Nuodėmingoji Theodosia – pirmasis sekso simbolis, užkariavęs nebyliojo kino pasaulį

Kinematografijoje įkūnijamas „femme fatale“ įvaizdis šiais laikais nieko nenustebins, tačiau įsivaizduok, kokį šurmulį sukėlė pirmasis toks pasirodymas didžiajame ekrane. Gundantys kūno linkiai, iššaukiantys kostiumai, žavinga aktorės kilmės legenda pavertė Thedą Barą pirmuoju sekso simboliu. Moteris vilioklė, kurios geidė vyrai ir kuriai slapčia pavyduliavo visos moterys.

Theda Bara
Theda Bara
Vida Press

Būsimoji aktorė Theodosia Goodman gimė 1885 metų liepos 22 dieną Cincinatyje (Ohajo valstija) vargingo žydų siuvėjo šeimoje. Kai merginai sukako aštuoniolika, ji, vedina svajonės tapti aktore, persikėlė į Niujorką. Per devynerius ant teatro pakylų praleistus metus ji nepasiekė jokių ypatingų pasiekimų.

Tuo metu, kai Theda visais įmanomais būdais stengėsi užkariauti kino pasaulį, Viktorijos laikų siluetą pakeitė paauglės įvaizdis. Tamsius nepaklusnius plaukus ir natūralius išraiškingus kūno linkius turinti Theodosia visiškai neatitiko tuometinių mados standartų. Tačiau būtent šis veiksnys nulėmė tolimesnę jos karjerą.

Theda Bara
Theda Bara
Vida Press

1915 metais nebyliojo kino režisierius Frankas Powellas surizikavo ir skyrė 29 metų (ji pamelavo, kad jai dvidešimt penkeri) merginai vaidmenį. Theodosiai teko „vampyrės“ – paslaptingos nepažįstamosios, gundančios vyrus ir griaunančios jų šeimas – vaidmuo. Filmas sulaukė milžiniško pasisekimo ir aktorė akimirksniu tapo žvaigžde.

Kad publika susidomėtų nežinoma aktore, kino studijoje jai buvo sugalvotas naujas įvaizdis ir legenda. Theodosia pasirinko pseudonimą Theda Bara. Reklamos specialistai paskleidė gandus, kad jos vardas yra žodžių „Arabiška mirtis“ (Arab Death) anagrama. Iš tikrųjų Theda – aktorės pilno vardo trumpinys, o Bara – vidurinysis jos senelės vardas.

Theda Bara
Theda Bara
Vida Press

Laikraščiuose buvo rašoma, kad Theda gimė Egipte, Sfinkso šešėlyje, o jos tėvai – prancūzų dailininkas ir arabė. Aktorė ėmė nešioti masyvius papuošalus ir apdarus, ryškiai dažyti akis, mėgo palaidus plaukus. Taip mergina iš vargingos žydų šeimos tapo paslaptinga moterimi iš Rytų.

Viešųjų ryšių kampanija buvo sėkminga ir publika su malonumu ėjo į visus Thedos Baros filmus. Vien per 1915 metus aktorė nusifilmavo vienuolikoje kino juostų. Režisierius negailestingai naudojosi lemtingos moters ir vyrų suvedžiotojos įvaizdžiu. Netgi filme apie Romeo ir Džiuljetą siužetas buvo perrašytas taip, kad Theda atliko pagrindinės veikėjos vaiduoklio vaidmenį. Holivudo spaudoje Theda buvo vadinama ne kitaip kaip „velnio tarnaite“, „vampyrų karaliene“ ar „nuodėmės vaidilute“.

Theda Bara
Theda Bara
Vida Press

1918 metais savo populiarumu Theda Bara nusileido tik Charlie Chaplinui. Išradėjas Nicola Tesla pažadėjo nusiųsti jos atvaizdą į Marsą.

Aktorės karjera truko vos penkerius metus, tačiau per šį laiką ji nusifilmavo 38 juostose. Thedos honoraras išaugo nuo 150 dolerių per savaitę iki keturių tūkstančių. Tačiau Thedos Baros žvaigždė pakilo taip pat greitai, kaip ir nusileido. Ją pakeitė kiti tipažai.

Theda Bara
Theda Bara
Vida Press

Pakankamai simboliška yra tai, kad didžioji dauguma filmų, kuriuose ši aktorė nusifilmavo, sudegė per 1937 metų gaisrą kino studijoje. Pati Theda, pasitraukusi iš kinematografijos, aktyviai dalyvavo labdaringoje veikloje. 1921 metais ji ištekėjo už režisieriaus Charleso Brabino, o jų santuoka buvo labai tvirta. Theda tapo vakarėlių deive, o jos namuose noriai lankėsi pirmo ryškumo Holivudo žvaigždės. Aktorė mirė 1955 metais nuo skrandžio vėžio. Vyras gyveno už ją vos dvejais metais ilgiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis