„eBay“ aukcionas: pirk sūrį su Šv. Marija arba nekaltybę

Šiuolaikinėje vartotojiškoje visuomenėje mes įpratę viską pirkti bei parduoti, dažnai net užmiršdami, jog kai kuriuos dalykus matuoti pinigais – mažų mažiausiai neetiška. Visgi retkarčiais įdomu pasidomėti, kokią fantaziją turi kai kurie žmonės ir ką stengiasi parduoti.

Tad šį kartą pateikiame pačių originaliausių internetinio aukciono „eBay“ prekių dešimtuką.

1) Praleisk amžinybę virš žvaigždės. Ar norėtum, jog urna su tavo pelenais kažkada būtų įmontuota tokioje kriptos vietoje, po kuria yra legendinės Marilyn Monroe amžinojo poilsio vieta? Deja, tu jau pavėlavai.

Po 10 dienų trukusio įnirtingo aukciono, kriptos kaina išaugo nuo iš pradžių siūlytų pusės milijono JAV dolerių, ligi 4.6 mln. Ją įsigijo šviesiaplaukes žvaigždes dievinantis džentelmenas Hughas Hefneris.

Verta paminėti, jog dar visai neseniai „kriptoje virš žvaigždės“ amžinąja ramybe mėgavosi verslininko Richardo Ponchero pelenai. Deja, negailestingoji krizė paliečia ir verslininkų našles.

Ponia Elsie Poncher tvirtina, jog buvo priversta pardavinėti savo vyro urnos vietą, norėdama hipotekai sumokėti 1.6 mln.dolerių už namą Beverly Hillse. Tuo tarpu velionio vyro urną išradingoji našlė žada perkelti į kitą, ne tokią prestižinę vietą.

2) Knygelės su steroidais. Pasirodo, „eBay“ gali įsigyti ne tik vadovėlių, knygų vaikams, naudotų knygų, mokslinės literatūros, naujausių bestselerių ar knygų apie steroidus, bet ir knygų su pačiais steroidais.

2005 m. grupė žurnalistų iš naujienų televizijos MSNBC trejus mėnesius vykdė tyrimą, atskleidusį stulbinančius faktus. Pasirodo, knygose su informacija apie įvairiausių rūšių steroidus, buvo galima rasti ir šių „vaistų“ dozių.

„eBay“ viceprezidentas Robas Chestnutas teigė apgailestaujantis, jog į tokius „blogus dalykus“ ankščiau dėmesio neatkreipė už aukciono prekes atsakingi asmenys, bei dėkojo žurnalistams ir teigė sieksiąs, kad daugiau tokie atvejai nepasikartotų.

3) Šnipo fotoaparatas. Nieko nenustebinsi, pasakęs, jog garsiajame aukcione įsigijai naudotą kamerą arba fotoaparatą. Nebent, tasai fotoaparatas būtų ankščiau priklausęs šnipui, dirbusiam D. Britanijos karinėje žvalgyboje.

Tokį neįkainojamą turtą praėjusiais metais įsigijo vienas 28 m. britas. 31 dolerį kainavusiame pirkinyje vaikinas atrado nuotraukas su įtariamųjų „al-Qaeda“ teroristų veidais, vardais bei pirštų antspaudais. Ir visa tai tik dėl to, jog fotoaparatą pardavinėjęs Jungtinės Karalystės specialiosios tarnybos „MI6“ agentas nežinojo, kaip ištrinti nuotraukas.

Naujasis fotoaparato savininkas slaptąsias nuotraukas aptiko visai netikėtai – į kompiuterį perkeldamas atostogų kelionės vaizdus. Deja, kokia buvo brito reakcija, išvydus medžiagą, kuri neturėjo pakliūti prašalaičiams į rankas, sužinoti nepavyko.

Prasidėjus Nacionalinio saugumo tarnybos inicijuotam teismo procesui, tiek pirkėjo, tiek žioplio agento, asmenybės yra slepiamos.

4) Palaiminimas iš Dangaus. Tikriausiai girdėjai apie ant sūrio gabaliuko „apsireiškusį“ Jėzų, bei nekaltąją Mergelę Mariją, kurios atvaizdas mistiškai atsiduria tai ant žuvies pirštelio arba sausainio.

Kas pašykštėtų pinigų, jei tik galėtų gauti kokį nors palaimintą antgamtišką daiktą? Juk tuomet net ir 28 tūkstančiai dolerių neatrodo dideli pinigai.

Būtent tokią apvalią pinigų sumelę vienas pirkėjas paklojo 2004 m. aukcione už... rūkyto sūrio gabaliuką su neva Marijos atvaizdu.

5) Nori pasidalinti organais?. „Gali pasirinkti bet kurį inkstą. Žinoma, pardavinėju tik vieną, nes kitas reikalingas mano paties gyvenimui“, - toks atviro turinio skelbimas buvo paskelbtas „eBay“ lygiai prieš dešimtmetį.

Pradinė kaina, buvusi 25 tūkst. dolerių, greitai išsipūtė ligi 5 mln. dolerių. Tačiau skelbimas greitai buvo išimtas dėl pažeisto federalinio įstatymo, draudžiančio pardavinėti organus.

Tačiau ko neleidžiama daryti su organais, tą leidžiamą daryti su organų pašaliniais produktais. Pavyzdžiui, akmenimis. Štai toksai Williamas Shatneris sugebėjo „prastumti“ savo inkstų akmenį už 75 tūkstančius dolerių.

Vis dėlto, ponas Shatneris vertas pagarbos. Visus „sunkiai“ uždirbtus žalius jis paaukojo labdarai.

6) Kam pirkti namą, jei gali įsigyti miestelį? Tūkstančiai daiktų kasdien perkami ir parduodami „eBay“ aukcione, bet ar daug iš jų turi savo pačių pašto indeksą?

Mažytis Bridgeville miestukas Kalifornijoje (JAV) buvo parduodamas 2002 m. vos už 1.8 mln. dolerių, o į šią sumą įėjo net 83 akrai (apie 33 hektarai) žemės, tuzinas namų ant žemės bei ant ratų.


Deja, atokiam šiaurinės Kalifornijos dalies miesteliui vėl nepasisekė. Pirkėjas labai greitai jį gražino atgal į aukcioną. Žodelį „vėl“ paminėjome neatsitiktinai.

Keletą sykių prieš paskutinįjį nelemtą sandorį, gyvenvietę taip pat buvo bandyta parduoti. Pirmą sykį už 700 tūkst. dolerių ją įsigijęs asmuo greitai persigalvojo ir pirkinį patalpino tame pačiame „eBay“ aukcione.

Tuomet, paklojęs 1.25 mln. dolerių, Bridgevilleį nusipirko 25 m. vadybininkas iš Los Andželo, turėjęs plačių užmačių išspręsti visas miestelio problemas. Deja, po trijų mėnesių entuziastingasis vadybininkas nusižudė.

Šiuo metu Bridgevilleas vėl „laisvas“ ir ieško naujų, drąsių pirkėjų. Tiesa, šį kartą jis jau parduodamas kitame aukcione.

7) Vardas už pusę milijono. 2001 m. viena Niujorko priemiestyje gyvenanti pora – Jasonas Blackas ir Frances Schroeder ėmė ir sugalvojo, jog galima užsidirbti iš...dar negimusio savo kūdikio.

Poros planas buvo paprastas kaip du kart du: „mes suteikiame teisę bet kokiai firmai arba žmogui pavadinti mūsų vaiką bet kokiu vardu, o už tai gauname pusę milijono dolerių.“

Cigaretes bei ginklus gaminantys koncernai pasiūlymu nesusidomėjo, o vienintelis potencialus vardo už pinigus „suteikėjas“, alaus gamintojas „Budweiser“ paskutinę minutę taip pat persigalvojo.

J. Blackui ir F. Schroeder nebeliko nieko kito, tik savo naujagimį pakrikštyti už dyką Zane vardu.

8) Gal „Pulitzerio“ premijos medalių? Gauti „Pulitzerio“ premiją – prestižiškiausią įvertinimą už nuopelnus žurnalistikos srityje, svajoja kiekvienas žiniasklaidos atstovas. Gera žinia jiems – jei turi pakankamai pinigų, viską gali įsigyti tame pačiame „eBay“ aukcione.

Bent jau galėjai. 2007 m., kai Niujorke leidžiamo dienraščio „Newsday“ darbuotojai buvo pritrenkti, jog net trys laikraščiui priklausantys apdovanojimai parduodami internete. O vėliau, perparduoti viename iš Kalifornijos aukcionų už 15. 500 dolerių sumą.

„Newsday“ žurnalistai net negalėjo pagalvoti, jog gautus apdovanojimus kas nors bandys pardavinėti aukcione, todėl, iš karto po įteikimo, Pulitzerio medaliai būdavo patalpinami į saugyklą šalia įvairiausių popierių.

Deja, saugykla metų metus nebūdavo net reguliariai tikrinama, todėl kada įvyko vagystė, niekas negali pasakyti net apytiksliai. Šiuo metu apdovanojimai gražinti redakcijai, kuri, tikėkimės, pasimokė iš klaidos.

9) Patinka nekaltos merginos? Įsigyk vieną! Šį sausį 22 metų Natalie Dylan iš San Diego (JAV) pagalvojusi nusprendė, jog „pirmasis kartas“ gali ir turi būti ne tik įsimintinas bei jaudinantis, tačiau ir itin pelningas.

Mergina neklydo. Vos patalpinusi skelbimą apie parduodamą nekaltybę, ji sulaukė pasiūlymų, siekiančių 3.7 mln. dolerių. Tik štai nelemtasis „eBay“ sumaišė visas kortas, pašalindamas pasiūlymą, ir taip užkirsdamas kelią nekaltai merginai „nekaltai“ pasipelnyti.

10) M. Phelpsas su žole. Vienas garsiausių JAV plaukikų ir daugkartinis pasaulio ir olimpinis čempionas Michaelas Phelpsas gali pasigirti ne tik įspūdinga medalių kolekcija, iš kurios, kol kas dar nėra dingęs nei vienas apdovanojimas, bet ir garbės jam nedarančiomis fotografijomis.

Jose sportininkas užfiksuotas, traukiantis žolytę. Įrodymai dėl narkotinių medžiagų vartojimo trumpam buvo pasirodę „eBay“ šių metų vasarį. Na, o pradinė suma siekė net 10 tūkstančių dolerių.

Deja, fotografijų savininko planas neišdegė. Gėdingosios fotografijos greitai buvo pašalintos iš internetinės aukciono svetainės, o pralobti norėjusiam piliečiui iškelta byla.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis