Esu valdinga moteris, tačiau noriu savo nuomonę turinčio ir ryžtingo vyro

Aš esu valdinga asmenybė. Šis bruožas paaštrėjo, kai pradėjau gyventi su savo antrąja puse. Visada noriu vadovauti, kelti balsą arba tiesiog pati viską pasidaryti. Jei gražiai ko nors paprašau, atsakymas būna „vėliau“, o man reikia dabar! Juo labiau, kad jis tuo metu nieko neveikia. Vyras labai neryžtingas, niekada neturi savo nuomonės. Visą gyvenimą jo mama už jį spręsdavo: pasakydavo kaip rengtis, kaip gyventi, kaip ką daryti ir viską parduodavo ant lėkštutės. Klausimas, kaip padėti jam būti savimi pasitikinčiu vyru ir, kaip juokauju, pagreitinti jo mąstymą? Norėčiau, esminiuose momentuose jis pats nuspręstų ko nori, nes nusibodo galvoti ne tik už savo, bet ir už jo veiksmus.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Paprastai valdingos moterys renkasi sau tokius vyrus, kuriems galėtų vadovauti. Tokiems vyrams kaip taviškis taip pat patinka tokios moterys kaip tu, kaip jo mama. Greičiausiai vienas kitam jūs esat ideali pora. Tu gali realizuoti savo valdingumą, jis - savo pasyvumą ir abu galit būti laimingi.

Tokių porų ir šeimų, kur moteris yra pagrindinė „dirigentė“ ir šeimos galva, pasitaiko ne taip jau ir retai. Tokia poros situacija įsivyrauja ne todėl, kad vyras pasyvus, mamos išlepintas berniukas (nors, aišku, tai įtakos turi), o todėl, kad jis atsiduria šalia valdingos moters, kuriai gyvybiškai būtina vadovauti „visam paradui“. Šioje vietoje yra tik vienas niuansas: nors vyras pasiduoda moters valdžiai ir įtakai, jis nenori būti išdresiruotu šuniuku, kuris reaguoja į kiekvieną moters komandą paaukštintu tonu. Jei moters valdingumas eina kartu su jos protu, tokia moteris sugeba gauti tai ko nori čia ir dabar. Reikia tik mokėti paprašyti, spustelėti jautriausią vyro vietą – jo vyrišką ego (pvz: „brangusis, tu moki taip skaniai daryti kavą“, „mielasis, aš tikrai nesugebėsiu įkalti vinį tiesiai, bet tu tikrai tą padarysi puikiai. Vėliau? – bet tu užtruksi tik minutėle, juk tu nenorėtum versti manęs laukti, ar ne?“) ir viskas bus taip, kaip tu nori. O juk tu nori, kad viskas būtų taip, kaip tu nori, tiesa?

Taip, valdingos moterys išties kartais pasigenda vyro nuomonės. Ypatingai tais atvejais, kai jos nenori būti atsakingos už savo sprendimus. Tačiau tokios moterys nesugyvena su vyrais, kurie visame kame tą savo nuomonę turi ir dėl to nepasiduoda moterų įtakai ar valdingumui. Tokia pora dažnai konfliktuoja, tarpusavyje pešasi dėl valdžios ir šeimos vairo.

Įdomiausia, kad tokios moterys, turėdamos pasyvius vyrus skundžiasi, kad jos pačios turi viską nuspręsti. Bet jei atsiduria šalia vyro, kuris pats nori spręsti ir dominuoti, jos jaučiasi nelaimingos ir ignoruojamos. Tuo tarpu pasyvus „mamyčiukas“ gali tapti dominuojančiu vyru, jei jo mylima moteris yra pasyvi ir moka išprovokuoti tokio vyro vyriškumą, atsakingumą ir ryžtingumą.

Taigi, norėdama jį pakeisi, tu turėtum iš esmės pasikeisti pati. Tai reiškia, kad iš valdingos, griežtos, aukštais balso tonais besiplaikstančios moters turėtum tapti minkšta, meili, švelni būtybė, kuriai reikia vyro pagalbos, jo globos ir rūpesčio. Turėtum gudriai išmokti provokuoti jo vyriškas savybes. Kiekviename žingsnyje klausti jo nuomonės ir ja vadovautis, pamirštant savo nuomonę ir valdingumą. Kiekvieną jo savarankišką poelgį vainikuoti susižavėjimo ditirambais ir pagyrimais skatinti veikti toliau. O imti save ir perjungti į visai kitą asmenybę nėra taip paprasta. Greičiausiai tai net neįmanoma. Valdingumas yra prigimtinė savybė. Tam, kad ją neutralizuotum, nepakaktų vien tik valios pastangų. Reiktų dar tam tikrų aplinkybių, pavyzdžiui iš prigimties valdingo, dominuojančio vyro.

Kitas niuansas: jūsų santykiai jau nusistovėjo ir suformavo tam tikrą bendravimo modelį. Jūsų psichika jau užprogramuota vienas kito atžvilgiu. Kad ir kiek pastangų įdėtum, viskas lengvai grįžtų į senas vėžes, vos tik tu pasielgtum pagal seną bendravimo modelį. Nebent tavo gyvenime atsitiktų kokia nors nelaimė dėl kurios jis būtų priverstas ilgą laiką tavim rūpintis, o tu per tą laiką įprastum su juo būti pasyvi. Kitu atveju tai vargiai pavyks. Lengviau būtų pakeisti vyrą, nei tą patį padaryti kitokiu žmogumi.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis