Kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki

Mūsų gyvenime egzistuoja daugybė prietarų. Nelaimė artinasi, jei per kelią perbėgo juoda katė, pastuksenk tris kartus į medį ir tiek pat kartų nusispjauk per kairį petį, jei nenori, kad garsiai ištarti žodžiai išsipildytų ir t.t. Lyg ir suprantame, kad nusispjovus bėdos į šalį tikrai nenustumsim, bet dažnai tiesiog instinktyviai taip pasielgiame, nes jau nuo mažens esame ne kartą girdėję, kad taip reikia.

Psichologai tikina, kad tikėjimas prietarais susijęs su paprasčiausiu žmogaus polinkiu labiau pastebėti bloga, nei gera. Kitaip tariant, jeigu iš 10 kartų, kai prieš tave prabėgo juoda katė, 9 kartus nieko nenutiks, o po dešimtojo įvyks kažkas nemalonaus, - greičiausiai tu prisiminsi tik tą vienintelį kartą ir tavo pasąmonėje užsifiksuos faktas, kad prietaras veikia - juoda katė iš tiesų prišaukė nelaimę.

Egzistuoja labai daug prietarų susijusių su veidrodžiais. Matyt dėl to, kad veidrodžiai nuo senų laikų buvo laikomi mistikos simboliu, siejančiu šį ir anapusinį pasaulį. Praėjusią savaitę jau rašėme apie tai, kodėl nepatariama fotografuotis prieš veidrodį, ir kadangi tema skaitytojoms pasirodė įdomi, bandome iš arčiau pažvelgti į dar vieną prietarą - kodėl negalima žiūrėti į veidrodį, kai verki.

Kaip jau minėjome, veidrodis nuo senų laikų susijęs su anapusiniu pasauliu. Buvo metas, kuomet veidrodžius namuose turėjo tik raganiai. Tiesa, ypatingų galių tariamai turintys žmonės ir dabar naudojasi veidrodžiais savo ritualuose.

Taigi, kas nutinka, kuomet žiūri į veidrodį verkdama? Jei tikėtume mistiniais dalykais, veidrodis traukia žmogaus energiją ir emocijas. Kaskart į jį žiūrėdama, tu junti nuo jo sklindančią tą pačią energiją. Būtent dėl to ypatingų galių tariamai turintys žmonės niekuomet nepataria pirkti ar parsinešti iš kitur senų, kitiems žmonėms priklausančių veidrodžių, mat niekada negali žinoti, kokių įvykių liudininku tas veidrodis buvo ir kokią energiją yra sukaupęs.

O mes į šį prietarą norėtume pažiūrėti šiek tiek racionaliau. Žiūrėjimas į savo nelaimingą atvaizdą, tai ne kas kita, kaip savigaila. Jei verktum kur nors kamputyje, galbūt tau užtektų kelių minučių toms neigiamoms emocijoms iškrauti, o kuomet žiūri į tokią save veidrodyje, tik dar labiau norisi gailėti savęs. Tarsi užprogramuoji save nesibaigiančiai savigailai. Galų gale, visas šis vaizdas užsifiksuos tavo pasąmonėje ir tikėtina, kad kitą kartą pažvelgusi į veidrodį tiesiog pasijausi nelaiminga, galbūt net pati gerai nesuprasdama, kodėl taip yra. Tiesiog emocija, kurią patyrei tą kartą, niekur nebus dingusi.

O čia šiek tiek įdomybių iš veidrodžių pasaulio. Kokios galios priskiriamos veidrodžiams?

1. Perėjimas tarp pasaulių. Gydytojas ir alchemikas Paracelsus manė, kad veidrodžiai yra koridorius tarp dviejų pasaulių. Todėl tradicijos daugelyje šalių numatė veidrodžių uždengimą tuo metu, kai namuose būdavo numirėlis. Manoma, kad per „atvirą langelį“ mirusiojo siela gali įtraukti ką nors į kitą pasaulį. Arba, priešingai, per veidrodį į namus gali patekti neramios sielos.

2. Informacijos saugojimas. Veidrodžiai „įsimena“ visus įvykius, kurie nutiko priešais juos, todėl senoviniai veidrodžiai su turtinga istorija turi sukaupę savyje daugybę prisiminimų. Jeigu įsigijus veidrodį pradeda sapnuotis košmarai, neabejok, kad dėl to „kaltas“ naujasis pirkinys.

3. Veidrodžiai gali sukelti žmogui hipnozinio transo būseną. Veidrodžio spindesys trukdo sutelkti dėmesį į aplink esančius objektus, todėl susikoncentruojama į jo gilumą. Šis poveikis sėkmingai naudojamas hipnozės seansų metu.

4. Jie gali žmogų atjauninti arba pasendinti. Bioenergetikai mano, kad dauguma šiuolaikinių veidrodžių yra energetiniai vampyrai. Tyrimai parodė, kad daug laiko priešais veidrodį praleidžiantys žmonės, ilgai žiūrintys sau į akis, greitai pavargsta, pablogėja jų atmintis, jie greičiau sensta. Tačiau yra ir atvirkštinio veidrodžio poveikio pavyzdžių. Išliko legendų apie stebuklingus veidrodžius, kurie savo šeimininkams padovanojo amžiną jaunystę ir grožį. Faktas: daugumoje senovinių veidrodžių veidai atrodo išties jauniau, jie tarsi švyti iš vidaus.

Prietarai apie veidrodžius

1. Niekada nežiūrėk į sudužusį ar įskeltą veidrodį.

2. Nekabink veidrodžio lovos galvūgalyje arba šalia lovos.

3. Jeigu išėjusi iš namų esi priversti sugrįžti, įėjusi pažvelkite į veidrodį, kitaip nesiseks.

4. Kai tavo namus palieka nemalonūs ar tiesiog triukšmingi svečiai, nuvalyk veidrodžius – taip pašalinsi nuo jų „nešvarią“ energetiką. Valyk veidrodžius kaip įmanoma dažniau, tikrai nepakenks.

Kaip surasti savo veidrodį?

1. Kai renkiesi veidrodį, įsiklausyk į savo pojūčius. „Piktą“ veidrodį galima atpažinti jį palietus – jo paviršius bus šaltas. Jeigu priešais veidrodį gęsta bažnytinės žvakės, skubiai atsikratyk juo.

2. Pagrindinė magiška taisyklė: pirk tik tą veidrodį, kuriame sau patinki!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis