Kristina Tarasevičiūtė: nesu tik balerina, pirmiausia esu moteris

Moterys visais laikais norėjo tobulo, tam tikrus visuomenės grožio standartus atitinkančio kūno. Tobulumo samprata nuolatos kinta. Vienu laikotarpiu moterys skatinamos kuo labiau išryškinti taliją, kitu – klubus ar krūtinę, dar kitu – gražiausiomis laikomos berniukiškos figūros moterys. Šiandien dažnas pabrėžia lieknos, seksualios ir stiprios moters standartą.

#PerfectNever – tai sporto ir laisvalaikio prekių gamintojo „Reebok“ ir pasaulinio garso stiliaus ir mados ikonos Gigi Hadid visame pasaulyje skleidžiama žinutė, kuria norima paskatinti moteris atsisakyti neįmanomų tobulumo standartų ir lūkesčių, kuriuos visuomenė primeta moterims. Dailiosios lyties atstovės skatinamos būti savimi, atskleisti savo netobulumus, užuot juos maskavus.

Pati G. Hadid, nuolatos esanti visuomenės dėmesio centre, atvirai prisipažįsta, kad jaučia visuomenės spaudimą atitikti tam tikrą kūno tobulumo standartą, o ramybė jos gyvenime atsirado drauge su fitnesu. Tai, kad visuomenė yra nustačiusi tam tikrus standartus moters kūnui, pripažįsta ir lietuvė šokėja Kristina Tarasevičiūtė, palaikanti „Reebok“ inicijuotą judėjimą #PerfectNever ir tapusi jo ambasadore Lietuvoje.

Ar moterys Lietuvoje jaučia spaudimą dėl savo kūno, turi atitikti tam tikrą visuomenės primestą standartą? Ar Jūs pati jaučiate spaudimą dėl savo kūno? Ar esate patenkinta savo kūnu?

Lietuvoje jaunos merginos yra spaudžiamos būti lieknomis. Raginimą „pasižiūrėti į save“ jos išgirsta ne tik iš vaikinų, bet ir iš merginų, iš pastarųjų gal net dažniau. Pastebiu, kad jei moteris po nėštumo iškart nesusigrąžina ankstesnių kūno formų, tai būna lyg ir nurašoma. Šiuo metu įtakingiausia socialinė platforma „Instagram“ diktuoja figūros, makiažo, stiliaus ir net gyvenimo būdo tendencijas. Prisižiūrėjusios jaunos merginos patiki, kad jei atrodys taip, kaip tos jaunos merginos iš socialinių tinklų, tai ir jų gyvenimas bus stilingas ir sėkmingas, tačiau tai netiesa. Be to, neaišku, kokia kaina kai kurios merginos socialiniuose tinkluose susikuria tobulai atrodantį kūną ir gyvenimą.

Spaudimą dėl savo išvaizdos jausiu tol, kol šoksiu scenoje. Tai yra normalu, nes scena – labai reikli ir viską išduodanti, todėl visada turiu būti puikios formos ir nesvarbu, kad ką tik man buvo atostogos, kurių metu aš tik gulėjau ir valgiau. Į sceną reikia žengti su visa derama pagarba. Nesu psichopatė, bet manau, kad kreipti dėmesį į savo išvaizdą ir gerą savijautą turėtų kiekviena moteris, o nemylinčiai savęs dar ir draugės turėtų padėti. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tai, kas tinka ir patinka vienai, nebūtinai turi tikti kitai. Svarbiausia įvertinti, kaip atrodydama jautiesi geriausiai. Čia aš nekalbu apie minkštus treningus, kuriuos vilkint gulima ant sofos ir valgant skanėstus žiūrimas geras filmas.

Kaip žmogus esu labai patenkinta savo sveikata, puikiu apetitu, greita medžiagų apykaita, tačiau kaip balerinai mano kūno sudėjimas nėra pats tinkamiausias: negražios pėdos, trumpos kojos, platūs klubai, didelė krūtinė. Skamba keistai? Tiesiog baleto standartai yra kitokie. Visos mes turime sau nepatinkančių kūno dalių.

Kaip keitėsi Jūsų požiūris į savo kūną bėgant metams: koks jis buvo, pavyzdžiui, paauglystėje ir koks yra dabar?

Paauglystėje kompleksavau dėl labai anksti išryškėjusio nemažos, kaip mano sudėjimui ir profesijai, krūtinės, o tai lėmė psichologines ir fizines kančias. Kadangi ilgai dėl to kompleksavau, sulaukusi 21-erių buvau pasiryžusi krūtų mažinimo operacijai, tačiau dalyvavimas viename projekte privertė mane susimąstyti, kad gal mano pasirinkimas nėra teisingas, juk nesu tik balerina ar baleto mokytoja, pirmiausia – esu moteris.

Ar daug laiko skiriate savo kūno tobulinimui?

Kūnas yra mano darbo įrankis, juo aš kalbu, pasakoju istorijas, kad galėčiau sėkmingai tai daryti, turiu jį treniruoti kasdien. Bėgant metams tenka vis dažniau prisiminti baleto pradmenis, papildomai užsiimu kalanetika ir labai vertinu poilsio akimirkas. Didžiausias malonumas – baseinas, tačiau neturiu sąlygų jame lankytis reguliariai.

Kaip psichologinė moters kūno būsena priklauso nuo to, kaip atrodo jos kūnas? Kaip Jūs jaučiatės pati, ar Jūsų psichologinė būsena priklauso nuo to, kaip atrodo kūnas?

Kūnas išduoda moters psichologinę būseną. Jei ji atrodo sveikai, tai ir gyvena gerai, saugiai, o jei neatrodo gerai, tai ją turbūt lydi du baisiausi figūros priešai: stresas arba liūdesys. Tik jų išdavos būna skirtingos. Vieni nuo streso lieknėja, o kiti atvirkščiai – stambėja. Stresas yra grožio, išminties ir sveikatos priešas. Reikia stengtis neperimti jo iš kitų, nesijaudinti, dėl to, ko negalite pakeisti. Aš nesu išskirtinė. Atrodau taip, kaip jaučiuosi. Šiuo metu gerai ir saugiai.

#PerfectNever judėjimas, su modeliu G. Hadid priešakyje, skirtas moterims visame pasaulyje, skatinantis atsisakyti neįmanomų tobulumo standartų ir lūkesčių, kuriuos joms kelia visuomenė.

Užsakymo nr.: PT_72608952

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis