8 patarimai, kaip pagreitinti plaukų augimą

Nori ilgesnių plaukų? Teks pasistengti, nes plaukai neaugs, kol jų nesustiprinsi, o savaitės ar dviejų tokiam darbui tikrai nepakaks. Esi pasiruošusi pabandyti? Turime tau kelis paprastus, bet naudingus patarimus.

* Nebijok dažniau pakirpti plaukų galiukų. Jeigu galiukai suskilinėję, vargu, ar pavyks juos atgaivinti, todėl nebijok jų nusirėžti. Beje, jei tiki tokiais dalykais kaip kirpimas pagal mėnulio fazes, įsidėmėk: delčia ir pilnatis ypač nepalankios toms, kurios patrumpinusios plaukus, tikisi jų sustiprėjimo, glotnių galiukų ir spartesnio augimo. Tokiu metu patrumpinti plaukai augs lėčiau, tačiau sustiprės jų šaknys. Vis dėlto, pasidomėti tik mėnulio faze nepakanka, reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokiame ženkle yra mėnulis. Tinkamiausi zodiako ženklai - Liūtas ir Mergelė. Jei kirpsies Mėnuliui atsidūrus Liūto ženkle, galėsi džiaugtis tankesniais plaukais, jei Mergelės - sparčiau augančiais. Plaukai įgaus daugiau apimties, jei kirpimui paskirsi vieną iš dienų, kai Mėnulis keliaus per Svarstyklių, Vandenio ir Dvynių ženklus.

* Kad plaukai greičiau augtų, nepatingėk reguliariai pasidaryti galvos masažo su šiltu aliejumi, skirtu specialiai plaukams (pavyzdžiui, arganzų). Pašildytą aliejų reikia švelniai įtrinti odą, pirštų galiukais pakeliant plaukus nuo šaknų, palikti 15-25 minutėms ir tuomet išsiplauti galvą. Pasistenk savo plaukus palepinti bent 2 kartus per savaitę.

* Ar žinojai, kad kiaušinių baltymai puikiai glotnina plaukus? Būtent dėl to daugumoje plaukų kaukių receptų, kiaušinis yra vienas iš pagrindinių ingredientų. Tiesiog atskirk kiaušinio trynį, o baltymus užtepk ant plaukų ir palaikiusi 10-30 minučių, nuplauk. Plaukai spindės ir taps lygesni.

* Sveiki plaukai be pakankamo drėkinimo – misija neįmanoma. Todėl visų pirma nepamiršk gerti pakankamai vandens (bent jau 2 litrus per dieną), o jau tuomet galvok apie įvairias apsaugines ir plaukus iš išorės drėkinančias priemones. Jei organizme trūks vandens – jokios priemonės tavęs neišgelbės.

* Nepamiršk pašukuoti plaukų 3-4 kartus per dieną. Šukavimas tarsi iš miego pažadina plaukų folikulus, todėl jie aktyviau dirba ir plaukai sparčiau auga.

* Jei iš tiesų nori atsiauginti plaukus, būtų puiku, kad bent kuriam laikui atsisakytum plaukų džiovintuvo, tiesintuvo ir kitų panašaus pobūdžio prietaisų, žalojančių plaukus. Jei vis dėlto be džiovintuvo išsiversti negali, prisimink, kad baigus džiovinti plaukus, šie kurį laiką išlieka karšti. Tai dažna priežastis, dėl kurios pakinta plauko struktūra: atsiranda plaukų sausumo, galiukų skilinėjimo problemos. Todėl, baigus džiovinimą, atvėsink juos šalta oro srove – naudodama džiovintuvo „cool“ rėžimą.

* Tai, ką valgai, taip pat daro įtaką tavo plaukams. Daugiau baltymų – sveikesni plaukai! O ir figūrai visai į naudą. Žuvis, pienas, kiaušiniai – visi šie baltyminiai produktai naudingi tavo plaukams.

* Kartą per savaitę trink galvą giliai valomuoju šampūnu – kad pašalintum ne tik nešvarumus, bet ir naudojamų priemonių likučius. Iš pradžių ištepk kondicionieriumi tik dalį plaukų – maždaug nuo ausų iki pat galiukų, kad sukurtum apsauginį barjerą. Dabar jau gali trinkti galvą šampūnu – įmasažuok jį ties šaknimis, tada išmuiluok visus plaukus ir galiausia kruopščiai išskalauk vandeniu: jie bus švarūs, bet neišsausės. Galiausia perliek juos šaltu vandeniu – jis prispaudžia ir išlygina plaukų kutikules.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis