Jaučiuosi pasimetusi – aš jam nesvarbi ar jis tiesiog toks žmogus?

Draugaujame tik keletą mėnesių, bet nepaisant to, esu įsitikinusi, kad labai jį myliu. Tačiau niekaip negaliu jam to pasakyti, nes bijau neigiamo atsakymo iš jo pusės. Jis nėra dėmesingo vyro tipažas. Nemėgsta viešų pasiglaustymų ir man tai netrukdo. Na, gal kartais ir norisi, bet žinau koks jis ir neverčiu daryti to, kas jam nepatinka.

Įsimylėjau jį tokį, koks jis yra. Bet jaučiuosi nusiminusi ir liūdna, negaudama iš jo ženklų, rodančių, kad jis mane myli. Jis niekuomet nepasiūlo man susitikti. Kalbėjau su juo apie tai. Pasakė, kad apskritai niekam nieko nesiūlo ir nepamąstė, kad tai gali mane taip veikti. Jis niekada man neparašo be priežasties. Susitinkam 2-3 kartus per savaitę, nes dirbam ir dar norim laiko skirti kitiems dalykams. Kartais tas laikas būna nuostabus, bet jei jis neturi nuotaikos arba būna pavargęs, pats nesuprasdamas pareplikuoja taip, kad sugadina nuotaiką visai likusiai dienai.

Kai nemato manęs visą savaitę atrodo, kad nė kiek nepasiilgo, bet kai aš pasiūlau susitikt, visuomet randa man laiko. Jis nėra iš tų, kurie atvirai reikštų savo jausmus, o aš nesu iš tų, kurie moka lengvai apie savo jausmus kalbėti. Jis yra minėjęs, kad jeigu su manimi jam būtų blogai – pasakytų. Bet mane vis kamuoja abejonės ar jis mane myli ir tiesiog nesupranta, nepagalvoja, kad mane skaudina toks jo būdas? Ar aš jam visiškai nereikalinga?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Tavo laišką susegmentuosiu į tris dalis ir pakomentuosiu kiekvieną atskirai.

1. „Aš jį myliu, bet bijau sulaukti iš jo neigiamo atsakymo“

Meilė nėra paslauga už kurią reikia atsimokėti. Tai jausmas, priklausantis tai jaučiančiam žmogui. Jei tu manai, kad tavo meilė turi kainą, tuomet tu visada jausiesi blogai, kai ji nebus įvertinta atitinkamais žodžiais ir veiksmais. Visuomet matuosi ar ne per daug myli, ar ne per daug reiški meilę tam žmogui ir kitaip dozuosi savo jausmus. Kai savo jausmus suvoksi kaip savęs pačios dalį, tuomet galėsi skleisti savo meilę aplinkiniams nematuodama, ką mainais už tai gauni. Tai tiesiog bus TAVO jausmo saviraiška. Nes jei jau tai jauti, tai kodėl to neišreiškus žodžiais ir veiksmais? O kodėl tu tai jauti, tai jau kitas klausimas.

2. „Jis apskritai niekam nieko nesiūlo...“

Klausimas ar jis tikrai niekam nieko nesiūlė, nes dar nesutiko tokios, kuriai norėtų pasiūlyti, ar tu nesi ta mergina, kuriai jis norėtų siūlyt. Vyrai iš prigimties yra medžiotojai, užkariautojai, kovotojai, tikslo siekėjai. Šias vyriškas savybes jie įgauna gimdami, kartu su vyrišku hormonu – testosteronu. Kai vyras savo akiratyje pamato moterį, kurios geidžia ir nori ją turėti, jis imasi priemonių tai pasiekti.
Kada vyrai to nedaro? Tada, kai geidžiama moteris pati save pasiūlo ir siekti jau nebereikia. Arba tada, kai moteris nėra tokia, kuri sužadina vyro vyriškumą ir jo savybes siekti, bet nėra atstumianti, kurios negalima būtų „vartoti“. Yra dar variantas – kai vyras praeityje būna stipriai „nudegęs“, siekdamas geidžiamos moters palankumo, tad saugodamas savo pažeistą psichologiją jis nesieks moters tol, kol neįsitikins, kad „laimikis“ bus garantuotas.

Deja, tai ne tavo variantas. Kodėl? Todėl, kad tokie vyrai įsitikinę dėl moters simpatijų jam, rodo geidžiamai moteriai dėmesį ir vienodai prisideda prie santykių kūrimo. Tai netgi negalėtų būti tas variantas, kai vyras nesiekia geidžiamos moters dėl jos iniciatyvos apraiškų. Nes tokiu atveju jis pasigestų tavo dėmesio po dienos ar dviejų. O tavasis abejingas tau net tada, kai savaitę tavęs nemato.

3. „Ar toks jo būdas, ar aš jam visiškai nereikalinga?“

Labai liūdna, bet tavo vaikinas nedaro nieko, kad jūsų santykiai rutuliotųsi. Kodėl jis vis tiek randa laiko su tavim susitikti ir atsako į tavo dėmesį? Nes vyrams patinka moterų dėmesys. Patinka, kai seksas „pats į namus ateina“. Jei vyro akiratyje ir mintyse dar nepasirodė ta, dėl kurios verta būtų pasistengti, jis mielai gali naudotis kitos moters draugija, kuri patenkina jo seksualinius poreikius ir kuri nekelia scenų dėl dėmesio stygiaus. Tokie santykiai gali tęstis tol, kol vyras susižavi kita moterimi. Ir tol, kol „vartojama“ moteris nekelia problemų. Jei atsiranda santykių nepasitenkinimo problemos, toks vyras nesiima priemonių tas problemas eliminuoti ir toliau mėgautis santykiais, o atsikrato visos moters su visomis jos problemomis.

Deja mieloji, iš tavo laiško aš neapčiuopiau jokių jo meilės tau apraiškų. Kodėl tu jautiesi jį mylinti? Merginos pradžioje įsimyli vyro paveikslą. Jo autoritetą. Be šito mergina net neprisileistų vyro prie savęs. Tačiau vėliau meilės jausmą generuoja vyro elgsena ir merginos būsena esant šalia jo. Todėl pamačiusios, kad tas „vyro paveikslas“ neturi tų imponuojančių savybių, merginos greit atvėsta. Nes meilės jausmas kyla ne iš to KAS tas vyras yra, o iš to KOKS jis yra ir KAIP aš jaučiuosi būdama šalia jo. Jei mergina sakosi mylinti vyrą, kuris savo elgesiu neskatina teigiamų emocijų, tai nėra meilė. Tai tikėjimas iliuzija, apsėdimas, priklausomybė nuo santykių ar kitokie žmogaus psichologijos niuansai, bet tai tikrai ne meilė.

Visi žmonės nori mylėti ir būti mylimi. Bet sveika meilė prasideda nuo sveikos meilės SAU. Mergina, kuri myli save ir žino kokių santykių nori, nesitenkina vyro abejingumu ir neaukoja savęs tam, kuriam jos nereikia.

Pasistenk savo dėmesį nukreipti į save. Į savo savijautos, emocijų analizę. Įsiklausyk ką sako tavo vidus. Ar tau tikrai gera būti šalia vyro, kuris nepajudina nei piršto, kad tu būtum šalia jo? Prisimink apie kokius santykius tu visada svajojai. Ar tai panašu į tavo svajones? Mieloji, tu tikrai turėsi tai ko tu nori. Bet prieš tai turi žinoti ko nori ir išmokt atskirti ar tai tikrai TAI, ar eilinė gyvenimo pamoka. Sėkmės!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis