Kaip tatuiruotė keičia žmogaus gyvenimą

Ar tatuiruotės tėra kūno puošmena, ar vis tik šis tas daugiau? Ar gali piešinys ant odos turėti įtakos charakteriui, pomėgiams ir apskritai gyvenimui? Dauguma žmonių tatuiruotes darosi tiesiog dėl grožio, bet ar tai viskas, ką gali tatuiruotė? Juk ji lieka su tavimi visam laikui!

Vargu ar tatuiruotę galima pavadinti tiesiog puošmena, nes ne kiekvienas jai ryšis. Juk galvoje visada sukasi viena mintis: „Tai – visam gyvenimui.“ Svarbiausia ne nuvalkiotas, beprasmis argumentas „Kaip atrodysi, kai būsi senas“, o tai, kad šis piešinys bus su tavim kiekvieną dieną ir galiausiai bus traktuojamas kaip neatsiejama tavo dalis, kaip apgamas ar akių spalva.

Tad prieš darant tatuiruotę vertėtų rimtai pagalvoti, kas gi atsiras ant tavo odos ir kokią įtaką tai darys tavo gyvenimui. Kalbame ne apie mistinius atvejus, o apie moksliškai pagrįstą paaiškinimą – apie psichologinius veiksnius ir įtaką žmogaus pasąmonei. Na, bet pakalbėkime apie viską iš eilės.

Kančios renkantis, arba kokią tatuiruotę darysime

Manoma, kad žmogui kituose patinka tai, ką turi jis pats. Kiekvienas žmogus labai myli save (nepaisant nevisavertiškumo komplekso ir tariamo netobulumo), todėl savos ypatybės, pamatytos kituose, žmogų traukia. Taigi ir pasirinkta tatuiruotė – tavo charakterio bei tų savybių, kurias vertini savyje arba tų, kurias norėtum matyti, atspindys. Tai tarsi simbolinė tavo esmės išraiška.

Žmogus darosi tatuiruotę kaip savo asmenybės ir individualumo atspindį. Dažnai tai sustiprinama patirtimi ir išgyvenimais. Iš tiesų dauguma žmonių tatuiruotei pasiryžta būtent paveikti tų išgyvenimų. Tatuiruotė - tarsi savotiškas būdas tai įprasminti. Dažnai žiūrint į tatuiruotę galima suprasti, koks žmogus yra jos turėtojas.

Kita vertus, kaip manė garsūs rašytojai, filosofai, pvz., Hermannas Hesse ir Erichas Frommas, žmoguje yra visos asmens ir charakterio savybės, jis bet kurią akimirką gali jas pademonstruoti. Jei daraisi tatuiruotę, išreikšdama kažkokią charakterio savybę, pabrėži ją ir tokiu būdu patvirtini būtent tokį charakterį, sumažini galimybę parodyti kitokias savybes. Juk kaip apie save galvojame, tokie ir esame.

„Turiu tik dvi nedideles tatuiruotes. Žodinė tatuiruotė, žinoma, turi prasmę, yra susieta su tam tikru man svarbiu gyvenimo momentu. O paveikslėlis, kurį pasidariau jaunystėje - tėra gražus paveikslėlis. Dabar šiek tiek gailiuosi, kad jį pasidariau, nes jis man neturi absoliučiai jokios reikšmės“ - pasakoja Virga.

„Turiu ne vieną tatuiruotę ir visos jos susijusios su tam tikrais mano gyvenimo etapais. Kiekviena tatuiruotė kažką simbolizuoja, turi savitą reikšmę. Nemanau, kad tatuiruotė apskritai gali būti beprasmė. Net jei tai ir banalus drugelio piešinys - dėl vienokių ar kitokių priežasčių žmogus juk pasirinko būtent drugelį, o ne tigrą ar ką nors kitą. Vadinasi, tas piešinys kažkokiu būdu atspindi tuometinę žmogaus būseną“ – sako Vaidas.

Šiek tiek apie pasąmonę

Tatuiruotė ne tik akcentuoja tam tikras charakterio savybes, ji – tai, ką matai kasdien. Bet kokie vaizdiniai, į kuriuos atkreipi dėmesį (sąmoningai gal nekreipti į juos dėmesio), nusėda pasąmonėje, o iš ten daro įtaką reakcijoms.

Dabar įsivaizduok – ant tavo odos lėtai pasirodo piešinys, turintis prasmę, piešinys atsiranda su skausmingais pojūčiais, kurie trunka kelias dienas. Tikėtina, kad prieš darydamasi tatuiruotę, žiūrinėjai piešinį, svarstei, ar verta darytis tatuiruotę ir ant kokios kūno dalies.

Vien šito pakanka, kad pasąmonėje liktų piešinio ir tuo, kas su juo susiję, vaizdinys. O turint omenyje, kad paskui kasdien matai tą tatuiruotę, kad ir per daug nekreipdami dėmesio... Na, pati supranti.
Yra vienas puikus BBC filmas apie tai, kaip pasąmonė veikia mūsų gyvenimą. Ten rodo, kiek nedaug iš tiesų kontroliuojame ir kiek daug lieka informacijos, kurios nepastebime, tačiau kuri veikia, būdama mūsų viduje.

Galbūt tikėjimo klausimas

Kalbant apie poveikį psichikai, žinoma, nevalia atmesti tikėjimo veiksnio. Jei tiki, kad tatuiruotė kažką pakeis tavo gyvenime, greičiausiai taip ir bus. Apskritai žmogui būdinga tikėti mistinėmis jėgomis, kurios gali padėti, apsaugoti ir net iš esmės pakeisti gyvenimą.

Yra žmonių, kurie įsitikinę – jei pasidarys tatuiruotę, jų gyvenime kažkas stipriai pasikeis į gerą pusę. Ir iš tiesų pasikeičia. Psichologai tame jokios mistikos neįžvelgia - tai paprasčiausia savitaiga. Mintys materializuojasi, taigi jei pasidariusi tatuiruotę nuolatos galvoji, kaip ji tau neša sėkmę ar tave saugo - iš tiesų jautiesi sėkmingesnė ir saugesnė.

Tailande iš tiesų yra tokia tradicija. Kovą Bang pra vienuolyne vyksta magiškų tatuiruočių, šventų paveikslėlių, kuriuos gali gauti tik vyrai, festivalis. Tailandiečiai tiki, kad festivalio metu padarytos tatuiruotės kartu su malda ir palaiminimu apsaugos nuo negandų.
Tikriausiai jiems padeda, jei jie tuo tiki.

Ir vis tik... Gal mistikos tame yra?

Astrologų nuomone, sprendimą pasidaryti tatuiruotę, reikia priimti labai atsakingai, nes tai nėra paprasta puošmena ant kūno ar savito skonio kažkam išraiška. Tatuiruotė, kaip ir apgamėlis, daro tiesioginę įtaką jos savininko likimui. Todėl labai svarbu atidžiai rinktis patį vaizdą ir jo vietą ant kūno.

Tatjana Solovjova, knygos „Apgamai, likimo ženklai“ autorė teigia: „Tatuiruotės, kaip ir apgamėliai, esančios tose kūno vietose, kur jas pamatyti gali tik kiti žmonės, o pats savininkas – tik su veidrodėlio pagalba, laikomos geru ženklu“.

Taigi sėkmę nešanti tatuiruotė turėtų būti tokioje kūno vietoje, kurios tu pati negalėtum matyti: ant veido, kaklo, sprando, nugaros ar apatinės sėdmenų dalies. Pavyzdžiui, tatuiruotė apatinėje pilvo dalyje gali sužadinti tokias neigiamas žmogaus charakterio savybes kaip godumą ir despotiškumą.

Neigiamai veikia tatuiruotės, esančios bambos srityje, manoma, kad jos padeda išsilaisvinti tokiems jausmams kaip pavydui, geismui, troškimui žeminti kitus žmones. Tatuiruotė saulės rezginyje sustiprina baimės pojūtį ir pastūmėja į niekšybę. Tatuiruotė ant krūtinės gali sukelti nepagrįstų baimių, o taip pat sutrikdyti dvasinę žmogaus pusiausvyrą. Ant kairės rankos padaryta tatuiruotė skatina žmogų veikti pagal standartinį modelį, tarsi atima iš jo gebėjimą laviruoti situacijoje, o tatuiruotė ant dešinės rankos suteikia ryžtingumo, atkaklumo, deja, dažnai visa tai perauga į nelankstumą ir nenorą ieškoti kompromisų.

Vis tik, tatuiruotės, padarytos „neteisingoje“ vietoje, neigiamai veikti gali tik tuo atveju, jei žmonės jas darosi nesąmoningai. Jei vieta piešiniui bus pasirinkta apgalvotai, tuomet priešingai, tatuiruotė gali nuslopinti daugelį neigiamų dalykų ir suaktyvinti teigiamas jos savininko savybes. Pavyzdžiui, tatuiruotė širdies plote gali suteikti pasitikėjimo, nusiraminimo, gerumo, o pasidarius tatuiruotę po raktikauliu, ji suteiks kūrybinių galių, pakraus emociškai, leis atitrūkti nuo sumaišties. Yra vietų, kur tatuiruotės visiškai nepageidautinos, tai – vieta tarp antakių ir kakta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis