Etiketo taisyklės, kurių būtų gėda nežinoti

Internete radome klaidžiojantį nežinia kokio senumo etiketo taisyklių rinkinuką. Šis tas, be abejo, pasikeitė, tačiau nemažai dalykų neprarado savo aktualumo ir šiais laikais. Mums labai patiko 1 punkte aprašyta gudrybė, kuria kartais tikrai verta pasinaudoti!

1. Niekada neik į svečius, prieš tai nepaskambinus. Jeigu sulaukei nekviestų svečių, gali sau leisti būti su chalatu. Viena britų dama sakė, kad jos namuose pasirodžius nekviestiems svečiams, ji visuomet apsiaudavo batelius, užsidėdavo skrybėlaitę, o į rankas paimdavo skėtį. Jei atėjęs žmogus jai malonus, ji su džiaugsmu ištars: „O, kaip pasisekė, aš ką tik parėjau“. Jeigu žmogus nemalonus: „O, kaip gaila, aš turiu išeiti“.

2. Lietsargis niekada nepaliekamas džiūti išskleistas – nei biure, nei svečiuose. Jį reikia suskleisti ir pastatyti į specialų stovą arba pakabinti.

3. Vyrui nedera nešti moters rankinės. O ir moterišką paltą jis paima tik tam, kad nuneštų iki rūbinės.

4. Namų drabužiai – tai kelnės ir megztinis, patogūs, bet tvarkingai atrodantys. Chalatas ir pižama skirti rytui, nueiti iki vonios kambario ir vakarui – iš vonios į miegamąjį.

5. Moteris patalpoje gali nenusiimti skrybėlaitės ir pirštinaičių, tačiau šiltą kepurę ir kumštines pirštines nusimauti reikia.

6. Bendras papuošalų kiekis pagal tarptautinio protokolo reikalavimus neturi viršyti 13 vienetų, įskaitant ir juvelyrines sagas. Mūvint pirštines, žiedas ant viršaus nemaunamas, o apyrankę užsimauti galima. Kuo lauke tamsiau, tuo papuošalai brangesni. Anksčiau deimantai buvo laikomi tik ištekėjusių moterų privilegija, o tinkamas metas jais pasipuošti buvo tik vakaras. Šiais laikais etiketas leidžia deimantais puoštis ir dieną.

7. Sąskaitos apmokėjimo restorane taisyklės: Jeigu tu kvieti, t.y. pasakai: „Aš Jus kviečiu“, – vadinasi, tu ir apmoki. Jeigu moteris kviečia verslo partnerį į restoraną, tai sąskaitą apmoka ji. Kita pokalbio formuluotė: „O gi nueikime į restoraną“, – reiškia, kad kiekvienas susimoka už save ir tik tuo atveju, jeigu vyras pats pasisiūlo sumokėti už moterį, ji gali su tuo sutikti.

8. Vyras visada pirmas įeina į liftą, bet iš lifto pirmas išeina tas, kuris arčiau durų.

9. Automobilyje geriausia vieta laikoma už vairuotojo, ją užima moteris, vyras atsisėda šalia jos, o išlipdamas iš automobilio, prilaiko dureles ir paduoda damai ranką.

10. Kalbėti viešoje vietoje apie tai, ko nevalgai ar ko negeri, prastas tonas. Tuo labiau negalima dėl šios priežasties atsisakyti svetingos šeimininkės pagamintų patiekalų. Būtinai pagirk jos kulinarinius sugebėjimus, nors tai sakydama, neprivalai kažką valgyti. Taip pat elgtis reikia ir su alkoholiu. Nebūtina visiems aiškinti, kodėl tu negeri. Paprašyk balto sauso vyno ir tiesiog lengvai priglausk taurę prie lūpų.

11. Atėjus į kiną, teatrą, koncertą, prie savo sėdimų vietų reikia eiti atsisukus veidu į sėdinčiuosius. Pirmas eina vyras.

12. Devynis dalykus reikia laikyti paslaptyje: amžių, turtą, pasitaikančius kivirčus namuose, maldą, vaistus, meilės ryšį, dovaną, garbę ir nešlovę.

13. Pietaujant ar vakarieniaujant restorane, jokiu būdu nedėk ant stalo alkūnių – šios turi būti laikomos greta kūno. Ant stalo gali būti dedamos tik plaštakos. Lygiai taip pat svarbu sėdėti ištiesta nugara ir valgant nepalinkti virš stalo;

14. Jei ant stalo stovi ne viena taurė, tuomet pirmoji skirta vandeniui, o vynui – antroji. Taurę laikyti reikia už kojelės visais penkiais pirštais;

15. Nedėk mobiliojo telefono viešoje vietoje ant stalo. Jei taip darai, atrodo, kad lauki skambučio arba tau visiškai neįdomu, kas vyksta ir esi pasirengusi bet kurią akimirką nutraukti pokalbį, atsiliepdama, tikrindami paskyrą socialiniame tinklalapyje ar pan.

16. Jei įeisi į patalpą, kurioje jau yra žmonių, tau priklausys iniciatyva su visais pasisveikinti – jei matai pažįstamų, turėtum asmeniškai prie jų prieiti ir persimesti bent vienu kitu žodeliu.

17. Jeigu esi viešoje vietoje, kurioje galima rūkyti, tačiau šalia tavęs yra daugiau žmonių, turėtum mandagiai jų atsiklausti, ar jiems tai nemaišys. Lygiai tas pats galioja lauko kavinėje pietaujant ar vakarieniaujant – jeigu baigei valgyti, tačiau tavo kompanijonai dar valgo, prieš traukdama dūmą turėtum pasiteirauti, ar jie ne prieš.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis