Dažai plaukus namuose? Štai klaidos, dėl kurių jie atrodo ne taip gerai, kaip galėtų

Spalvą išsirenki pagal paveikslėlį ant pakuotės

Deja, dažų gamintojai nežino, kokie tavo plaukai: ploni, stori, kieti ar glotnūs. Dažymo rezultatas priklauso ne tik nuo tavo natūralios spalvos, bet ir nuo plaukų būklės, ankstesnių dažymų ir kitų veiksnių. Naudokis atspalvių lentele, kuri paprastai būna ant kiekvienos pakuotės, kad suprastum, kaip maždaug atrodys šie dažai būtent ant tavo plaukų. Bet ir ja nepasikliauk 100 procentų!

Neišbandai dažų

Taip, gaila išleisti pinigus visai pakuotei, panaudoti tik kelis lašus dažų, o kas liko išmesti. Bet plaukų dar labiau gaila! Jei nusidažysi iškart visus plaukus ir veidrodyje vietoj žadėto auksinio riešuto spalvos išvysi juodą su žalsvu atspalviu – juokinga tikrai nebus, o norint ištaisyti šią klaidą prireiks dar ir nemažai pinigų. Išsirink nedidelę sruogą ties kaklu ir patikrink ant jos, koks bus rezultatas.

Neapsaugai odos

Nusidažei, o po to tris dienas trini nuo kaklo ir ausų dažų paliktas dėmes? Prieš dažydama plaukus, atvirus odos plotus, kurie gali nukentėti, ištepk riebiu kremu ar vazelinu. Ir jokių dėmių!

Prieš dažymą naudoji plaukų balzamą

Likus dienai iki dažymo plaukų apskritai geriau netrinkti. Bet jei jau negali su netrinkta galva išgyventi nė paros, nenaudok balzamo: jis uždaro smulkias poras ant plauko paviršiaus ir dažai sruogas nudažo netolygiai.

Prieš dažymą nenuplauni fiksavimo priemonių

Taip, trinkti galvos prieš pat dažymą neverta, bet nesuprask šio patarimo pernelyg tiesmukai: jei prieš tai naudojai plaukų laką, želė ar putas, - galvą būtinai turi išsiplauti, kad pašalintum visas šias priemones! Kitaip plaukų dažymas bus beprasmis.

Laikai dažus ilgiau, nei rekomenduojama, tikėdamasi, kad spalva bus intensyvesnė

Perlaikyti dažų ant plaukų jokiais būdais negalima – tai gali labai sugadinti tavo plaukus. Dažai, palikti ant plaukų ilgiau, nei nurodyta, pažeidžia plauko šerdies struktūrą, o dažomosios medžiagos veikimo laikas vis vien ribotas: praėjus 30 minučių (kai kuriais atvejais – 40, skaityk instrukciją), jis tiesiog nustoja veikti. Plaukus sudeginsi, o spalva geresnė nebus.

Dažytus plaukus trenki šampūnu nuo pleiskanų

Specialūs šampūnai nuo pleiskanų labai stipriai valo odą, ir paprasčiausiai nuplaus dažų pigmentus! Jei turi pleiskanų, naudok specialias priemones, pažymėtas „dažytiems plaukams“.

Dažai plaukus daugiau nei dviem tonais tamsesniais ar šviesesniais dažais

Plaukų spalva turi derėti prie tavo natūralios spalvų gamos. Jei nori radikalių pokyčių, eik į saloną ir konsultuokis su plaukų dažymo ekspertu: jis arba ji parinks optimalią gamą (šiltą arba šaltą), sukurs teisingą atspalvių gamą, kad plaukų tonas derėtų prie odos ir akių spalvos, ir saugiai bei profesionaliai atliks procedūrą. Dažyti plaukų namų sąlygomis tokiu atveju nerekomenduojama.

Šviesini plaukus stipriu oksidatoriumi

Dažnai, norėdamos nusišviesinti plaukus namų sąlygomis, merginos perka profesionalų 9−12 procentų oksidatorių ir su užteptu mišiniu sėdi visą valandą! Tai labai pavojinga. Nusideginus odą gali kilti labai stipri alerginė reakcija ir ateityje net ir švelnesni dažai gali sukelti alergiją. O jau apie šiaudinių plaukų efektą net neverta kalbėti. Maža to – spalva bus nenatūraliai geltona. Kaip gelbėtis? Ant viršaus užtepti pelenų atspalvio dažų. Tik tokiuose dažuose bus mėlynas pigmentas, kuris kartu su geltonu suteiks akivaizdų žalią atspalvį. Žodžiu, gal geriau neeksperimentuok.

Visų pirma nenudažai šaknų

Turėk omeny: plaukų galai yra labiau porėti, o šaknys – glotnesnės, todėl iškart užtepus dažus ant viso plauko nuo šaknų iki galiukų, gausi ataugusių plaukų efektą, kai atspalvis lyg ir vienodas, bet šaknys atrodo šviesesnės. Taigi pradėk nuo šaknų dažymo, o jau tuomet judėk link plaukų galiukų.

Dažus užtepi ant drėgnų plaukų

Ir dalis pigmentų iškart nuteka ant pečių. Ilgai išsilaikančius dažus reikia tepti tik ant sausų plaukų, kurie, primename, turi būti neplauti apie parą.

Galvą plauni kitą dieną po dažymo

Po plaukų dažymo reikia bent parą neplauti galvos, kad dažai geriau įsitvirtintų. Taip pat nereikia naudoti plaukų fiksavimo priemonių, nes jų sudėtyje esantys agresyvūs komponentai neleis dažų pigmentams įsigerti į plaukus. Kadangi pačiuose dažuose yra riebalus šalinančių komponentų, po dažymo plaukai ilgiau išlieka švarūs, ir tikrai neturėtų būti sunku palaukti 24 valandas.

Palieki paruoštą mišinį „prisitraukti“

Sumaišius dažus su specialiu kremu, reikia iškart pradėti dažymo procesą. Cheminiai procesai prasideda vos tik sumaišius komponentus, o kurį laiką palaikius pagamintą mišinį, spalva gali išeiti blanki.

Naudoji metalines šukas

Metalas oksiduojasi ir reaguoja su dažais, tad dažymo rezultatas bus neprognozuojamas. Naudok šukas iš neutralaus plastiko, medžio arba keramikos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis