantys šampūnuose, kenkia tavo plaukams, tai įsivaizduok kokį neigiamą poveikį jie daro tavo odai. Išmok įdėmiai skaityti prausimosi gelių sudėtį ir jeigu etiketėje rasi užrašus: sodium lauryl sulfate, ammonium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate arba ammonium laureth sulfate - geriau pastatyk buteliuką atgal ant lentynos. Naudojant šias medžiagas, nuvalomas ir odos apsauginis sluoksnis, todėl kur kas geriau būtų rinktis švelnų muilą, kuris palaiko normalų odos PH lygį.

Odą masažuok mažiausiai 60 sekundžių
Tiek laiko pakanka tam, kad valiklis atliktų savo darbą. Jokiu būdu nereikia stipriai trinti veido. Minutės lengvo, sukamųjų judesių masažo pakaks, kad pradėtų dirbti limfinė sistema, suaktyvėtų kraujo apytaka ir oda pasisotintų deguonimi.

Nepamiršk kaklo
Kaklu taip pat reikia rūpintis ir jį mylėti, nes jis pirmas išduos tavo amžių. Kaklo srities priežiūra taip pat atliekama dviem etapais: pradedama nuo odos valymo ir užbaigiama odos maitinimu. Be to, atkreipk dėmesį, ar nepamiršti nuvalyti odos ties plaukų augimo linija ir ties smilkiniais. Šios vietos, kaip taisyklė, dažniausiai lieka be dėmesio, todėl atsiranda spuogeliai ir išbėrimai.

Veidą valyk tik švariu rankšluosčiu
O dar geriau, tam naudok vienkartines servetėles. Vėl gi, netrink jomis veido, o tik lengvai priglausk. Turinčioms probleminę, linkusią į išbėrimus odą, rankšluosčių patariama išvis atsisakyti.

Kremą tepk po prausimosi praėjus ne ilgiau nei vienai minutei
Vos pajutusi odos traukimą žinok, jog tai ženklas, kad jau vėluoji užtepti kremo. Pasistenk tai atlikti iš karto nuvaliusi veidą, taip oda bus maksimaliai pamaitinta naudingomis medžiagomis.

Odą valyk ryte ir vakare. Kasdien. Be išimties
Šis patarimas senas kaip pasaulis, tačiau mes nesiliaujame apie tai kalbėti – negalima eiti miegoti nenusivalius makiažo, kaip ir negalima praleisti rytinės prausimosi procedūros. Pasiteisinimo, neva savo veidui negali skirti kelių minučių, nėra ir negali būti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis