Ameera – Saudo Arabijos princesė, laužanti musulmoniško pasaulio taisykles

Kaip pasakoje... Žvelgiant iš šalies, 32 metų Saudo Arabijos princesės Ameeros Al-Taweel gyvenimas iš tiesų primena fantastines istorijas, pasakojamas vaikams prieš miegą. Vis tik jei esi moteris ir gyveni Saudo Arabijoje, viskas nėra taip jau paprasta, net jeigu ir ištekėjai už princo.

A photo posted by 🐴 (@sha.kie) on Jun 8, 2016 at 4:20am PDT

2008 metais Ameera ištekėjo už gerokai už ją vyresnio Saudo Arabijos princo Al-Waleed bin Talal. Princas iš ankstesnių santuokų turėjo du vaikus, o su Ameera jų taip ir nesusilaukė. Kalbama, kad taip buvo nutarta iš anksto dar prieš vestuves ir pasirašydama vedybinę sutartį Ameera žinojo, kad vaikų jų santuokoje nebus. Gali būti, kad tai ir tapo pagrindine 2014 metais įvykusių skyrybų priežastimi.

A photo posted by EngieStyle (@engiestyle) on Jun 16, 2016 at 1:27pm PDT

Ne paslaptis, kad Saudo Arabijos moterų gyvenimui toli gražu iki vakarietiškos laisvės. Čia moterims tenka pakovoti ir dėl elementariausių dalykų, pavyzdžiui, teisės vairuoti ar pasirodyti viešoje vietoje be vyro ar giminaičio palydos. Netgi teisę balsuoti moterys išsikovojo tik 2015 metais! Tačiau Ameera Al-Taweel - ne tipinė moteris, ketinanti nusilenkti ir klusniai vykdyti jai primestą valią. Šiandien Ameera aktyviai dalyvauja visuomenės veikloje ir kovoja už moterų teises Saudo Arabijoje. Už tai, kad jos galėtų įgyti norimą išsilavinimą. Už tai, kad galėtų rengtis taip, kaip joms pačioms patinka. Už tai, kad galėtų laisvai gyventi ir būti savarankiškomis asmenybėmis, o ne aksesuarais vyrų pašonėje.

Ameera – viena pirmųjų tokio rango savo šalies moterų, išdrįsusių atsisakyti tradicinio visą kūną dengiančio apdaro ir iškeisti jį į šiuolaikines sukneles bei kostiumėlius, kuriuose puikiai dera europietiškas modernumas ir rytietiška prabanga. Be to, princesė turi puikų išsilavinimą. Ji baigė verslo administravimo studijas Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau grįžo į savo gimtąją šalį, kurioje atlieka iš tiesų svarbią misiją - bando padėti moterims suprasti, kad jos vertos ne mažiau, nei vyrai.

Ameera yra tarptautinės nekomercinės organizacijos Al-Waleed bin Talal Foundatio pirmininko pavaduoja. Šios organizacijos tikslas - kovoti su skurdu ir skatinti moterų teisių plėtrą. O artimiausių Ameeros draugų rate netrūksta ir kitų drasių moterų, pavyzdžiui, garsioji kovotoja už moterų teises Manal al-Sharif, kurios vardą pasaulis išgirdo 2011 metais. Tuomet Manal Youtube svetainėje patalpino daug dėmesio sulaukusį įrašą, kuriame ji sėdi prie automobilio vairo ir savo kompaniją pavadino „Išmokyk mane vairuoti tam, kad galėčiau save apsaugoti“. Už šį išsišokimą moteris buvo suimta, esą tokiu būdu Manal stumia moteris į pavojų, nes gyvendamos savarankiškai jos bus ne saugesnės, o priešingai - susidurs su agresyviais, jas išsprievartauti galinčiais vyrais. Teisės vairuoti kol kas moterys taip ir neišsikovojo, tačiau Manal poelgis sukėlė sąmyšį ir vis daugiau moterų bando sukilti prieš nusistovėjusią tvarką. O pati princesė Ameera turi tarptautines teises, tačiau vairuoja tik užsienyje, nes savo šalyje jai tai uždrausta.

A photo posted by Halima.Elle __ حليمة (@halima.elle) on May 26, 2016 at 1:01am PDT

Graži, protinga ir drąsi. Reikia tikėtis, kad tokių moterų dėka kažkada pavyks išsivaduoti iš vyrų nustatytų suvaržymų ir moterys Saudo Arabijoje pagaliau bus lygiateisės visuomenės narės.

A photo posted by @snap_woman on Apr 15, 2015 at 3:31pm PDT

A photo posted by Y A Z I (@yazi_bahrain) on Dec 10, 2013 at 8:45am PST

A photo posted by SheikhaMozahFashion (@sheikhamozahfashion) on May 5, 2016 at 9:17pm PDT

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis