Princesė Caraboo – tarnaitė, sugebėjusi apkvailinti visą Angliją

XIX amžiaus pradžioje Europoje kilo susidomėjimas egzotiškomis šalimis. Ir kuo toliau ta šalis buvo, tuo įdomesnė ji atrodė. Su šia „romantikos“ banga į Senąjį Pasaulį plūstelėjo ir įvairūs apsišaukėliai, tvirtindami, kad jie atvykę iš tolių tolimųjų. Viena iš tokių buvo avantiūristė Mary Baker Willcocks, prisistatanti kaip princesė Caraboo. Jai pavyko 10 savaičių vedžioti anglus už nosies, stebinant juos savo keistu elgesiu ir nesuprantama kalbėsena.

Kadras iš filmo „Princess Caraboo“
Kadras iš filmo „Princess Caraboo“
Vida Press

Ši istorija prasidėjo Almonsberio mieste Anglijoje. 1817 metų balandžio 3 dieną ten pasirodė keista mergina. Ji buvo europietiškų veido bruožų, apsirengusi rytietiško stiliaus drabužiais ir kalbėjo nesuprantama kalba. Merginą radęs batsiuvys nusprendė, kad geriausia vieta jai bus vargšų prieglauda. Tačiau ten niekam nepavyko jos iškvosti ir sužinoti kas ji tokia ir iš kur atvykusi, todėl paslaptingoji buvo nusiųsta pas garsų teisėją Samuel‘į Worallą. Teisėjo padėjėjas, pagal savo kilmę graikas, mokėjo kelias kalbas, tačiau nei viena kalba kalbinama mergina neatsiliepė.

Kartą ant namų slenksčio pasirodė portugalų jūreivis Manuelis Eynesso, kuris pareiškė suprantąs merginos kalbą. Jis išvertė jos pasakojimą. Nepažįstamoji buvo vardu princesė Caraboo ir kilusi iš Javos salos Indijos vandenyne. Mergina neva buvo pagrobta piratų, o priplaukus Anglijos krantus, jai pavyko iššokti už borto. Krante Caraboo savo prabangius drabužius iškeitė į maistą ir kuklią aprangą.

Kadras iš filmo „Princess Caraboo“
Kadras iš filmo „Princess Caraboo“
Vida Press

Įdomu tai, kad šia panašia į pasaką istorija visi patikėjo. Su mergina iš tiesų buvo elgiamasi kaip su princese. Visas 10 savaičių pas garsų teisėją į svečius prašėsi žurnalistai, keliautojai, garbingi vietiniai žmonės. Caraboo elgėsi taip, kad atitiktų savo egzotišką įvaizdį: nuoga maudėsi upėje, miegojo ant grindų, meldėsi nežinomiems dievams.

Tačiau ilgai tai tęstis negalėjo ir tiesa paaiškėjo - princesė Caraboo pasirodė esanti tikra avantiūristė vardu Mary Baker Willcocks. Ko gero mergina dar ilgai būtų kvailinusi aplinkinius, jeigu jos nebūtų atpažinusi ponia Nil, pas kurią ši kadaise dirbo tarnaite. Buvusi jos šeimininkė tvirtino, kad Mary linksmino jos dukras pačios sugalvota kalba (ispanų, graikų ir čigonų mišiniu). Po kelių nesėkmingų bandymų tęsti savo apsimetinėjimą, Mary Baker Willcocks teko atskleisti tikrąją savo tapatybę.

Kadras iš filmo „Princess Caraboo“
Kadras iš filmo „Princess Caraboo“
Vida Press

Po demaskavimo Mary išvyko į JAV, kur vėl bandė pasinaudoti princesės Caraboo įvaizdžiu, tačiau nesėkmingai. Po kelerių metų klajonių ir blaškymosi, moteris grįžo į Angliją, kur iki savo gyvenimo pabaigos vertėsi dėlių pardavinėjimu ligoninėms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis