Aristotelio Onasio meilužė Maria: pažeminimai ir despotizmas, kurį ji kentėjo vardan meilės

Milijardierius Aristotelis Onasis (Aristotle Onassis) – graikų laivininkystės magnatas ir kultinė asmenybė bendravo išimtinai su elitiniais žmonėmis iš viso pasaulio ir buvo geidžiamas svečias visuose aukščiausio lygio priėmimuose. Jį supo gražiausios pasaulio moterys, kuriomis jis dažnai manipuliuodavo tvarkydamas savo verslo reikalus. Tačiau savo tikrąją meilę jis sutiko tik kartą ir tai įvyko 1959 metais, kuomet jis susipažino su Maria Callas, jauna operos diva, kurios talentui lenkėsi visas pasaulis.

Sesilija Sofija Ana Marija Kalogeropoulos (toks tikrasis Callas vardas) gimė JAV graikų migrantų šeimoje. Ji sėkmingai ištekėjo už pasiturinčio italų verslininko Giovanni Battista Meneghini ir jautėsi laiminga santuokoje. Jis buvo didelis operos žinovas, o Mariją įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio. Džovani buvo ištikimas sutuoktinis, dosnus prodiuseris ir atsidavęs vadybininkas. Jos labui jis pardavė savo verslą ir visiškai pasišventė žmonos interesams.

Vida Press

Aristotelis Onasis pirmą kartą Mariją išvydo Venecijos pokylyje. Po kurio laiko jis apsilankė jos koncerte, o vėliau operos divą su sutuoktiniu pakvietė į savo jachtą „Kristina“, kuri tuo metu buvo laikoma prabangos viršūnės simboliu. Onasis tuo metu buvo vedęs, tačiau pirmą kartą jo gyvenime aistra pasirodė galingesnė už proto balsą. Maria Callas, kuri savo karjeros pradžioje buvo apkūni, stambaus sudėjimo moteris, per 18 mėnesių iki šio lemtingo susitikimo sugebėjo atsikratyti 30 kilogramų ir, būdama 175 cm ūgio svėrė 60 kg, todėl atrodė stulbinančiai graži ir elegantiška.

Vida Press

Romanas, užsimezgęs jachtoje „Kristina“ kruizo po Viduržemio jūrą metu, tapo tikra sensacija visuomenei. Onasis ir Callas užmiršę bet kokias padorumo taisykles, svaiginosi meile visų svečių ir savo sutuoktinių akivaizdoje.

Giovanni, nors ir nerasdamas sau vietos, buvo pasirengęs atleisti sutuoktinei šį trumpalaikį romaną, tačiau porelė nė nemanė skirtis. Onasis ir Callas pradėjo gyventi kartu. Tačiau aistringas meilužis, pasiekęs trokštamo tikslo, pavirto į grubų despotą, kuris nė neketino registruoti naujos santuokos. Callas nuolankiai kentėjo jos pažeminimą draugų akivaizdoje, jo neištikimybę ir net rankos pakėlimą prieš ją. Toks jos nuolankumas provokavo dar didesnius Onasio agresijos išpuolius.

Aristotelis ir Maria
Aristotelis ir Maria
Vida Press

Apakinta meilės, operos diva nusprendė pasiaukoti ir, nepaisant visko, paliko didžiąją sceną. Ji neteko savivertės jausmo, prarado balsą ir užsisklendė savyje. Viskas, apie ką ji svajojo, tai – išjausti tas akimirkas, kurias išgyveno su Onasiu jachtoje „Kristina“.

Tačiau 1968 metais Marijos laukė dar vienas smūgis – iš žiniasklaidos ji sužinojo, kad Aristotelis Onasis vedė JAV prezidento našlę Jacqueline Kennedy. Maria atsiribojo nuo išorinio pasaulio ir nekėlė kojos iš namų. Po mėnesio Onasis atlėkė į Paryžių, maldaudamas mylimosios atleidimo ir įtikinėdamas, jog ši santuoka tėra piaro elementas ir sandoris dėl įvaizdžio, nieko bendro neturintis su jausmais ir santykiais.

Aristotelis ir Maria
Aristotelis ir Maria
Vida Press

Onasio naujoji sutuoktinė, JAV buvusi pirmoji ledi Jacqueline Kennedy pasirodė esanti dama su išskaičiavimais, labai energinga ir šalta. Apie jos išlaidavimus sklandė legendos: ji blaškėsi po pasaulį švaistydama pinigus kailiams ir brangenybėms tokiomis sumomis, kad net fantastiškai turtingam laivininkystės magnatui tai sudarydavo rūpesčių. Dizainerių darbus Jacqueline supirkdavo ištisomis parduotuvėmis, otkutiūro gaminius – šimtais, nors kai kurie iš jų taip ir likdavo dūlėti spintose net neišpakuoti. Stiliaus ikona, būtent taip ji buvo vadinama, viešumoje pasirodydavo vilkėdama permatomas sukneles ir segėdama mini sijonus, o bulvarinės naujienos jai buvo kur kas svarbesnės ir įdomesnės, nei senstančio sutuoktinio savijauta.

Aristotelis ir Maria
Aristotelis ir Maria
Vida Press

Kai lėktuvo katastrofoje žuvo vienturtis Onasio sūnus Aleksandras, milijardierius vos neišprotėjo, staiga gyvenimas jam neteko prasmės. Paskutiniaisiais savo gyvenimo metais paguodą ir nusiraminimą jis rasdavo tik viską sugebančios atleisti Marijos draugijoje. O juk tuomet, kai 43 metų Callas pastojo, Onasis neleido jai gimdyti pareiškęs, kad jis jau turi palikuonių. Onasis mirė 1975 metų kovo mėnesį vienoje Paryžiaus ligoninių, o šalia jo paskutinę gyvenimo akimirka buvo Callas. Jacqueline tuo metu buvo Niujorke, o sužinojusi apie savo vyro mirtį, stiliaus ikona kuo ramiausiai iš Valentino mados namo užsisakė gedulingų suknelių kolekciją.

Aristotelis ir Maria
Aristotelis ir Maria
Vida Press

Callas paskutinius savo gyvenimo metus praleido Paryžiuje, praktiškai neišeidama iš namų, kuriuose 1977 metais ir mirė. Jos kūnas buvo kremuotas ir palaidotas Père Lachaise kapinėse. Po urnos su pelenais vagystės, jos pelenai buvo išbarstyti virš Egėjo jūros.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis