Nepamirštamoji Debbie... Ei! Blondine! Gal pasi****inam?

Platininė blondinė ryškiai raudonomis lūpomis, fantastiška figūra bei aksominiu balsu. Jai užtektų pamoti pirštu ir kiekvienas vyras voliotųsi po kojomis. Bet jai to nereikėjo. Jai reikėjo roko.

Įsivaizduokite atgijusią Marilyn Monroe, apsirėdžiusią mini sijonu, aukštakulniais bei aptempta palaidinuke (aišku, be liemenėlės). Ji uždainuoja – tik tai, kas nuskamba, nė iš tolo neprimena “Happy birthday, Mr President” ar kitų merliniškų dainelių. Blondinė varo tai, kas pačią Monroe išverstų iš koto – roką, disko, popsą ir net hip hopą.

Šiais laikais tai nestebintų – juk turime Madonną, Gwen Stefani ir Christiną Aguilerą. Tačiau tuomet, prieš 30 metų, tai buvo tikra revoliucija. Debbie Harry – legendinės grupės “Blondie” lyderė – drąsiai demonstravo kūną dar tada, kai Madonna nė nesapnavo savo legendinių korsetų, klykė scenoje taip, kaip vėliau tai bandė daryti Courtney Love ir eksperimentavo su muzikos stiliais bei apranga taip, kaip dabar tai daro Gwen Stefani. Debbie drąsiai įžengė į vyrišką teritoriją – roko pasaulį – ir lengvai jį užkariavo.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Nereikalingas vaikas

Penktasis dešimtmetis Amerikoje – konservatoriškas ir net puritoniškas laikmetis. Šalyje klesti šeimos kultas ir visokeriopai garbinamos tradicinės šeimyninės vertybės. Visoms mergaitėms nuo mažens skiepijamas idealaus gyvenimo šablonas: susitikinėji su vaikinu, susižadi su juo, vėliau išteki, prigimdai jam krūvą vaikų ir prižiūri namus iki pat senatvės.

Galbūt apie tokį tobulą gyvenimą svajojo ir jaunutė mergina iš Floridos, iki ausų įsimylėjusi į solidų bei perspektyvų vyriškį. Ji taip troško kuo greičiau ištekėti už jo bei prigimdyti tą krūvą vaikų, jog visiškai nesipriešino kur kas artimesniems santykiams nei dera iki vestuvių.

Mergina pastojo. Ji nedelsdama pranešė džiugią naujieną mylimajam, tikėdamasi, jog šis puls prieš ją ant kelių ir paprašys jos rankos bei širdies. Deja, realybė buvo kur kas tragiškesnė. Mylimasis nenudžiugo – atvirkščiai. Mikčiodamas ir painiodamasis išklojo žiaurią tiesą: “Esu vedęs ir turiu septynis vaikus”. Po to skubiai dingo iš merginos gyvenimo. Tais laikais būti vieniša motina prilygo didžiausiai gėdai. Šoko ištikta mergina užsisklendė. Ji išnyko – pasislėpė Majamyje, kuriame 1945ųjų liepą ir pagimdė dukrytę. Tačiau iš ligoninės mergina išvyko viena – vaiko matyti ji nebenorėjo.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Mažajai Deborah buvo treji mėnesiai, kai ją įsivaikino Richardas bei Catherine Harriai – tvarkinga šeima, kuriai priklausė nedidukė parduotuvėlė Patersono miestelyje Niu Džersio valstijoje. Būtent čia jie ir atsivežė įdukrą. Vėliau jiems gimė dukra Martha, tačiau dėmesio ir meilės Debbie – taip meiliai ją vadino įtėviai – netrūko. Jau išgarsėjusi Deborah atkakliai tvirtindavo, jog niekuomet nenorės sužinoti, kas buvo jos tikrieji tėvai: „Aš žinau, kas esu, o be to tai būtų įžeidimas Harry šeimai“. Tačiau visai neseniai ji pakeitė savo nuomonę ir nusamdė detektyvus. Aip Debbie sužinojo, jog jos biologinis tėvas mirė nuo širdies smūgio sulaukęs 74 metų, o motina iki šiol gyva. Tačiau susitikti su dukra ji nepanoro: “Ji net nepaklausė, koks mano vardas ir kuo aš tapau. Vienintelis dalykas, kurį ji pareiškė detektyvams, tebuvo “Palikite mane ramybėje”,- pasakoja Debbie. - Ką gi, taip aš ir padariau”.

Vaiduoklių medžiotoja

Niu Džersyje Debbie pradėjo ir savo muzikinę karjerą – dainavo bažnyčios chorą. Tai padėjo įveikti įgimtą drovumą. Vienintelis dalykas, dėl kurio mergaitė pykdavosi su mama, buvo drabužiai: “Aš rengdavausi tik juodai – ir pati sau atrodžiau labai kieta”. Vienintelis dalykas, gadinęs jai gyvenimą – mokykla. Debbie erzino griežta tvarka bei nuolatinis spaudimas elgtis gerai. Ji nuolat maištavo ir nepritapo prie aplinkinių: „jau vaikystėje nenorėjau taikstytis su esama padėtimi ir ieškojau kaip galėčiau save išreikšti“.Tačiau dėl tokio savo elgesio visiškai nesigaili: „Manau, jog dažniausiai tie, kas mokykloje būna populiarūs, dažniausiai gyvenime nieko įdomesnio nenuveikia. Užtat visokiems nepritapėliams pasiseka kur kas labiau – jų gyvenimas po mokyklos būna kur kas įdomesnis“.

Ją totaliai nervino ir aplink tvyrantis griežtumas bei nusistovėjusios normos: „aš anksti subrendau. Man patiko vaikščioti į pasimatymus ir turėti vaikinų. Tačiau tokie dalykai kaip vedybos ir stabilus šeimyninis gyvenimas mane varė iš proto“.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Be viso to, mažoji Debbie turėjo dar vieną keistenybę – ji girdėdavo balsus “iš anapus” bei jausdavo vaiduoklius. Ši savybė lydės ją visą gyvenimą. Jau įkūrusi grupę “Blondie” Deborah kurį laiką kartu su savo vaikinu Chrisu Steinu gyveno apleistoje Niujorko gamykloje. “Kartą ėdėjau viršutiniame aukšte, kai pajutai kaip kažkas palietė mano ranką bei perbraukė plaukus. Išlėkiau iš ten kaip akis išdegusi ir niekada nebeeidavau į tą aukštą viena”, - prisimena ji. Mediumės galiomis Deborah gali pasigirti ir dabar: “Prieš kelis metus mirė mano mama, tačiau aš jau kelis kartus aiškiai jutau kaip ji man padeda”.

Seksualusis zuikutis

Vos sulaukusi pilnametystės, Debbie nusidažė plaukus – tapo platinine blondine: „Mane visuomet įkvėpė blondinės aktorės. Savo jausmingumu, pažeidžiamumu ir savotišku nekaltumu“. Tuomet patraukė užkariauti pasaulio – tiksliau, Niujorko. Iš pradžių mergina svajojo tapti dailininke. Tačiau teko užsiimti kur kas apčiuopiamesniais darbais - Debbie pabuvojo ir sekretore, ir padavėja, ir šokėja, o vėliau net tapo žurnalo “Playboy” zuikučiu. Ji greitai pasinėrė į bohemišką Niujorko gyvenimą: trankėsi su legendinio menininko Andy Warholo gauja, vartojo kokainą, galiausiai nusibeldė į Vudstoką ir štai čia merginą aplankė įkvėpimas – ji nusprendė dainuoti. Tai įvyko 1968-aisiais. „Aš drovėjausi ir bijojau, tačiau geriausias būdas kovoti su tuo – nugalėti save. Prisiversti išeiti į sceną ir dainuoti“. Draugų suburta grupė vadinosi “Wind In The Willows”. Tiesa, normaliu dainavimu tai pavadinti buvo sudėtinga – Debbie atliko pagalbinio vokalo partiją pirmame ir vieninteliame grupės albume.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Ei, Blondine

1973-iaisiais Deborah sutiko didžiąją savo gyvenimo meilę – Chrisą Steiną. Su juo ji dainavo kitoje grupėje – „Stilletos“ („Smailiakulniai“ – anglų k.). Greitai juodu apsigyveno kartu , o 1974-aisiais abu įkūrė savo grupę, pasikvietę būgnininką Clemą Burke, boso gitaristą Gary Valentine‘ą ir klavišininką Jimmy Destri. Iš pradžių grupė vadinosi „Angel and the Snakes“ („Angelas ir gyvetės“), tačiau vėliau Debbie apsigalvojo.

Ją įkvėpė jos pačios pravardė: kai mergina eidavo gatve, vairuotojai nuolat šūkaudavo jai pavymui: „Ei! Blondine! Gal pasidulkinam?“. Taip muzikos scenoje atsirado nauja grupe - “Blondie”. Deborah tapo ne tik jos vokaliste, bet ir kūrė dainų tekstus. Ji buvo pati tikriausia grupės lyderė. Ši blondinė turėjo smegenų! Roko pasaulyje tai buvo revoliucija – iki tol jame dominavo tik vyrai arba neaiškios lyties būtybės. Ir staiga atsirado seksuali blondinė, iššaukiančiais drabužiais ir fantastiška figūra.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Ji nevaidino mergaitės, katytės, pupytės ar mažytės. Ji nebuvo žaisliukas, tiesiog papuošęs vyrišką kompaniją. Tai buvo suaugusi, tikra moteris, kuri dainavo taip, jog jautei – ji puikiai suvokia žodžio “dulkintis” prasmę. Greitai Debbie tapo visų pasaulio rokerių svajonių moterimi. Tačiau lazda turėjo dvi puses: iš visos grupės narių gerbėjai įsiminė tik Debbie, įsivaizduodami, jog Blondie - tai merginos slapyvardis. Galiausiai neapsikentę nuolatinių nesusipratimų, grupės nariai net pradėjo reklaminę kampaniją „Blondie – tai grupė“. Nepaisant to, daugeliui ji ir toliau asocijavosi tik su vienu asmeniu – Debbie.

Atominis mišinys

Bet tai įvyko vėliau, o iš pradžių grupė tiesiog vegetavo, nepasiekdami nieko įspūdingesnio. 1976-aisiais išleido pirmąjį albumą, kuris vadinosi taip pat kaip ir grupė – “Blondie”. Tačiau pirmasis hitas pasirodė tik antrame albume „Plastic Letters“ ir vadinosi „Denis“ – jis užėmė antrą vietą britų tope. “Blondie” įrašė ir trečiąjį albumą “Parallel lines”, tačiau nuvilta pirmų dviejų albumų nesėkmės įrašų kompanija pasišiaušė – kas pirks šitą nesąmonę. Jie pareikalavo perdaryti albumą. Jis pasirodė tik 1978-aisiais ir tuoj pat susilaukė milžiniškos sėkmės - buvo parduota virš 20 milijonų egzempliorių. Būtent iš jo bei 1979-ųjų albumo “Eat to the Beat” pasaulį pasiekė garsiausi “Blondie” hitai: „Heart of Glass“, „Atomic“, „Picture this“, „Hanging on the Telephone“, „Dreaming“.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Savo dainose grupė naudojo atominį mišinį: reggae, punk, roką, disco ir hip hopą. Jie vienodai sėkmingai atliko griausmingus roko gabalus ir fantastiškus lyrinius gabalus. Įspūdį darė ir “Blondie” įvaizdis: jų drabužiai buvo hipiškiausi, jų šukuosenos – kiečiausios. Tai buvo viena iš sėkmingiausių savo meto grupių, tapusi naujojo muzikos stiliaus – New Wave („Naujoji banga“) sinonimu. Tačiau tikruoju grupės veidu ir vizitine kortele buvo Debbie. Tokia pankuojanti Marilyn Monroe, nepabijojusi net repuoti dainoje „Rapture“. O juk hip hopo tuo metu normalia muzika niekas nė nelaikė. “Blondie” vieni pirmųjų debiutavo ir naujame MTV muzikos kanale, pristatydami savo dainų video klipus bei taip praskindami kelią ir šiam žanrui. Net šeši “Blondie” albumai puikavosi Didžiosios Britanijos dešimtuke. 7-to dešimtmečio pabaigoje grupė tapo tikra pop muzikos ikona. Įkvėptos Debbie pavyzdžio į roko pasaulį drąsiai žengė ir kitos merginos.

Blondinė mirė, tegyvuoja Blondinė

Debbie ne tik dainavo – ji nutarė ir vaidinti. Tiesa, didžiulės sėkmės filmai su ja nesulaukė. Tačiau ji sėkmingai kūrė dainas filmų takeliams. Ji ir toliau skleidė seksualumą. 1981-aisiais žurnalas "Harper's Bazaar" įtraukė ją į 10-ies gražiausių Amerikos moterų sąrašą. Tačiau ji ir vėl nerimo. Debbie atrodė, kad ji gali kur kas daugiau. Tais pačiais metais ji išleido savo pirmąjį solinį albumą „Koo Koo“. Ir nors komerciniu požiūri tai buvo visiškas fiasko, dukters paklydėlės į gimtosios grupės glėbį tai negrąžino.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

1982-iaisiais Blondie iširo. Kompanija pavargo vieni nuo kitų: „buvo ir meilės, ir neapykantos, tačiau neapykanta jau ėmė viršų“ – neslepia Debbie. Tais pačiais metais moteris išleido savo biografiją. Ironiška, tačiau “Blondie mirtis” tarsi išlaisvino Debbie. Ji pagaliau galėjo užsiimti tuo, kuo norėjo: vaidinti, dainuoti, kurti. 1983-iais nusifilmavo siaubo filme „Videodrome“, kuriame sekso scenose su aktoriumi Jamesu Woodsu vėl pademonstravo visas savo grožybes. Tačiau ilgai puoselėtus planus teko skubiai atidėti – sunkiai susirgo Chrisas. Ir nors judviejų keliai jau buvo išsiskyrę, Debbie nepaliko buvusio mylimojo: slaugė jį trejus ilgus metus. Visam tam laikui Debbie išnyko iš scenos. Vilties, jog Chrisas išgyvens sunkią ligą – pūslinę - buvo mažai. Tačiau stebuklas įvyko. Chrisas išgijo ir ištikimai dirbo su Debbie, padėdamas jai įrašinėti jos solo albumus. Deja, santykių bendrai patirti išgyvenimai nesutvirtino: 1987-aisiais pora galutinai išsiskyrė. Tiesa, jie liko puikiais draugais: 1999-aisiais Chrisas vedė aktorę Barbarą Sicuranzą, kuri pagimdė jam dukrytę. Mergaitės krikštamote tapo Debbie.

Manheteno simbolis

Vėl sugrįžusi į sceną, Debbie išleido penkis solinius albumus, suvaidino Brodvėjuje, reklamavo Revlono kosmetiką bei Glorios Vanderbilt džinsus ir pasinėrė į aktorystę. Jos singlai „French kissing in the USA“ ir „I want that man“ tapo hitais, tačiau tokios šlovės kaip “Blondie” laikais, nesusilaukė. Bet aktyvi moteris nenuleido rankų – ji tapo tikru Manheteno kultūrinio gyvenimo simboliu: nepaisydama amžiaus nebijojo rodytis ant podiumų, dalyvavo parodose, poezijos skaitymuose bei labdaros renginiuose. Ji net pradėjo dainuoti džiazą – tapo grupės „Jazz Pasenters“ vokaliste.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Po skyrybų su Chrisu ji vėl pradėjo susitikinėti. Ir ne tik su vyrais. Debbie neslepia turėjusi santykių ir su moterimis – „ir daug“, tačiau pirmenybę atiduoda vyrams. „Bet tik ne santykių su Chrisu metu – jam buvau ištikima“. Debbie niekuomet neslėpė, jog seksas jos gyvenime užima ypatingą vietą. „Kaip gaila, jog ne aš pirmoji išradau seksą“, - dūsavo ji. Ir drąsiai nuoga pozavo „Penthouse“ žurnalui.

Raudonplaukės sugrįžimas

Tačiau visą tą laiką kažkur šalia šmėkščiojo ir “Blondie” šešėlis. 1995-aisiais pasirodė remiksuotų grupės dainų albumas "Remixed, Remade, Remodeled". Grupė ir vėl karaliavo šokių aikštelėse. Debbie kartas nuo karto susiskambindavo su buvusiais grupės nariais. Neapykanta jau buvo praėjusi. Galiausiai jie vėl susiėjo ir pabandė groti. Tai, kas vyko scenoje, buvo tarsi grįžimas į praeitį – ta pati ugnis, noras, kaifas. Viskas buvo taip nuostabu, jog 1998-aisiais “Blondie” grįžo su triumfu.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

1999-aisiais Debbie oficialiai tapo vyriausiąja moterimi, kurios daina „Maria“ (iš “Blondie” albumo “No Exit”) užėmė pirmąją vietą Didžiosios Britanijos dainų tope ir dar 13-oje šalių. Vėliau pasirodė kitas albumas – „The Curse of Blondie“, o grupė surengė pasaulinį turnė. Tiesa, Debbie tvirtina, jog šią vasarą vykstantis koncertų turas – paskutinis, po kurio Blondie vėl išsiskirstys: „Jei grupė nori gyvuoti, visi jos nariai turi būti aktyvūs. Pas mus taip nebėra“. Tačiau dabar ji turi kuo didžiuotis – šių metų kovo mėnesį “Blondie” buvo priimta į legendinį JAV rokenrolo muziejų. Tačiau nusiraminti aktyvioji močiutė neplanuoja: „ruošiuosi dalyvauti pjesėje „Achilo kulnas“, dainuoti solo ir vėl grįžti į ekranus”. Šiandien ji pripažįstama viena iš įtakingiausių moterų rokenrolo pasaulyje. Ja žavisi garsiausios pasaulio dainininkės.

„Garbage“ vokalistė Shirley Manson pareiškė, jog net Madonna nesugebėjo perspjauti Debbie ir būti kietesnė. Pati Deborah girdėdama tokius komplimentus juokiasi: „Matyt Shirley taip sakydama buvo veikiama kažkokių stiprių alkoholinių gėrimų“. Kitas muzikantas – grupės “B – 52” vokalistas Fredas Schneideris ją apibūdina kaip „deivę tiek akims, tiek ausims“. Net ir sulaukusi 61-ių, ji atrodo puikiai. Ir vis dar koncertuoja su odiniais mini sijonais bei aukštakulniais. Tiesa, ji nebe blondinė - dėl nuolatinio plaukų šviesinimo šie siaubingai nukentėjo: buvo periodas, kai jie slinko tiesiog kuokštais. Taip Debbie tapo raudonplauke. Ir iki šiol gailisi, jog nesugalvojo taip pasielgti anksčiau: „ši spalva kur kas labiau tinka prie mano akių ir odos“.

Debbie Harry
Debbie Harry
Vida Press

Skirtingai nuo daugelio žvaigždžių ir žvaigždučių, moteris prisipažįsta, jog darėsi plastinę operaciją – pasitempė veido odą. Ir neslepia, jog prispyrus reikalui, pasiryš ir kitai: „Juk jei atrodai gerai, tai ir jautiesi gerai, tai kodėl gi ne?“ Tačiau desperatiškai slėpti savo amžių ir vaidinti jauniklės nesirengia: „Liepą man sukako 61-eri. Vien ištarus tai, man atrodo, jog su mano smegenimis kažkas ne taip“. Kūrybingoji moteris juokiasi: „Jei tapsiu perkarusia išdžiūvusia sene, norėčiau pasiryžti kokiai kardinaliai operacijai ir tapti, pavyzdžiui, kine. Tai būtų jėga“.

Ji rami, tolerantiška ir išmintinga. Jokių isterikų ar žvaigždiškumo: „Bloga mergaite būdavau savo vaikinams, tačiau ne aplinkiniams“. Ji maloniai bendrauja ir su spauda, ir su gerbėjais. Jos humoro jausmo galėtų pavydėti kiekvienas. Debbie kratosi bet kokio šlovinimo ir visus klausimus apie tai nuleidžia juokais. Paklausta apie šiuolaikines atlikėjas, stengiasi išlikti diskretiška, tačiau išsiduoda, jog asmenybių jų tarpe – mažai. „Visos tarsi štampuojamos pagal vieną kurpalių. Jos daro tai, ką liepia vadybininkai. O koks tu menininkas, jei darai tai, ką liepia kiti?“. Tačiau mielai klausosi White Stripes, Missy Elliot ir Eminemo.

Ji gailisi dėl vieno – jog taip ir nesiryžo turėti vaikų. „Nepasitikėjau savimi. Nebuvau tam emociškai pasirengusi. Ilgą laiką pati buvai vaikas. Tačiau dabar aš būčiau puiki motina. O galbūt dar ir būsiu“, - šypsosi moteris. Juk iš jos gali tikėtis visko.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis